Policzą pasażerów, kupią 12 nowych autobusów?

, Gospodarka, Wiadomości, 29.09.2016 17:15, (red)
Od października andrychowscy urzędnicy... będą liczyć pasażerów, którzy korzystają z busów i autobusów w Andrychowie. Ale po co?
Policzą pasażerów, kupią 12 nowych autobusów?

Sprawa zapowiadanej przez władze miasta reformy komunikacji publicznej w Andrychowie po raz kolejny pojawiła się podczas obrad Rady Miejskiej. Przypomnijmy, że ostatnio wprowadzenie zmian odroczono. Na razie gmina Andrychów nie wycofuje się ze spółki MZK z siedzibą w Kętach.

 

Niemniej władze miasta nie rezygnują z wprowadzenia zmian. W czwartek (29.09) radni usłyszeli od wiceburmistrza Mirosława Wasztyla, że w październiku przeprowadzona zostanie akcja liczenia pasażerów w Andrychowie. Po to, aby dokładnie oszacować jakie tak naprawdę są potrzeby mieszkańców gminy Andrychów w zakresie komunikacji publicznej.

 

Władze Andrychowa starają się o unijną dotację na zakup nowoczesnych autobusów, które będą wozić pasażerów po liniach wewnętrznych po całej gminie. Chodzi o zakup aż ok. 12 autobusów.

 

Jak informował wiceburmistrz, wniosek jest złożony a już w pierwszej połowie października spodziewana jest decyzja Urzędu Marszałkowskiego czy Andrychów w ogóle dostanie fundusze unijne na ten cel. W Andrychowie władz miasta są pełne optymizmu.

 

- Na pewno ta sprawa będzie dla nas priorytetem w 2017 roku – przekonywał wiceburmistrz.

 

Radna Alicja Studniarz pytała, czy Andrychów stać na własną komunikację. I nie chodzi wcale o autobusy (na które w większości pieniądze mają pochodzić UE), ale utrzymanie komunikacji – trzeba będzie zatrudnić ponad 20 kierowców. - To są strasznie duże pieniądze – mówiła radna.

 

W odpowiedzi usłyszała, że wszystko jest i będzie pod kontrolą. - Tak samo było kilka lat temu z naszym projektem wymiany oświetlenia w całej gminie na LED-owe. Też niektórzy mnożyli obawy. Udało nam się to zrealizować. Dziś gmina płaci mniej aż o 70% za oświetlenie – mówił M. Wasztyl.

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

niunia2, 01.10.2016 23:09

HA HA HA "Dziś gmina płaci mniej aż o 70% za oświetlenie" zapomnieli dodać, że w gminie świeci się właśnie tylko te 30 % lamp- wystarczy przejechać się po bocznych ulicach naszej gminy. Gdziekolwiek nie pójdę - tam ciemno :-( A jeśli chodzi o komunikację miejską powinno się szczególnie kontrolować stan busów, ilość przewożonych pasażerów, a szczególnie to, czy busy jeżdżą zgodnie z rozkładem jazdy i czy taki w ogóle istnieje i można się z nim zapoznać na jakimkolwiek przystanku!!!

dom_dobry, 30.09.2016 11:08

Najprawdopodobniej po to, aby móc utrzymywać, że decyzje zostały podjete po dogłębnej analizie i szerokich konsultacjach społecznych.

infocar, 30.09.2016 10:54

Autobusy będą darmowe, więc czy pojedzie 100 osób, czy 100 000 to przychód i tak będzie 0 zł. Po co w ogóle liczą?

demokracja, 30.09.2016 10:32

Co to znaczy, że zostanie przeprowadzona akcja liczenia...? Decyzja zapadła i RM podjęła w tej sprawie uchwałę. Czy nie powinno być tak, że najpierw przeprowadza się badania i analizuje tego typu projekt a nie na odwrót? Na jakiej podstawie zapadały decyzje? Czy istniej tzw. Plan rozwoju transportu ? (posiadanie go to ustawowy obowiązek) Może niech burmistrz przedstawi ten plan? Niech opublikuje go w mediach.

obserwator2012, 30.09.2016 07:29

Proponuję akcję liczenia aktualnych rozkładów jazdy busów

barte, 30.09.2016 05:57

Z MZK to akurat trafnbe i ekologiczne podejście Wreszcie z gm Andrychów wycofane zostaną nie tylko ropożerne mzki ale i też śmierdzące busy Nie ma co ratować tego kęckiego dziadostwa

Zmartwiony, 30.09.2016 01:01

Komentarz usunięty przez autora.

diter, 29.09.2016 21:41

busów nie trzeba likwidować po zimie się same porozpadają !

rafi, 29.09.2016 20:17

Komentarz usunięty przez autora.

inzynier, 29.09.2016 19:54

MZK przynosi straty ? To co robimy kupujemy więcej autobusów i zatrudniamy kierowców :) zapomnieli dodać że dotują tylko 50%. A pozostałą kwotę zapłacimy MY PODATNICY, będziemy spłacać kredyt gminy przez 20 lat. MARNOTRACTWO. Jak gmina ma za DUŻO kasy to niech może zmniejszy podatki ?

inzynier, 29.09.2016 19:44

Hehe liczeniem pasażerów oczywiście nie będą mogli zająć się kierowcy, tylko będzie trzeba nająć odpowiednia firmę która się tym zajmie. Znajomki władzy :) i tak się legalnie okrada nas wszystkich