reklama
reklama

Są pierwsze decyzje w sprawie podwyżek cen śmieci

Gospodarka, Wiadomości, 01.11.2019 07:45,
Będzie coraz drożej.
Są pierwsze decyzje w sprawie podwyżek cen śmieci
Stryszów to pierwsza gmina w powiecie wadowickim, której radni uchwalili nowe stawki za odbiór odpadów komunalnych, które będą obowiązywać od 2020 roku.
.
Do tej pory tzw. opłata śmieciowa wynosiła w tej gminie 11 zł od osoby miesięcznie (przy segregacji odpadów) i 24 zł, jeśli ktoś nie segregował.


Od stycznia opłata będzie wynosić 15 zł od osoby miesięcznie za odpady segregowane oraz 32 zł - w przypadku braku segregacji.

Dla rodzin wielodzietnych w gminie Stryszów przewidziano ulgi. Za każde trzecie i kolejne dziecko opłata wyniesie 12 zł za odpady segregowane lub 28 zł za odpady niesegregowane.

Podwyżki w kolejnych gminach wiszą w powietrzu. Między innymi w Andrychowie i Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie ogłoszono już przetargi na wywóz śmieci w 2020 roku i oferty przetargowe są znacznie wyższe niż te dotychczasowe. W Andrychowie obecnie opłata śmieciowa wynosi 15 zł, a w Kalwarii - 10 zł. Jaka będzie stawka w 2020 roku? Decyzja należy do radnych obu gmin.

Rosnące koszty wywozu śmieci wynikają z kilku czynników, m.in. coraz wyższych tzw. opłat środowiskowych za wwóz odpadów na wysypisko, rosnących kosztów pracy, energii itp.
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy