reklama

70-latek stracił prawo jazdy za prędkość

, Na sygnale, Wiadomości, 31.10.2019 13:40,
Dla takich kierowców policja nie ma litości.
70-latek stracił prawo jazdy za prędkość

30 października w Oświęcimiu policjanci Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali prawo jazdy 70 – latkowi z Kęt, który przekroczył dozwoloną prędkość o 56/km/h.

Jak informuje policja, do zdarzenia doszło na ulicy Ceglanej. Tuż przed godziną 18.00 zmierzyli prędkość z jaką jechał kierowca samochodu marki Audi. Miernik prędkości wskazał 106 km/h przy obowiązującej 50 km/h. Funkcjonariusze natychmiast dali kierowcy sygnał do zatrzymania się, a kiedy pojazd zjechał na pobocze przystąpili do kontroli drogowej. Za kierownicą audi siedział 70 – letni mieszkaniec Kęt.

W związku z przekroczeniem prędkości o 56 km/h policjanci ukarali mężczyznę mandatem, punktami karnymi, a także zatrzymali jego prawo jazdy, które będzie mógł odzyskać dopiero za trzy miesiące.

Natomiast 31 października w Polance Wielkiej policjanci zatrzymali prawo jazdy piratowi drogowemu, który przekroczył dozwoloną prędkość o 54/km/h. Przez lekceważenie bezpieczeństwa na drodze jego konto bankowe zubożało o kilkaset złotych, ale za to limit 24 punktów osiągnęło konto w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców.

Do zdarzenia doszło na ulicy Długiej, gdzie policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tuż przed godziną 08.00 zmierzyli prędkość z jaką jechał kierowca samochodu marki Opel Vectra. Miernik prędkości wskazał 104 km/h przy obowiązującej 50 km/h. Funkcjonariusze natychmiast dali kierowcy sygnał do zatrzymania się, a kiedy pojazd zjechał na pobocze przystąpili do kontroli drogowej. Za kierownicą audi siedział 49 – letni mieszkaniec gminy Kęty.

W związku z przekroczeniem prędkości o 54 km/h policjanci ukarali mężczyznę mandatem, punktami karnymi, a także zatrzymali jego prawo jazdy, które będzie mógł odzyskać dopiero za trzy miesiące. To już kolejne przekroczenie prędkości, którego dopuścił się kierujący w ciągu roku osiągając limit 24 punktów karnych.

Policja przypomina, że każdy kierowca za pośrednictwem Internetu, posiadający Profil Zaufany(eGO), może sprawdzićile punktów karnych zebrał za wykroczenia drogowe. Szczegóły na stronie CEPIK: http://www.cepik.gov.pl/aktualnosci/zawartosc/-/asset_publisher/a1LDCMS0sfru/content/kierowcy-w-calym-kraju-moga-bez-wychodzenia-z-domu-sprawdzic-ile-punktow-karnych-zebrali-za-wykroczenia-drogowe-e-usluga-bedzie-dostepna-za-darmo-na-p

źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy