reklama
reklama

Kolejna podwyżka opłat za wodę i ścieki w gminie Andrychów [AKTUALIZACJA]

Gospodarka, Wiadomości, 08.09.2020 20:00, red
Zatwierdzona została nowa taryfa. Nowe ceny obowiązują od wtorku, 8 września.
Kolejna podwyżka opłat za wodę i ścieki w gminie Andrychów [AKTUALIZACJA]

W gminie Andrychów obowiązywała do tej pory trzyletnia taryfa za wodę i ścieki - przewidywała ona coroczne podwyżki w połowie roku. Ale to, co kalkulowano w 2018 roku budując taryfę, nijak ma się do realiów z 2020 roku. Rosną koszty pracy, energii itp. Dlatego kilka miesięcy temu Zakład Wodociągów i Kanalizacji z Andrychowa wystąpił o podwyższenie opłat i nową taryfę.

ZWiK 31 sierpnia dostał akceptację ze strony państwowej spółki "Wody Polskiego", która taryfy akceptowała. Podwyżka weszła w życie we wtorek 8 września.

W gminie Andrychów to już druga w ostatnim czasie podwyżka opłat za wodę. Druga, bo pierwsza miała miejsce w połowie roku.

Jak to wygląda?

Do wakacji 1m3 wody w gminie Andrychów kosztował 4,94 zł netto, od wakacji kosztuje 4,98 zł, a od 8 września nowa stawka wynosi 5,30 netto

Kubik odprowadzonych ścieków kosztował w ostatnim roku 7,45 zł, od wakacji kosztuje 7,42 (taniej), a 8 września wchodzi w życie nowa taryfa i będzie kosztował 8,12 zł.

Rzecz jasna w górę pójdą także opłaty abonamentowe.

Nowa trzyletnia taryfa za wodę i ścieki dla gminy Andrychów ogłoszona niedawno ogłoszona przez "Wody Polskie"


reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 09.09.2020 04:28

Nie wielkim kosztem można zamienić gówno w żyłe złota. Instalacja na deszczówkę podpięta pod kibelki i już pare stów zostaje w kieszeni.

django, 08.09.2020 21:14

Cynik tomasz żal przecież za ścieki i wodę płaci w Krk czyż nie?

Zakolog, 02.09.2020 14:14

Najlepszy cytat jaki znalazłem dla okraszenia powyższej informacji, to złota myśl wybitnego andrychowskiego działacza społecznego, pana przewodniczącego Romana Babskiego wygłoszona na antenie Radio Andrychów w brzmieniu: „Gdy nie jesteśmy kontrolowani, możemy sobie pozwolić na więcej” - prawda, że adekwatna ? Ale to nie wszystko, przy okazji mogliśmy poznać bardzo dobre zdolności propagandowe pana prezesa ZWiK, co samo w sobie już na tle naszego Żakoraju jest jakąś wartością. Otóż, nasz Prezes bardzo pedantycznie przestrzega, nadal obowiązującej zasady doktora Goebbelsa, która głosi – w propagandzie nigdy nie kłam, bo jak cię złapią na kłamstwie, to wtedy nie pomoże nawet tysiąc słów prawdy i już nigdy tobie nie uwierzą. Pan Doktor dalej poucza – jeśli musisz, to nie mów całej prawdy, naświetlaj korzystne dla ciebie jej elementy i zaciemniej te trudne. Jeśli drogi czytelniku i słuchaczu wywiadu radiowego pana Prezesa odniosłeś wrażenie, że ta podwyżka to wina Wód Polskich i aktualnie rządzącej partii, to prezes naszej gminnej spółki wodnej jest propagandowym mistrzem co najmniej województwa. A teraz garść szczegółów, których pan Prezes specjalnie dla Was nie oświetla pozostawiając je w propagandowym mroku. Wody Polskie, owszem są regulatorem, ale na prawach urzędu antymonopolowego, którego głównym zadaniem jest ochrona klientów przed nadmiernym wzrostem cen. Cenę dostarczenia wody zawsze określa spółka wodna, która w naszym przypadku kontrolowana jest przez burmistrza i to burmistrz zarządził Wam tę podwyższę ! Co do wzrostu kosztów – wzrost bezrobocia prawie dwukrotny, czyli brak impulsu na koszty pracy, koszt kapitału określany przez NBP zero procent, no symboliczne 0,1 procenta, koszty paliw silnikowych spadek o ponad 20 %, podatek od nieruchomości ustala Rada Miejska – to gdzie jest ten mityczny wzrost kosztów ? Jedyny jaki widzę, to ten wskazany przez naszego Turboplazmotrona.

Turboplazmotron, 02.09.2020 10:19

Rosną koszty pracy prezesa 188 316,18 w 2018 r,207 836,06 w 2019 roku.