reklama
reklama

Ogromne zainteresowanie dotacjami. Konieczne było losowanie

Gospodarka, Wiadomości, 13.04.2017 11:45, (red)
Ponad 400 właścicieli domów z gminy Andrychów chce wymienić kocioł c.o. na nowy i chce skorzystać z dotacji.
Ogromne zainteresowanie dotacjami. Konieczne było losowanie

W styczniu andrychowski magistrat przeprowadził nabór deklaracji od właścicieli nieruchomości, którzy są zainteresowani modernizacja ogrzewania domów.

 

Mieszkańcy złożyli aż 452 delkaracji, czyli znacznie więcej niż gmina może przeznaczyć pieniędzy na ten cel. Zresztą, gmina nie ma tych pieniędzy. Ma je dopiero otrzymać w ramach dotacji z funduszy unijnych.

 

Tak czy inaczej, w związku z dużym zainteresowaniem w urzędzie trzeba było przeprowadzić losowanie.

 

Powstały listy rankingowe i rezerwowe, które będą realizowane w latach 2017 – 2020. Na początek urzędnicy planują wykonać specjalne audyty energetyczne w zgłoszonych do programu budynkach.

ZOBACZ: 

Lista Rankingowa i Lista Rezerwowa na 2017r.

Lista Rankingowa i Lista Rezerwowa na 2018r.

Lista Rankingowa i Lista Rezerwowa na 2019r.

Lista Rezerwowa i Lista Rankingowa na 2020r.

 

Ale uwaga:

- Fakt wylosowania budynku i umieszczenia go na Liście Rankingowej gwarantuje wykonanie darmowego audytu energetycznego, jednak nie stwarza gwarancji udziału w przedmiotowym programie oraz nie rodzi jakichkolwiek roszczeń wobec Gminy Andrychów ze strony właścicieli wylosowanych budynków do udziału w projekcie – informuje Urząd Miejski. - Udział w projekcie będzie zależny od uzyskania przez Gminę Andrychów dofinansowania tego zadania oraz zaakceptowaniu przez właściciela wylosowanego budynku warunków audytu. Po spełnieniu w/w uwarunkowań właściciele budynków będą składać wnioski o dofinansowanie. Termin naboru wniosków zostanie ogłoszony po otrzymaniu dofinansowania przez Gminę Andrychów.

 

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

zandrychowa, 24.04.2017 11:12

Jak to dobrze że wszyscy moi sąsiedzi z złożyli wnioski i przestaną truć

specnarz, 18.04.2017 06:24

A po przejściu całej procedury ile będzie można otrzymać dotacji??