reklama

Od września nowa linia autobusowa Andrychów - Wadowice

Gospodarka, Wiadomości, 14.08.2023 14:11, GM
Umowa została podpisana w poniedziałek.
Od września nowa linia autobusowa Andrychów - Wadowice

W poniedziałek (14.08) w magistracie w Andrychowie gościł wojewoda małopolski Łukasz Kmita. Wizyta związana była z podpisaniem umowy na utrzymanie nowej linii autobusowej Andrychów - Wadowice - Andrychów. Andrychów dostanie na ten cel 250 tys. zł z rządowego Funduszu Autobusowego.

Linia ma ruszyć od września. To będzie 19 połączeń w dni robocze (w każdą stronę), w weekendy i święta - 9. Bilety mają kosztować ok. 3 zł.

Dzięki nowej linii zdecydowanie poprawić się ma komfort podróży na tej trasie. Połączenia mają obsługiwać dwa duże autobusy. Organizacją transportu zajmie się Urząd Miejski w Andrychowie.

- Wiem, że oczekiwania pasażerów dotyczące poprawy komfortu podróży na tej trasie były już od kilku lat - mówił wojewoda małopolski.Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński dodał, że ma nadzieję, że we współpracy z gminą Andrychów, w przyszłości zakres działalności linii zostanie poszerzony o całą trasę Bielsko-Biała - Kraków przez powiat wadowicki. Przypomnijmy, kilka miesięcy temu przewoźnik bus Janiso całkowicie zawiesił połączenia pomiędzy Bielskiem a Krakowem, pozostawiając pasażerów "na lodzie".

Podczas spotkania burmistrz Andrychowa Tomasz Żak podkreślał, że Andrychów już kilka lat temu, jak pierwsza gmina w powiecie, zorganizował własną komunikację gminną i będzie to rozwijane.

foto/video: WB

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

annap, 22.08.2023 17:29

Cieszymy się, ale 19 kursów to za mało. Teraz jest 30 kursów i busy są doładowane, a roku szkolnym powinno być dużo więcej. Tym bardziej, że ponoć Janiso rezygnuje z tej trasy od września. Tak mówią kierowcy.

syzyf, 14.08.2023 19:47

koniczynka, szanuj blizniego swego ,jak siebie samego przemysl to

beskidmaly, 14.08.2023 19:44

Koniczynka zmień lekarza. Daremna jesteś. Co będziesz pisać jak Nowak odda ten milion. Lecz się. Pozdrawiam!

Koniczynka, 14.08.2023 18:55

Żak i jego radni zadłużyli Andrychów na ponad sto milionów złotych a cieszą się z groszy jakie dostali na linię Andrychów Wadowice. Sarlej emeryt Twoje dni są policzone w radzie, to samo Prus i Rajda. Czy wy zdajecie sobie sprawę jak ogromnie zadłużony jest Andrychów??? Jeszcze łysego babskiego brakuje i fotka była by na 102. Ale babski pewnie liczy sarny na pańskiej górze i mierzy im prędkość na asfalcie.

Zakolog, 14.08.2023 16:00

Pierwsza publiczna linia pasażerska została uruchomiona w roku 1825 i łączyła oddalone o 15 km miejscowości Stocton i Darlington. Po 198 latach wybitni działacze gospodarczy, a zarazem światli humaniści, chcą powtórzyć ten sukces i z publicznych pieniędzy będą uruchamiali linię łączącą Andrychów i Wadowice. Na powyższej fotografii mamy historyczny zapis wizerunków naszych bohaterów, świętujących te wiekopomne dzieło ich geniuszu.

FeelFree, 14.08.2023 15:16

@Panowie na zdjęciu, wszyscy: pozując do tego zdjęcia zachowujecie się, jak dzieci, które dostały od rodziców 50 złotych na zakupy w sklepie spożywczym podstawowych artykułów, a teraz oczekują oklasków od całej rodziny i zdjęć z ciotkami, oraz mszy dziękczynnej, że je doniosło do domu... bo udział we wspólnym posiłku + słodycze to niewystarczająca nagroda za wiekopomny wysiłek w wydawaniu pieniędzy zarobionych przez rodziców. P.S. Fundusz Autobusowy xD i "nowa linia" Andrychów-Wadowice - to chyba faktycznie "miś" na miarę Waszych możliwości uszyty

Zakolog, 14.08.2023 13:34

Łukaszku to o której będzie pierwszy poranny kurs z Andrychowa do Krakowa, bo zapomniałeś się pochwalić ? A wdzięczni mieszkańcy bardzo chcieliby podziękować Tobie i oczywiście panu Premierowi.

oryginalnynick, 14.08.2023 13:30

Janiso czytaj i płacz bo twój koniec nadchodzi myślałeś że jesteś sam i możesz robić co chcesz długo prowadziłeś samowolkę ale to już koniec cwaniactwo nie popłaca