reklama

Nowe rondo już jest. Burmistrz przypomina, że na rondzie obowiązuje ruch okrężny

, Gospodarka, Wiadomości, 30.04.2021 13:03, GM
Nowość dla kierowców przejeżdżających przez Wadowice.
Nowe rondo już jest. Burmistrz przypomina, że na rondzie obowiązuje ruch okrężny

Jak informuje burmistrz Wadowice Bartosz Kaliński, położona została pierwsza warstwa asfaltu i po kilku miesiącach prac w końcu przywrócony został ruch dwukierunkowy na ul. Lwowskiej w Wadowicach, od skrzyżowania z ul. Putka do nowego ronda przy ul. Legionów.

- Pamiętajcie, że na rondzie obowiązuje ruch okrężny. Na odcinku w stronę Rynku, ruch nadal pozostaje ograniczony, ale jesteśmy coraz bliżej szczęśliwego finału - przypomina burmistrz.

Po remoncie ulica Lwowska i okolica ma zmienić się nie do poznania. Powstanie tutaj ścieżka rowerowa ze specjalną stacją serwisową dla rowerów. Pojawi się 30 stojaków na rowery, 42 nowe ławki, 13 huśtawek oraz 23 kosze na śmieci z funkcją segregacji. Posadzone zostaną nowe drzewa i krzewy. Koszt prac to ponad 14 milionów złotych, z czego 6,2 miliona złotych to dofinansowanie, które gmina Wadowice otrzymała z Funduszu Dróg Samorządowych.

Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Budowlano-Drogowo-Mostowe DROG – BUD.

foto: UM Wadowice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

andrychowianin1, 01.05.2021 11:29

Burmistrz jest z pisu i wszystko jasne. Łopatologicznie wytłumaczył po prostu swoim wyborcom jak działa rondo