reklama

Rusza budowa kolejnego odcinka obwodnicy

Gospodarka, Wiadomości, 15.02.2023 13:45, red
Nowy odcinek kęckiej obwodnicy będzie gotowy jeszcze w tym roku.
Rusza budowa kolejnego odcinka obwodnicy

W środę (15.02) oficjalnie przekazano plac budowy pod realizację kolejnego odcinka obwodnicy zachodniej Kęt - etap II odc. północno-zachodni od ronda na ul. Sobieskiego do skrzyżowania z ul. Klasztorną.

- Bardzo się cieszę, że kolejny etap tej inwestycji staje się faktem i już niebawem rozpoczną się prace budowlane. Idziemy konsekwentnie krok po kroku, dopinając budowę obwodnicy miasta Kęty. Jestem absolutnie przekonany, że ta inwestycja przebiegnie pomyślnie sprawnie i bardzo się cieszę, że już niebawem będziemy mogli kolejny etap obwodnicy uznać za zrealizowany – mówił Krzysztof Jan Klęczar, burmistrz Gminy Kęty.

Inwestycję wykona wybrana w przetargu firma Strabag Południe spółka z o.o. Umowa opiewa na 5.992.505,64 zł. Termin wykonania - 9 miesięcy od daty zawarcia umowy, a więc pod koniec roku wszystko powinno być gotowe.

Zakres inwestycji obejmuje budowę jednojezdniowej, dwupasowej drogi klasy Z o długości ok. 406 m, w tym jezdni o nawierzchni asfaltowej szerokości 7 m o pełnej konstrukcji. Przebudowa obejmie również skrzyżowania z drogą powiatową ul. Świętokrzyską i drogami gminnymi os. Kamieniec i z ul. Zieloną z pełną konstrukcją. W ramach zadania przeprowadzone zostaną także:

- budowa prawostronnego ciągu pieszego z dopuszczonym ruchem rowerowym o szer. 2,5 m z betonowej kostki brukowej bezfazowej z pełną konstrukcją,
- przebudowa lewostronnego chodnika z betonowej kostki brukowej o zmiennej szerokości,
- budowa zatoki autobusowej o nawierzchni betonowej z pełną konstrukcją,
- budowa i przebudowa zjazdów indywidualnych i publicznych z betonowej kostki brukowej z pełną konstrukcją,
- wykonanie oznakowania poziomego i pionowego drogi,
- budowa odwodnienia drogi,
- budowa oświetlenia drogi,
- przebudowa sieci infrastruktury technicznej: elektroenergetycznej, teletechnicznej, gazowej i wodociągowej.


źródło: UM Kęty

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy