reklama

Spory kłopot dla pacjentów. Zepsuł się tomograf w Wadowicach

MAGAZYN, Wiadomości, 24.10.2022 15:45, eł

Na badania tomograficzne trzeba jeździć do innych miast.

Spory kłopot dla pacjentów. Zepsuł się tomograf w Wadowicach

Tomografia komputerowa jest szeroko wykorzystywana w diagnostyce wielu schorzeń. Pozwala uzyskać znacznie dokładniejsze obrazy niż rentgen czy USG, a tym samym wykryć choroby, których nie ujawniono w trakcie tamtych badań. Niestety, tomograf wykorzystywany w wadowickim szpitalu ostatnio się zepsuł, a pacjenci kierowani są do placówek w Suchej Beskidzkiej i Oświęcimiu.

Ta sytuacja stanowi spore utrudnienie dla wielu osób, bo po pierwsze wiąże się z dłuższym i bardziej uciążliwym dojazdem na badania dla większości mieszkańców powiatu wadowickiego, a po drugie oznacza większe obłożenie pracowni tomograficznych w Suchej Beskidzkiej i Oświęcimiu, co nie może pozostać bez wpływu na terminy.

Aparat tomograficzny znajdujący się w wadowickim szpitalu nie jest własnością Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach. Należy do spółki Voxel, która działa praktycznie w całej Polsce. To ona prowadzi pracownię tomograficzną, znajdującą się w budynku Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Wadowicach i wykonuje w niej badania, również te w ramach NFZ. Firma zapewnia, że awaria zostanie szybko usunięta.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

andrychowianin1, 24.10.2022 15:58

Nowy i już się zepsuł?