W kolejnym mieście mieszkańcy przyłączyli się do protestu

, Polityka, Wiadomości, 25.10.2020 19:00, red
Tym razem w Kętach.
W kolejnym mieście mieszkańcy przyłączyli się do protestu
Od kilku dni w całej Polsce odbywają się protesty po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego.Trybunał orzekł, że przepis sprzed ponad 20 lat zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, jest niezgodny z konstytucją.

Do protestów przyłączają się także mieszkańcy regionu. W piątek protestowali mieszkańcy Bielska-Białej, a w niedzielę wieczorem sporo osób zebrało się na rynku w Kętach [na zdjęciach]. Przemaszerowali wokół rynku i zapalili znicze przed biurem posła Marka Polaka (PiS).

Policja nie interweniowała, choć zasady "dystansu społecznego" raczej nie były przestrzegane.

W środę o godz. 16:00 podobny protest planowany jest w Wadowicach, a dwie godziny wcześniej prawdopodobnie również w Andrychowie. W środę o godz. 16:00 podobny protest również na rynku w Suchej Beskidzkiejfoto: nadesłane

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

mark7, 27.10.2020 19:14

Szanowny Grzechu!! Stanowczo protestuje przeciw tak dobitnym opiniom , które kierujesz do swych interlokutorów. Miej wzgląd na ich warunki percepcji i rozumienia świata. To nieprzyzwoite tak znęcać się nad kimś słabszym. Powodujesz w ich głowach zamęt i podkręcasz negatywne nastroje. Trwożę się gdy pomyślę że w chwilach desperacji ,nie mogąc obronić własnych racji , mogą posunąć się do kanibalizmu, odgryzając sobie np jaja. Miej to na uwadze!!!! Proszę uniżenie!

Grzechu, 26.10.2020 13:20

"Gdyby ministranci zachodzili w ciąże, aborcja była by sakramentem".

Grzechu, 26.10.2020 13:13

"Gdyby ministranci zachodzili w ciąże, aborcja była by sakramentem".

Grzechu, 26.10.2020 12:53

@Jeremiasz i jeszcze jedno: "a jak trzeba bronić prawdziwej wolności i praw podstawowych takich jak działalność rolnicza, biznes, brak namordników i przymusu szczepień to wtedy jest garstka ludzi?" Ty tak serio? Czy czegoś się naćpałeś? Zabieranie podstawowych praw i wolności mieszasz z działalnością rolniczą i przymusem szczepień? A garstka ludzi no wybacz ale nie każdy ma IQ na poziomie debilizmu, w płaską ziemie też wierzysz?

Grzechu, 26.10.2020 12:49

@Jeremiasz cymbał to ten, który nie potrafi czytać ze zrozumieniem. I wyborcą PISu nie jestem (w moim komentarzu jest to jasno napisane), więc nie wrzucaj mnie do plebsowego wora. Kobieta zapłodniona przez invitro- to niepokalane poczęcie? A gdy zarodek podaje kobieta ginekolog? Masz strasznie wąską optykę kolego.

Jeremiasz, 26.10.2020 11:38

Grzechu ale z ciebie cymbał, mężczyzna też ma prawo do decydowania o poczętym życiu bo kobieta sama z siebie go nie poczęła. Taki plebs ma większość w Polsce i dziwić się że jest jak jest.

Grzechu, 26.10.2020 10:18

Pytanie do organizatorów strajku w Andrychowie- kto przyjdzie o godzinie 14:00 w tygodniu? Myślę że o 16-17 frekwencja była by duuużo większa niż o 14:00 tylko z licealną młodzieżą...Proboszcz PISowiec z miasta pewnie już szykuje krucjatę swoich mocherowych dam... I mimo że jestem facetem to popieram wszystkie kobiety w walczeniu o swoje prawa!

obserwator2012, 26.10.2020 08:20

@ patriota RP A ty co zrobiłeś dla polski patrioto- cygana oplułeś na ulicy -chyba nie nie stać cię nawet na to widać,że twoje IQ na poziomie TVP, czyli 35. p.s. zabójstwo pisze się przez "ó"

Jeremiasz, 26.10.2020 06:44

I to jest katolicki kraj, naprawdę? Szkoda że jak chodzi o wolność do zabijania nienarodzonych to jest zacięta walka, a jak trzeba bronić prawdziwej wolności i praw podstawowych takich jak działalność rolnicza, biznes, brak namordników i przymusu szczepień to wtedy jest garstka ludzi...przykro mi to pisać ale żałosne jest to społeczeństwo.

barte, 26.10.2020 06:22

Brawo PIS i kaczyński.Uczyniliście w Polsce dwa zwalczające się klany

martynowski, 26.10.2020 01:15

szkoda, ze w Polsce tak jest

patriotaRP, 25.10.2020 22:51

Do protestujących ! Nikt twojej chorej matki, ojca, brata siostry itd. nie zabija tylko dlatego że jest chorym człowiekiem. A małe bezbronne dzieci tylko dlatego że mają podejrzenie choroby można zabijać ??? kompromis na ZABIJANIE ??? Ten kto przykłada rękę do tego już jest w pewnym sensie współwinny śmierci niewinnych dzieci !!!

patriotaRP, 25.10.2020 22:39

Aborcja, usunięcie ciąży czy zabieg , jak by tych czynów nie nazywać to zawsze są niczym innym tylko okrutnym ZABUJSTWEM !!!

cath, 25.10.2020 21:47

@aga33 Ten kto wyciągał ten projekt z zamrażarki to tez na to liczył.

mark7, 25.10.2020 20:54

"xpek" Mam taką nadzieję!!Nieskromnie powiem że pewność!!! Lecz powodem mojego wpisu jest opinia Agi. Zacznę od tego że jest wybitnie nowoczesną wyznawczynią PiSS. Nigdy nie słyszałem , nie widziałem kobiety z tego kręgu , która publicznie informuje o współpracy ze swoją macicą. Choć sformułowanie jest tak lakonicznie ,jakby swą cenną, katolicką macicę na wszelki wypadek deponowała np. w lodówce ,lub w szafce pod oknem. Być może jest to tylko źle dobrane zdanie, które użyła w swej opinii. Jako bardziej światła część plebsu umiejętność pisania zagląda na inne stacje , inne portale. Wydaje jej się że wszystkie podobnie jak kurwizja, propagują jej punkt widzenia. Gdy spotyka inną rzeczywistość , bulwersuje ją to i irytuje. W dużym napięciu emocjonalnym tworzy swoją niepowtarzalną rzeczywistość fakty , które są zgodne z jej poglądem. Dziwna -wny jesteś Aga, myśli swoje numerujesz ,choć jest ich kilka. Mogę przepuszczać że masz kłopoty z koncentracją i pamięcią. Trwożę się gdy pomyślę że możesz zapomnieć gdzie schowałaś swój skarb. Wiesz o czym myślę. Ale jak przystoi na wartościowego wyznawcę PiSS mówienie, dotykanie a wręcz myślenie o niej jest grzechem. Świadomie nie używam nazwy owego organu by ustrzec Cię przed ogniem piekielnym. Zostań z bogiem, Szalom, Salam Alejkum

martinez, 25.10.2020 20:49

PiS pozamykał szkoły średnie i teraz wyższe klasy podstawówki żeby dzieciarnia nie przynosiła stamtąd wirusa. To dzieciarnia przyniesie z ulicy i tak pozaraża rodziców i dziadków. Masakra. A – niech na starość rodzice jacy tak wychowali swoje dzieci nie liczą że te zajmą się nimi. Bo zajmowanie się śliniącym i nie panującym nad odruchami rodzicem będzie „heroizmem ponad ich siły”.

aga33, 25.10.2020 20:09

Ci sami ludzie którzy chcieli zamykać kościoły nawet na 5 osób dziś chcą żeby jak najwięcej zgromadziło się,krzyczało i skandowało czyli pluło śliną na prawo i lewo???? Chcecie walczyć o swoje – róbcie to bez łamania prawa i bez narażania innych. Bo po tym spotkaniu tym czy w innym mieście pójdziecie do rodzin i pójdziecie do pracy. 2. Jeżeli o mnie chodzi – wara od mojej macicy. Ja a razem z nią ona poradzimy sobie bez waszej agresji i waszej hipokryzji 3. jak na Kęty mało was. Ale to nie usprawiedliwia narażania zdrowia innych.

aga33, 25.10.2020 20:08

Ten sam podobno niezależny portal który robił awantury jak wyczaił że do komunii idzie 6 a nie 5 osób na wiosnę dziś wspiera maszerowanie 50 czy 60 mimo zakazu???? Nie nie oburza się tylko przeciwnie??? Ledwo zaznacza że dystans nie był zachowany???

xpek, 25.10.2020 19:55

początek szybkiego końca ideologi pis