reklama

Czy warto zainwestować w robot odkurzający do małego mieszkania?

, MAGAZYN, Wiadomości, 11.09.2022 07:36, Materiał partnera
Ciągle brakuje Ci czasu? Marzysz, by po powrocie z pracy odpocząć w czystym domu? Jeśli tak, sprawdź, czym jest odkurzacz automatyczny. Dowiedz się, czy rozwiązanie sprawdzi się do przestrzeni o małym metrażu.
Czy warto zainwestować w robot odkurzający do małego mieszkania?

Jak działa odkurzacz samojezdny i czym różni się od tradycyjnych urządzeń?

Odkurzacz automatyczny to niewielkie urządzenie do czyszczenia podłóg. Skutecznie usuwa brud, kurz, sierść zwierząt, okruszki. Posiada silnik oraz akumulator. Wyposażono go także w czujniki ruchu. Robot porusza się wzdłuż linii prostych, sprawnie omijając meble. W sprzedaży znajduje się wiele modeli. Produkty różnią się funkcjami, rozmiarami, parametrami technicznymi. Do znanych marek należy m.in. irobot.pl.

Wybierając odkurzacz samojezdny do małego mieszkania, należy zwrócić uwagę na:

 • Moc ssącą,
 • Pojemność akumulatora,
 • Szybkość ładowania,
 • Poziom głośności,
 • Dostępne akcesoria,
 • Rozmiary.

Duże znaczenie mają ponadto dostępne funkcje. Zależy Ci na dokładności? Powinien spodobać Ci się robot tworzący mapy pomieszczenia. Do ciekawych funkcji zalicza się także system wykrywania brudu. Nie chce Ci się czyścić pojemnika na kurz? Postaw na sprzęt samoopróżniający. Chcesz uruchomić robota podczas Twojej nieobecności? Sięgnij po sprzęty sterowane za pomocą aplikacji.

Dlaczego warto postawić na robot odkurzający?

Czy warto inwestować w odkurzacz samojezdny, mieszkając w niewielkim lokalu? Biorąc pod uwagę oszczędność czasu, dobrze rozważyć taki zakup. Roboty sprzątające pozwalają na utrzymanie czystości bez wysiłku. Wyróżniają się skutecznością. Dzięki czujnikom śledzenia podłoża poruszają się w sposób logiczny i uporządkowany. Potrafią sprzątać w narożnikach oraz przy krawędziach. Po zakończeniu pracy automatycznie wracają do stacji dokującej.

Do zalet urządzeń zaliczają się:

 • Komfort – roboty są łatwe w obsłudze i wyręczają domowników,
 • Prosta obsługa – sprzęty uruchamia się zdalnie w dowolnym momencie, można także zaprogramować harmonogram ich pracy,
 • Łatwe przechowywanie – urządzenia zajmują niewiele miejsca,
 • Skuteczność – moc robotów jest porównywalna do klasycznych odkurzaczy.
 • Uniwersalność – sprzęty radzą sobie z różnymi typami zabrudzeń,
 • Dostosowanie do warunków mieszkalnych – roboty poruszają się na wielu rodzajach powierzchni, m.in. kafelkach, panelach, dywanach, wykładzinach,
 • Bezpieczeństwo – sprzęty posiadają certyfikaty potwierdzające jakość, np. TÜV CSC.

Postaw na odkurzacz automatyczny!

Choć roboty sprzątające są droższe od tradycyjnych odkurzaczy, inwestycja szybko się zwraca. Urządzenia umożliwiają utrzymanie porządku bez zbędnego zaangażowania. Charakteryzują się wysoką wydajnością i zaawansowanymi rozwiązaniami. Doskonale sprawdzają się do czyszczenia niewielkich metraży.


Materiał partnera


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy