reklama
reklama

Koniec parkowania na zamkowym dziedzińcu

Gospodarka, MAGAZYN, Wiadomości, 05.10.2023 20:20,
Będą zmiany w tym miejscu.
Koniec parkowania na zamkowym dziedzińcu
Drugie podejście do remontu pałacu Bobrowskich w Andrychowie, popularnie nazywanego zamkiem. Za pierwszym razem nie udało się załatwić wszystkich niezbędnych zezwoleń i pozwoleń konserwatorskich (do dziś wojewódzki konserwator ich nie wydał!) i gmina musiała zrezygnować z kilkunastu mln zł dotacji na ten cel.


Władze miasta zdecydowały, że remont prowadzony będzie etapami. Pierwszy etap ma polegać na osuszeniu i pogłębieniu piwnic oraz przeprowadzeniu pewnych prac archeologicznych, bo tylko na takie prace jest już pozwolenie budowlane. Gmina otrzymała na ten cel 2,9 mln zł dotacji.

Jesienią ma zostać przeprowadzony przetarg, mający wyłonić wykonawcę, a prace ruszą na wiosnę.

Wraz z rozpoczęciem prac remontowych skończy się parkowanie samochodów na zamkowym dziedzińcu. Są tam obecnie bezpłatne miejsca parkingowe, o ich utrzymanie walczyli kilka miesięcy temu lokalni przedsiębiorcy – w tresce o wygodę swoich klientów.

Po rozpoczęciu remontu teren zamku zostanie ogrodzony – tak, aby nikt niepowołany nie mógł wejść na plac budowy.

Docelowy projekt, już po wykonaniu całego remontu zamku, również zakłada że zamkowy dziedziniec nie będzie pełnić funkcji parkingu.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Archanioł Michał, 06.10.2023 21:25

@Zakolog Gdyby to był andrychowski Otto wtedy można śmiało po przestawieniu zdań dawać w cudzysłów. :) Dzięki koledze mają taką możliwość. Z procesu kupna pałacu można odpowiedzieć sobie na niejedno pytanie dotyczące funkcjonowania władzy pod wodzą zdziśka I.

Zakolog, 06.10.2023 12:25

@Archanioł Michał - bój się boga, tak, tak, tego boga. Czy Ty chcesz, aby mieszkańcy Andrychowa pokapowali się, że już w kwietniu 2016 była ekspertyza konserwatorska, wykonana na zlecenie CKiW i to za grubą kasę, z której wynika, że całkowity remont pałacu, przy dzisiejszym długu Andrychowa to pikuś. Przecież jak się ludzie dowiedzą, że na długo przed zakupem pałacu, było wiadomo ile to będzie kosztować, to mogą uszkodzić obecnych radnych. A jak jeszcze do tego zrozumieją, że za ich kasę zapłacono za badania stratygraficzne w należącym wówczas do spadkobierców Bobrowskich pałacu, to ich trafi szlag. Przypominam Tobie to słynne zdanie Otto von Bismarcka – Ludzie w nocy lepiej śpią, jak nie wiedzą, jak się robi kiełbasę i handluje pałacami – chyba tak to brzmiało lub bardzo podobnie !

Archanioł Michał, 06.10.2023 07:41

red bardzo proszę nie siać dezinformacji. Gmina nie wywiązała się z obowiązku przedstawienia pełniej dokumentacji remontu i Konserwator NIE MOŻE WYDAĆ pozwolenia. I jeszcze ten wykrzyknik. O zgrozo.