reklama

Taki pomysł ma wójt na ściganie śmieciarzy

Gospodarka, Wiadomości, 01.02.2020 11:10, red
Ten śmieciarz miał wyjątkowego pecha.
Taki pomysł ma wójt na ściganie śmieciarzy
Samorządowcy coraz częściej sięgają po niekonwencjonalne metody walki z osobami, które wyrzucają śmieci w miejscach do tego nieprzeznaczonych. W Spytkowicach wójt kupił mobilną kamerę i dzięki niej udało się już nagrać, złapać i pociągnąć do odpowiedzialności kilka osób, które wyrzuciły śmieci np. w lasach.

W Kętach strażnicy miejscy często analizują zawartość "bezpańskich" śmieci i też udaje im się trafić do właścicieli odpadów i pociągnąć ich do odpowiedzialności.

Podobnie postąpił wójt gminy Tomice Witold Grabowski, który opublikował w tym tygodniu na swoim profilu apel, aby śmieciarz zgłosił się do urzędu. Jeden ze świadków zapisał numery rejestracyjne samochodu, z którego śmieci zostały wyrzucone.

"Proszę o kontakt kierowcę samochodu VW Passat Kombi, który w dniu 30 stycznia przejeżdżając ok. godziny 10:30 ul. Dworską w Tomicach zgubił ten worek.
AKTUALIZACJA 1.02.2020
Dziękuję wszystkim za do tej pory udzielone wsparcie.
Po sekcji worka, odnalazły się w środku takie dane jak: PESEL, data wydania prawa jazdy, pojemność skokowa samochodu, lista zakupów pisana odręcznie...
Zatem jeszcze raz serdecznie proszę właściciela worka o kontakt bo wyrządzoną szkodę srodowisku można przecież naprawić i rozejść się w zgodzie.
"- apeluje wójt gminy Tomice.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy