reklama
reklama

Jeszcze kilka miesięcy potrwa modernizacja głównej ulicy miasta [FOTO]

Gospodarka, Wiadomości, 18.07.2021 09:55, PG
Kiedy zakończy się uciążliwy dla mieszkańców i kierowców remont?
Jeszcze kilka miesięcy potrwa modernizacja głównej ulicy miasta [FOTO]

Do końca listopada tego roku potrwają prace przy drugim etapie modernizacji ul. Lwowskiej w Wadowicach. Etap ten obejmuje odcinek od wadowickiego rynku do skrzyżowania ulicy Poprzecznej i Legionów, gdzie powstało rondo. Są też chodniki, kwietniki i latarnie.

Przejazd jest umożliwiony od strony ronda w kierunku ul. Sienkiewicza. Po remoncie ulica i okolica ma zmienić się nie do poznania. Powstanie tutaj ścieżka rowerowa ze specjalną stacją serwisową dla rowerów. Pojawi się 30 stojaków na rowery, 42 nowe ławki, 13 huśtawek oraz 23 kosze na śmieci z funkcją segregacji. Posadzone zostaną nowe drzewa i krzewy. Koszt prac to ponad 14 milionów złotych, z czego 6,2 miliona złotych to dofinansowanie, które gmina Wadowice otrzymała z Funduszu Dróg Samorządowych.

Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Budowlano-Drogowo-Mostowe DROG – BUD.


reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy