reklama
reklama

Nowa linia autobusowa z Andrychowa ruszy w kwietniu

Gospodarka, Wiadomości, 17.03.2022 14:30, eł

Początkowo zapowiadano, że nastąpi to wcześniej.

Nowa linia autobusowa z Andrychowa ruszy w kwietniu

Jak już informowaliśmy, w planach jest uruchomienie linii autobusowej, która połączy Andrychów z Zatorem i Spytkowicami. Nie jest to inicjatywa żadnego prywatnego przewoźnika. Linia będzie dofinansowana z Funduszu rozwoju przewozów autobusowych oraz budżetu gminy Zator. Przetarg na realizowanie kursów na tej trasie ogłosił samorząd województwa małopolskiego, a wygrała go firma Bus Janiso z Roczyn, o czym pisaliśmy tutaj.

Uruchomienie kursów planowane było jeszcze w marców, ale okazało się, że nie uda się załatwić wszystkich formalności na tyle szybko. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, linia ruszy już na początku kwietnia, jednak niewykluczone, że nastąpi to później. Jak informuje rzeczniczka prasowa Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie Magdalena Opyd, operator (czyli Bus Janiso) kompletuje dokumenty potrzebne do uzyskania zaświadczenia na wykonywanie publicznego transportu zbiorowego. Jest ono niezbędne do tego, by przewoźnik mógł realizować połączenia. Aby je otrzymał, musi między innymi uzgodnić zasady korzystania z przystanków komunikacyjnych i dworców na trasie, którą będzie kursował.

W poprzednim artykule podawaliśmy proponowany rozkład jazdy dla nowej linii, jednak od tamtej pory wprowadzono do niego pewne zmiany. Jego ostateczna wersja zostanie podana do publicznej wiadomości na tydzień przed uruchomieniem kursów. Wiadomo, że busy będą jeździły między Andrychowem a Spytkowicamiprzez Wieprz, Gierałtowice, Łowiczki, Zator, Smolice i Miejsce. Nowa linia powinna ułatwić dojazd do pracy i szkół mieszkańcom gmin Zator, Spytkowice i Wieprz.

Foto: Edyta Łepkowska

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Wikta, 21.03.2022 12:39

Brawo Urząd Marszałkowski w Krakowie! Jazdy, bez rozkładu jazdy, w zatłoczonych śmierdzących busach ciąg dalszy...

Kola, 17.03.2022 17:36

Niech ludzie nie liczą na tego busa, który będzie kursował w godzinach porannych aż ich dowiezie do pracy na daną godzinę Nie wspomnę o pracy zmianowej. Janiso jeden z najgorszych przewoźników.

Gość, 17.03.2022 15:50

Rozumiem, że firma J* zachowa swój "wysoki" standard transportu znany z linii do Wadowic? Szkoda pieniędzy mieszkańców gminy Zator na współpracę z tym przewoźnikiem...