reklama

Komu brakuje węgla? Można się zgłaszać

Gospodarka, Wiadomości, 24.10.2022 14:08, DK
Władze kolejnych gmin przeprowadzają rozeznanie co do zapotrzebowanie na węgiel.
Komu brakuje węgla? Można się zgłaszać

W poniedziałek (24.10) urząd gminy Wieprz, poinformował o możliwości zgłaszania przez mieszkańców zapotrzebowania na węgiel.

W związku z prowadzonymi przez Polski Rząd pracami nad ustawą regulującą dystrybucję i sprzedaż węgla przez jednostki samorządu terytorialnego informujemy mieszkańców Gminy Wieprz o możliwości zgłaszania zapotrzebowania na węgiel.

Zebrane informacje pozwolą określić skalę potrzeb gospodarstw domowych w Gminie Wieprz na węgiel kamienny i odpowiednio zaplanować działania w zakresie zakupu oraz dystrybucji węgla na terenie naszej gminy.

Informują urzędnicy.

Żeby złożyć takie zapotrzebowanie należy oczywiście być mieszkańcem gminy oraz użytkować węgiel kamienny jako główne źródło ogrzewania- taki wniosek należało złożyć wcześniej w programie Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Wnioski można składać do 9 listopada bieżącego roku. Można je wydrukować i wypełnić, lub wypełnić formularz online link- https://forms.gle/NvQh94D7isfkvaEe8

Maksymalna ilość węgla jaką można otrzymać - 1,5 tony w 2022 roku i 1,5 tony początkiem 2023 roku.

Podobne rozeznanie przeprowadza także Urząd Miejski w Andrychowie. Tutaj zainteresowani mają czas do 25 października:

W związku z pracami nad ustawą o zakupie preferencyjnym paliwa stałego przez gospodarstwa domowe oraz koniecznością dokonania wstępnego rozeznania zapotrzebowania na zakup węgla dla gospodarstw domowych na preferencyjnych warunkach, prosimy osoby zainteresowane o zgłaszanie do 25 października br. chęci zakupu węgla, telefonicznie na numer 33 842 99 41 (w godzinach pracy Urzędu Miejskiego: pon., śr., czw., – 7:30 – 15:30, wtorek 7:30 – 17:00, piątek, 7:30 – 14:00) lub drogą elektroniczną na adres [email protected] z podaniem ilości oraz rodzaju węgla (groszek, orzech, miał).

Jednocześnie informujemy, że wg założeń ww. ustawy:

  • Maksymalna cena węgla może wynosić 2000 zł.
  • Uprawnionymi do zakupu węgla po preferencyjnej cenie mogą być gospodarstwa domowe, które otrzymały dodatek węglowy lub pozytywnie rozpatrzono wniosek o wypłatę dodatku węglowego lub jeśli nie złożono wniosku o wypłatę dodatku węglowego, dokonano zgłoszenia lub wpisania węgla jako głównego źródła ogrzewania w centralnej ewidencji emisyjności budynków.

- informuje UM Andrychów.


foto: pixabay

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

tomekх, 24.10.2022 22:32

Śmiech na sali, jak to mawiał PAN Donald "Ja wam wójta nie wybierałem"

andrychowianin1, 24.10.2022 14:57

Sezon grzewczy rozpoczęty nasz wspaniały rząd zaczyna się orientować kto potrzebuje węgla. Śmiech na sali