Nowe laptopy w domach pomocy społecznej

, Gospodarka, Wiadomości, 27.11.2020 08:40,
Osiem nowych laptopów wraz z akcesoriami trafiło wczoraj (26.11) do trzech powiatowych Domów Pomocy Społecznej. Pozwoli to mieszkańcom tych placówek częściej kontaktować się ze swoimi bliskimi.
Nowe laptopy w domach pomocy społecznej
Pandemia koronawirusa wymusiła znaczne ograniczenia kontaktów międzyludzkich. Obostrzenia w zakresie odwiedzin i swobodnych wyjść poza teren DPS-ów mocno dotknęły ich mieszkańców i spowodowały konieczność uruchomienia innych form komunikacji z najbliższymi.

- Zakup laptopów wraz z dodatkowym sprzętem, m.in. kamerami internetowymi to nasza odpowiedź na tę sytuację. Mamy świadomość, że nic nie zastąpi normalnego, bezpośredniego kontaktu z bliskimi, ale pandemia na to nie pozwala. Cieszymy się, że udało nam się pozyskać zewnętrzne dofinansowanie i choć w takiej formie możemy pomóc mieszkańcom naszych DPS-ów w stałym podtrzymywaniu kontaktów z rodziną i przyjaciółmi – podkreśla wicestarosta Beata Smolec.

Laptopy, kamery, głośniki i słuchawki trafiły do DPS-u w Izdebniku oraz dwóch domów w Wadowicach: przy ul. Parkowej i Pułaskiego. Środki na zakup sprzętu (prawie 33 tys. zł) Powiat Wadowicki otrzymał w ramach zadania grantowego „Sami-Dzielni! – razem przeciw COVID-19”, realizowanego z projektu „Sami-Dzielni! Nowe standardy mieszkalnictwa wspomaganego dla osób z niepełnosprawnościami sprzężonymi”. Zakup był współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020.
***
Przypomnijmy, iż w kwietniu tego roku z programu „Zdalna Szkoła”, dofinansowanego z Unii Europejskiej Powiat Wadowicki pozyskał 100 tysięcy złotych na zakup 56 laptopów wraz z oprogramowaniem do dziewięciu placówek oświatowych. Sprzęt wypożyczono młodzieży oraz nauczycielom na czas zdalnej nauki. Kiedy uczniowie wrócą do szkół, laptopy zostaną wykorzystane do innych celów dydaktycznych.


INFORMACJA PRASOWA

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy