reklama

Lenartowicza jak nowa. Finał dużej inwestycji w Andrychowie [FOTO]

Gospodarka, Wiadomości, 08.12.2023 14:40, GM
Tymczasem władze powiatu wadowickiego planują już kolejne inwestycje drogowe na drogach powiatowych w gminie Andrychów.
Lenartowicza jak nowa. Finał dużej inwestycji w Andrychowie [FOTO]
Oficjalnie zakończony został remont ulicy Lenartowicza w Andrychowie. Inwestycja kosztowała 13 mln zł, a w ostatnich miesiącach zrealizowana została na zlecenie Starostwa Powiatowego w Wadowicach. Swój wkład miał też Urząd Miejski w Andrychowie, który wcześniej wykonał projekt remontu.

Tym sposobem kilka tysięcy mieszkańców tej części osiedla ma w końcu porządny dojazd. Przed blokami wykonano parkingi, wymienione zostały także istalacje przebiegające pod drogą. Krótko mówiąc - inwestycja zakładała kompleksowy remont 2 km ulicy Lenartowicza, która wczesiej - miejscami - była w tragicznym wręcz stanie.


W piątek (8.12) miał miejsce odbiór inwestycji. Na ulicy Lenartowicza spotkali i się i drogę oglądali przedstawiciele władz powiatu, miasta i wykonawca inwestycji, którym była firma Drog Bud ze Spytkowic.

Od stycznia 2024 roku ulica Lenartowicza, dotychczas mająca status drogi powiatowej i zarządzana przez starostwo, przejdzie w zarząd magistratu w Andrychowie i stanie się drogą gminną.

Tymczasem władze powiatu wadowickiego planują już kolejne inwestycje drogowe na drogach powiatowych w gminie Andrychów, a w najbliższych latach jedną z nich ma być remont ulicy Bielskiej w Roczynach, czyli popularnej drogi z Andrychowa przez Roczyny w kierunku Bielska-Białej.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Saturn, 09.12.2023 13:42

Przyjechali, pokręcili się i co zobaczyli? Kupę śniegu... czy niedokończone miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych?

Burakz wiejskiej , 09.12.2023 03:08

a to wszystko za piniendze z providenta

Koniczynka, 08.12.2023 17:57

Czy burmistrzowi nie wstyd za oblodzoną jezdnię po której spaceruje trzymając ręce w kieszeni???!!! Kobielus miał mu pokazać w jakich warunkach dzieci chodzą do przedszkola nr 3. To jest karygodne i skandaliczne odśnieżanie zgk.

Kola, 08.12.2023 15:16

Gdzie są progi zwalaniające na tym odcinku? Kierowcy zapomnieli jaka jest dopuszczalna prędkość