reklama
reklama

Kolejna podwyżka cen biletów w Andrychowie?

Gospodarka, Wiadomości, 14.01.2023 15:25, red
Niewykluczone, że wkrótce radni będą zajmować się takim tematem.
Kolejna podwyżka cen biletów w Andrychowie?
Nieoficjalnie dowiadujemy się, że operator gminnej komunikacji w Andrychowie - PKS Południe – proponuje podwyżkę cen biletów, bo dotychczasowe wpływy z tego tytułu – przy bardzo drogim paliwie i rosnących kosztach działalności (koszty pracownicze, naprawy itp.) – nie pokrywają kosztów obsługi połączeń. Na razie nie udało nam się potwierdzić tych informacji.

Przypomnijmy, że bilety w gminnej komunikacji w Andrychowie podrożały ostatnio w kwietniu 2022 roku - 2,5 zł na 3 zł za bilet normalny.

Teraz - jak się nieoficjalnie dowiadujemy - propozycja zakłada podwyżkę na 3,5 zł, a biletu miesięcznego - z 90 na 120 zł.


Dodajmy, że z komunikacji gminnej w Andrychowie bezpłatnie korzystają dzieci i młodzież szkolna. Nie muszą kupować biletów, wystarczy że pokażą legitymację szkolną. Czy będzie tak dalej? Z naszych informacji wynika, że rozważane jest wprowadzenie biletu miesięcznego dla młodzieży w cenie 60 zł, a także biletu za 1 zł dla dzieci i młodzieży.

To na razie propozycje. Decyzje w sprawie ewentualnych zmian w cenniku należą do radnych Rady Miejskiej. Niewykluczone, że wkrótce radni będą zajmować się takowym tematem.

Dodajemy, że od stycznia w górę poszły już bilety w autobusach Komunikacji Beskidzkiej, która na dwóch liniach – Andrychów – Bulowice - Kęty i Andrychów – Czaniec – Kęty – również obsługuje gminę Andrychów. Cena poszła w górę o 1 zł. Teraz za bilet trzeba zapłacić 5 zł.

Do tematu powrócimy.
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

andrychowianin1, 15.01.2023 01:14

Ludzie macie problem z powodu złotówki. Pisowski rząd codziennie was grabi nie na takie pieniądze w sklepach i nie tylko

tomekх, 14.01.2023 20:36

@Tyci Była umowa że nie będę się wypowiadał o twoim WIELKIM problemie którym jest twoja mikro glizdeczka, w zamian ty miałeś już nie płakać że cie nie chce. Trzymaj się ustaleń (bo czego innego trzymać nie możesz).

Tedi, 14.01.2023 18:02

Cieplutki wieśniaku x miałeś się nie wypowiadać ,szukasz dalej bolca czy co

Koniczynka, 14.01.2023 15:36

Zlikwidować darmową komunikację. Dzieci 1zł, młodzież 2zł. No i oddzielić cenę biletów od kilometrów. Strefa do 5km 3zł, powyżej 5km 4zł. Bo teraz to jest kabaret. 3 zł płaci ten co jedzie dwa przystanki i 3zł płaci ten co jedzie pięć razy dalej. Oczywiście strefa miejska czyli Andrychów Andrychów to 2zł. Przykład Włókniarzy Krakowska. Ale radni nie myślą, tylko zajmują się czy właściciel stodoły ma płacić podatek czy nie. Połowa radnych do wywalenia bo kompletnie nic nie robią!!!!!

Koniczynka, 14.01.2023 15:35

Zlikwidować darmową komunikację. Dzieci 1zł, młodzież 2zł. No i oddzielić cenę biletów od kilometrów. Strefa do 5km 3zł, powyżej 5km 4zł. Bo teraz to jest kabaret. 3 zł płaci ten co jedzie dwa przystanki i 3zł płaci ten co jedzie pięć razy dalej. Oczywiście strefa miejska czyli Andrychów Andrychów to 2zł. Przykład Włókniarzy Krakowska.

tomekх, 14.01.2023 15:21

Jak Pan Donald przejmie władzę to skończy się drenowanie ludziom kieszeni, bo będą puste OOO HA HA HA !!!

tomekx, 14.01.2023 14:20

Podziękujmy obajtkowi za to że orlen drenuje kieszenie kierowców