reklama
reklama

Puste krzesła i znicze przed restauracjami. Protest restauratorów [FOTO]

Gospodarka, Wiadomości, 26.10.2020 11:30,
W poniedziałek (26.10) przed niektórymi restauracjami w Andrychowie stanęły krzesła, a na nich zapalone znicze. To symbol upadającej branży gastronomicznej.
Puste krzesła i znicze przed restauracjami. Protest restauratorów [FOTO]
Nie ma co ukrywać, że w tej branży problemy są większe niż gdzie indziej. Najpierw ograniczono godziny pracy restauracji do godziny 21:00. A od soboty restauracja w ogóle muszą być zamknięte. Mogę realizować sprzedaż jedynie „na wynos” lub „na dowóz”.

Na razie te restrykcje wprowadzono o na 2 tygodnie, ale mało kto wierzy, że potem nastąpi poluzowanie ograniczeń.

Rząd wprowadził także zakaz organizacji wesel i przyjęć. Zbliżają się Andrzejki czy Sylwester. Wszystkie te imprezy stoją na razie pod wielkim znakiem zapytania. A rachunki, pensje trzeba płacić...

Celem protestu jest zwrócenie uwagi na problemy, z jakimi obecnie mierzy się branża. Nie tylko tej jesieni, ale od wiosny, kiedy wprowadzono pierwsze ograniczenia.

- Puste krzesła, które wystawimy przed naszymi lokalami i płonące znicze, mają zwrócić uwagę na to, że nakaz zamknięcia to śmierć gastronomii - mówi właściciel jednej z restauracji.


reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

magda34, 27.10.2020 08:20

Pan redaktor namawia do użycia siły?? HMM....

Jeremiasz, 26.10.2020 15:49

Ludzie kiedy wy przejrzycie na oczy. Macie tych rządzących przestępców za kretynów? Oni doskonale wiedza co robią i robią to z pełną premedytacją. Gdzieście knajpiarze byli jak tydzień temu był protest przeciwko obostrzeniom w Andrychowie? Każdy ratuje własne cztery litery jak jego samego spotka krzywda. Po każdego z was przyjdą z osobna. Stan wojenny na raty. Witajcie w polin.