reklama

Porządne oświetlenie wybudowane zostanie na kolejnych przejściach dla pieszych

Gospodarka, Wiadomości, 21.02.2020 20:25,
Pod tym względem sytuacja już bardzo się poprawiła, a planowane są kolejne tego typu inwestycje.
Porządne oświetlenie wybudowane zostanie na kolejnych przejściach dla pieszych
Kolejne przejścia dla pieszych na drodze krajowej nr 52 zostaną porządnie doświetlone, co powinno znacznie poprawić widoczność i bezpieczeństwo pieszych.

W gminie Kęty dotyczy to drogi krajowej nr 52: przejścia przy ulicy ul. Kościuszki w Kętach (Kęty ZAM) oraz w Bulowicach na ulicy Bielskiej obok cmentarza.

Na tej samej drodze wybudowane zostanie także oświetlenie na trzech przejściach dla pieszych w Andrychowie oraz na dwóch w Inwałdzie.

Inwestycje finansują gminy Kęty i Andrychów oraz Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. To wcale nie jest tanie zadanie. Budowa oświetlenia na pięciu przejściach w gminie Andrychów szacowana jest na 145 tys. zł, z czego 100 tys. zł wykłada GDDKiA, a resztę gmina Andrychów.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy