reklama

Nowość na Lenartowicza doprowadza niektórych do białej gorączki

Gospodarka, Wiadomości, 14.06.2023 10:45, eł

Od początku przebudowy ulicy niektórych mieszkańców zaskakują lub denerwują różne jej elementy.

Nowość na Lenartowicza doprowadza niektórych do białej gorączki

Zaledwie ruszyła przebudowa ulicy Lenartowicza w Andrychowie, do naszej redakcji zaczęły napływać e-maile i wiadomości wysyłane za pośrednictwem social mediów od oburzonych prowadzonymi pracami mieszkańców miasta. Sporo osób kontaktuje się z nami w tej sprawie również telefonicznie. Ostatnio wzburzyło ich wykonanie pokrytego granitem fragmentu nawierzchni przy skrzyżowaniu znajdującym się blisko końca ulicy.

- Co to w ogóle jest i czemu ma służyć? Wygląda jak pierścień, jaki się robi wokół wyspy na rondzie, tylko ronda tam nie ma. Za to jest kłopot, bo do tej pory można było prosto jechać przez skrzyżowanie, a teraz trzeba robić manewry, żeby ominąć ten bruk – mówi mocno poirytowany mieszkaniec ulicy.

Piotr Lempart, kierownik Wydziału Dróg Powiatowych wadowickiego starostwa tłumaczy, że jest to jeden z elementów mających na celu uspokojenie ruchu na tym odcinku ulicy. Stosuje się w tym celu nie tylko progi zwalniające, ale również właśnie takie rozwiązania.

To ma za zadanie wymusić na kierowcy ograniczenie prędkości, gdy wjeżdża na to skrzyżowanie od strony wlotu drogi nadrzędnej. I dlatego to jest tak zrobione. Jeśli ktoś pojedzie ciężarówką, to normalnie przejedzie przez tę wybrukowaną powierzchnię. Ale kierowca samochodu osobowego raczej z tego zrezygnuje. Bo jadąc takim brukiem odczuje nieprzyjemne drgania – tłumaczy kierownik. – Bardzo często mieszkańcy dzwonią i proszą o progi zwalniające. Ale do uspokojenia ruchu służą również takie elementy geometryczne przy skrzyżowaniach. Tam jeszcze będzie wykonane oznakowanie poziome i wtedy sytuacja będzie całkiem czytelna dla użytkowników tej drogi.


Foto: WB

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

lolzewsi, 15.06.2023 08:56

Mała wysepeczka przeszkadza... A czy mocno poirytowany mieszkaniec ulicy opłacił już ZUS za ten miesiąc? Czy może jest dzielnym 45-letnim emerytowanym górnikiem z zakupionymi 3 garażami w pobliżu? Plakietkę Społecznego Inspektora Narzekającego mu zrobić.

martynowski, 15.06.2023 07:01

Teraz to sie smiga nowa droga, wrrrrrrummmm

slawek.n, 14.06.2023 17:07

Problemy pierwszego świata

lolzewsi, 14.06.2023 13:42

Zawężenia, zwężenia... skandal. Prawdziwym skandalem jest, że nie przedłużono tego odcinka w stronę Inwałdu oraz w drugą stronę do ul. Strefowej - zgodnie z MPZP. Byłaby równoległa droga do zakorkowanej w centrum krajówki. Plany planami..

Kola, 14.06.2023 13:24

Proszę się przejść zobaczyć z jaką prędkością jeżdżą samochody przez odnowioną ulicę :-)

Gość, 14.06.2023 13:00

Akurat takie szykany przy szkole to dobre rozwiązanie, zwiększają bezpieczeństwo ograniczając zapędy kierowców.

Koniczynka, 14.06.2023 10:21

Największe nieporozumienie to jest gwałtowne zwężenie jezdni przed szkołą podstawową nr 5. Przecież tam miał być przystanek przesunięty i chodnik dwa metry w stronę ogrodzenia szkoły. Dlaczego chodnik przed blokiem Lenartowicza 19 przy drodze został aż pół metra podniesiony??? Czy całe rondo też zostanie podniesione o pół metra i przeniesione w stronę Intermarche??? Bo tam zrobiło się ostatnio dziadostwo, kto to projektował i kto to tak robi??. Ludzie chodnik podnieśli aż pół metra!!! Ludzie będą łamać nogi w zimie bo teraz tam musi być zrobiony solidny skos (górka) na zakończeniu przed ostatnią klatką!!!