reklama
reklama

Rusza rozbudowa szkoły w Andrychowie. Pierwsza łopata wbita [FOTO]

Gospodarka, MAGAZYN, Wiadomości, 07.06.2024 12:18, foto: WB
Popularna w Andrychowie szkoła ponadpodstawowa zostanie rozbudowana.
Rusza rozbudowa szkoły w Andrychowie. Pierwsza łopata wbita [FOTO]
Za kilka dni pełną parą ruszają prace związane z rozbudową Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1, czyli pupularnego "Kotarbina" przy ulicy Starowiejskiej w Andrychowie. Utworzone zostanie tam Branżowe Centrum Umiejętności w zakresie spedycji. Inwestycję wykona wybrane w przetargu Przedsiębiorstwo Budowlane Fraktal z Żywca". Umowa opiewa na 9,4 mln zł.

W piątek (7.06) z udziałem licznie zaproszonych gości odbyła się uroczystość związana z podpisaniem umowy na wykonanie robót. A na placu budowy miało miejsce symboliczne wbicie "pierwszej łopaty".


W nowym jednokondygnacyjnym budynku będzie się mieścić pięć dużych pracowni szkoleniowych: spedycji drogowej i telematyki, symulacji obsługi spedycyjnej, procesów spedycyjnych, spedycji intermodalnej, wirtualnej rzeczywistości oraz aula i zaplecze socjalne. Nowy obiekt będzie spełniać wysokie normy w zakresie oszczędzania energii oraz powinien zostać wyposażony w instalację fotowoltaiczną i/lub inne ekologiczne źródła wytwarzające energię.

Z kolei przy warsztatach szkolnych zostanie utworzona hala, w której będzie odbywać się część praktyczna szkoleń. Do placówki zostaną zakupione nowoczesne pomoce dydaktyczne, m.in. samochód dostawczy, wózki, kontenery, komputery i laptopy. Wszystko ma być gotowe w ciągu roku.

Zobaczcie nagraniefoto/video: WB

foto: WB

Tak ma wyglądać szkoła po rozbudowie:

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

buli, 09.06.2024 17:33

t.z.w "krajowy plan odbudowy" ! ! ! ! ! ! Czego odbudowy...? ? ? ? ? ! ! ! ! ! ! ! Cały czas królują głupawe slogany a szara masa oczywiście w to wierzy, nie zastanawiając się nad tym jak globaliści nas zadłużają ! ! ! ! ! ! Kosztem m.i.n jakieś "ekologi" i restrykcji ! ! ! ! ! ! ! ! " cieszmy się dalej... "

Koniczynka, 07.06.2024 17:34

Wzywamy sanepid,za blokiem Lenartowicza 58 na placu zabaw śmierdzi mułem i padliną!!!!!! Pora plac zamknąć i wybudować nowy od podstaw!!!! Wzywamy Kobielusa do działania!!!!!

Koniczynka, 07.06.2024 17:26

Bardzo dobrze że udało się pozyskać pieniądze i szkoła zostanie rozbudowana. Młodzież z Andrychowa powinna uczyć się w Andrychowie... Głupota dojeżdżać do Kęt czy Wadowic... Oby więcej takich inwestycji... Wzywamy Panią burmistrz i radnego Kobielusa, pora na nowy parking przed szkołą podstawową nr 5 w Andrychowie i nowe chodniki prowadzące do przedszkola nr 3 na osiedlu... To wymaga pilnego działania!!!!! Kobielusie pora działać!!!!!

Konkret, 07.06.2024 13:53

Nie zależnie z jakiej opcji są "budowniczy" to zawsze są to pożałowania godne spektakle. Dorosli ludzie... a zachowuja sie jak małe dzieciaczki.

Jank Chanowski, 07.06.2024 13:05

krl13 Nie wiem czego Ty spodziewałeś , nie bądź naiwny.

krl13, 07.06.2024 12:42

Z całym szacunkiem, ale niezła komedia. Dużo rekwizytów tylko aktorzy marni ???? Co z nowymi inwestycjami i tymi których domagają się mieszkańcy? Jak ten rok ma tak wyglądać to ja dziękuję za "nową zmianę"...