reklama

Kolejki po węgiel, który znowu drożeje!

, Gospodarka, Wiadomości, 09.09.2022 10:00, red
Kolejna już w ostatnim czasie podwyżka cen węgla.
Kolejki po węgiel, który znowu drożeje!

W całym regionie tysiące osób złożyło wniosek o wypłatę 3000 zł tzw. dodatku węglowego. Pieniędzy jeszcze nikt nie dostał na konto, a... węgiel drożeje. Jeśli ktoś jeszcze żyje złudzeniem, że rząd coś "daje", to jest w błędzie. Może i daje, ale jeszcze szybciej zabiera. Od czasu ogłoszenia w wakacje, że dodatek węglowy będzie wypłacany, węgiel w sklepie państwowej Polskiej Grupy Górniczej podrożał już dwukrotnie. Przypadek? Ostatnia podwyżka wprowadzona została w tym tygodniu.

"Wychodząc naprzeciw wyjątkowemu zapotrzebowaniu rynku na węgiel Polska Grupa Górnicza S.A. podjęła decyzję o zwiększeniu wydobycia w przyszłym roku. W tym celu musi ponieść dodatkowe nakłady inwestycyjne, co skutkuje m.in. korektą cen opału o ok. 20 proc. w sklepie internetowym PGG S.A. od 8 września 2022 r." - czytamy w komunikacie pańtsowej PGG.

Jeszcze miesiąc temu tona zwykłego węgla w PGG kosztowała niecały tysiąc złotych, a dziś ceny zaczynają się od 1470 zł. Ekogroszek jest jeszcze droższy.


Po tyle jest węgiel na kopalni. Do ceny zakupu trzeba jeszcze doliczyć koszt transportu, a ten nie jest tani, bo często kierowcy muszą po kilka dni stać w kolejce przed kopalnią oczekując na załadunek.

Jeszcze drożej jest na prywatnych składach w regionie, gdzie ceny przekraczają już 3000 zł za tonę, a na zimę trzeba zgromadzić 3-4 tony, aby ogrzać dom.


Sezon grzewczy zbliża się wielkimi krokami, a wiele osób nie ma jeszcze węgla. Zdobyć go obecnie to nie tylko duże wyzwanie finansowe, ale trzeba także zarazerwować sporo czasu. Na zdjęciu powyżej - kolejka po rezerwację węgla przed kopalnią w Brzeszczach w piątek (9.09) rano.

Na zdjęciu poniżej aktualne ceny w sklepie PGG - po najnowszej podwyżce.
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

tomekх, 09.09.2022 15:08

Za PANA Donalda węgiel był po 470zł a polak zarabiał 7000zł u Niemca w komfortowych warunkach na plantacja szparagów, i po co było to zmieniać ? po co wam te pisiory i ich rozdawnictwo !

madzia, 09.09.2022 14:20

Jest koszmarnie kto mieszka w domu i musi kupić węgiel ten wie. Większym koszmarem może być chyba tylko Polska z rządem pod dyktando Niemiec. Jak ktoś myśli że pod Donaldem teraz byloby lżej, to "gratuluję". Chyba że ktoś lubi być kolonią dużego sąsiedniego państwa które w kryzysie już na rympal stara się że UE prowadziła politykę która im pomoże ale mniejsze państwa totalnie pogrąży.

tomekx, 09.09.2022 13:46

Za pana Donalda Tuska w 2005 roku tona węgla kosztowała 470 zł

tomekх, 09.09.2022 13:32

I teraz widzicie pisioki ! a za PANA Donalda to by żadnych kolejek nie było i nie trzeba by było żadnego węgla bo mielibyśmy pod dostatkiem Rosyjskiego gazu z Niemiec a polska byłaby eldorado ! ja się śmieję z sąsiadów jak mi mówią że od miesiąca mają węgiel w piwnicy bo wiem że mnie okłamują bo przecież węgla nie i nie będzie. Tylko PAN Donald może nas uratować, tylko on może skończyć z tym rozdawnictwem (500+, 300+, 13 emerytura, 14 emerytura, tarcza antycovidowa, tarcza antyinflacyjna itd itd itd) trzeba z tym skończyć raz na zawsze i przede wszystkim słuchać Unii i PANA Sholca.

marcin1988, 09.09.2022 12:12

A przez Polskę, jak długa i szeroka, słychać głos ludu: jarosław! jarosław! jarosław! Ale spokojnie już płynie i jedzie ,,wungiel" z całego świata do nas. Węgla nie zabraknie, nie ma się co martwić. Zawsze zostaje chrust w lesie. Może jak ciemnogród nie będzie miał ciepło w domu albo co do gara włożyć to się obudzi i zrozumie kogo wybrali i do czego doprowadzili!!!

marcin1988, 09.09.2022 12:11

A przez Polskę, jak długa i szeroka, słychać głos ludu: jarosław! jarosław! jarosław! Ale spokojnie już płynie i jedzie ,,wungiel" z całego świata do nas. Węgla nie zabraknie, nie ma się co martwić. Zawsze zostaje chrust w lesie. Może jak ciemnogród nie będzie miał ciepło w domu albo co do gara włożyć to się obudzi i zrozumie kogo wybrali i do czego doprowadzili!!!

skornica, 09.09.2022 11:15

Macie pisiory Polskę w ruinie o której wrzeszczała pierwsza oborowa szydło. A będzie jeszcze gorzej.***** ***!

Jeremiasz, 09.09.2022 10:02

Rząd rozdając pieniądze (zresztą nie swoje, tylko ludu) przyczynia się do stale powiększającej się inflacji a lud jak mrówki do cukru...

Koniczynka, 09.09.2022 09:54

A Polacy się cieszą bo PiS daje zapomogi. 13-stki, a 14-stki już tylko dla wybranych. Dajcie ludzie godziwe zarobki renty emerytury a nie ratujcie własnej du.py przez wspomniane rozdawnictwo... A Polak wszystko łyka jak młody pelikan.

Koniczynka, 09.09.2022 09:50

Przecież to jest normalne, żeby jednemu dać trzy tysiące, to drugiemu trzeba zabrać dziesięć tysięcy... Inflacja i drożyzna to zamierzone działanie PiSu, by w budżecie była kasa z vatu i podatków, inaczej Polska byłaby już bankrutem europejskim. Benzyna była okropnie droga w Polsce celowo utrzymywali cenę by ratować rząd.

***** ***, 09.09.2022 09:38

Jak dupsko zmarznie w zimę to może wyborcy pisu zrozumieją na kogo głosowali, choć wątpię w to bo ten elektorat nie grzeszy inteligencją i łatwo daje się przekupić kolejnym socjalem :D

aniol363, 09.09.2022 09:34

***** unie , pis , po , czerwonych ! Ludzie i tak powiedzą że jest OK bo przecież DAJĄ ....