reklama
reklama

Ta sala to bubel! Woda kapie na parkiet [FOTO]

Gospodarka, Wiadomości, 01.09.2021 20:00, DK / WB
1 września woda kapała z dachu do wiaderek ustawionych na parkiecie.
Ta sala to bubel! Woda kapie na parkiet [FOTO]
Sala gimnastyczna przy ZSS w Targanicach k. Andrychowa nie nadaje się w zasadzie do użytku. Dach przecieka od lat, a 1 września na parkiecie po raz kolejny pojawiły się miski i wiadra. Tak zresztą jest regularnie, przy okazji większych opadów deszczu.


Brakuje rynien, odpływów, a cały obiekt wygląda jak ławka szkolna u schyłku roku szkolnego... Co ciekawe, ten obiekt wcale nie jest stary. Sala ta została wybudowana w 2007 roku za prawie 2,5 mln zł za czasów urzędowania poprzedniego burmistrza Jana Pietrasa. Już wówczas pojawiały się jednak głosy, czy warto budować tego typu obiekt, czy może lepiej dołożyć pieniędzy i wybudować porządniejszą salę. Wówczas za jednym zamachem wybudowano dwie takie sale - w Targanicach i Zagórniku. I w obu występują podobne problemy.

Sprawa tej konstrukcji znana jest w magistracie od lat. W 2017 roku wiceburmistrz Mirosław Wasztyl podczas sesji Rady Miejskiej powiedział, że sala w Targanicach została zabezpieczona konstrukcyjnie przed katastrofą budowlaną, ale dach nadal jest w złym stanie.

W perspektywie czasu felerny dach był remontowany wiele razy. Niewiele to jednak dało. Władze gminy chcą zatem postawić w Targanicach całkowicie nową halę.
Starą będzie trzeba zburzyć.

Zobaczcie nasz materiał.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

FeelFree, 01.09.2021 22:53

"Władze gminy chcą zatem postawić w Targanicach całkowicie nową halę." Przed wyborami i z obligacji, kredytu, albo pożyczki? Ciekawe czy dług gminy dobije do końca roku do 100 mln ? Brawo wójt Żak.

FeelFree, 01.09.2021 22:47

Zakolog: racja. Pytanie dodatkowe: ile porządnych sal gimnastycznych można zbudować dla dzieci w naszej gminie za kasę, która poszła na "kwitnącą" strefę ekonomiczną na osuwisku SOPO, bardzo drogi i droższy niż deklarowano basen kryty, ratowanie prywatnego biznesu energetycznego, diamentowe (cenowo) busy itd. Już nie mówię co można zrobić pożytecznego dla małych i dużych mieszkańców zamiast pakować kasę w ruinę pałacyku. Sprawa natomiast PODSTAWOWA: Szkoła Podstawowa jest GMINNA, właścicielem jest GMINA. To obowiązek WÓJTA gminy aby zadbać o szkołę, bezpieczeństwo dzieci i personelu, naprawić dach itd. A ileż energii wójt, GZO i niektórzy radni włożyli w LIKWIDACJĘ Szkoły Podstawowej nr 3. A tu remontu dachu nie potrafią dopilnować ??? Brak słów, takie widać ma nasza władza priorytety... Dach szkolnej sali gimnastycznej może przeciekać od wielu lat I NIC... Ale pałac należy odremontować na cacy. No przecież tam będzie można się pokazać, zaistnieć, pobłyszczeć, pochwalić się? Takie tam blednące sny o quasi-potędze?

Zakolog, 01.09.2021 21:49

14 lat przeciekania sali gimnastycznej, a rzecznik prasowy triumwiratu, niezłomny Kopiujwklej, będzie dopiero teraz skłaniał się do rozwiązania problemu. Trochę chłopcom zeszło na tym laniu wody.

hebes1125, 01.09.2021 21:45

Bo zawsze najtańsza oferta. A jak nie to architektoniczny bubel jakiegoś wizjonera. A "Tomex" to oderwany od rzeczywistości fanatyk PO lub przynależny do tej partii " homo erektus " co wypatruje i wyszukuje coś tylko i wyłącznie na PIS żeby negować wszystko. Kwiczy jak świnia oderwana od koryta.

Targaniczanka, 01.09.2021 21:13

Jaki Pan Taki Kram. Najpierw wymienić nic nie robiącą panią dyrektor. Żal że podczas wyborów nie ma od lat innego kandydata tylko rządzi a raczej próbuje stary beton!

stefanbatory, 01.09.2021 21:05

Tomuś, za Ciebie nie zbudowano żadnej hali sportowej w gminie Andrychów. Mało tego w całym powiecie Wadowickim od 20 lat nie zbudowano. Wszystko są pseudo salki do ćwiczeń zagrażające bezpieczeństwu. Gdzie od jednej krawędzi linii końcowej boiska do ławek, drabinek czy ściany jest w porywach 30 cm. Tu masz wymiary hali sportowej bezpiecznej do uprawiania sportów http://bartoszyce.pl/26931/marzenie-o-pelnowymiarowej-hali-wreszcie-sie-spelni/ . Ani jednej takiej hali nie ma w całym powiecie.

Skalpel, 01.09.2021 20:47

@tomekx. Prezes AEC też jest z PIS aż strach pomyśleć co będzie za parę lat :)

tomekx, 01.09.2021 20:32

Brawo Pietras = PIS