reklama

Awans dla kustosza klasztoru w Kalwarii Zebrzydowskiej

, MAGAZYN, Wiadomości, 15.07.2021 15:29,
To oznacza, że klasztor w Kalwarii będzie miał nowego kustosza.
Awans dla kustosza klasztoru w Kalwarii Zebrzydowskiej
Jak informuje kalwaryjski klasztor oo. bernardynów, 14 lipca Kapituła Generalna dokonała wyboru Wikariusza Generalnego Zakonu Braci Mniejszych. Został nim o. Isauro Ulises Covili Linfati z Chile.

Natomiast w czwartek (15.07) ojcowie kapitulni wybrali nowy skład 8-osobowego Definitorium Generalnego Zakonu. W skład tego gremium wchodzą zakonnicy z całego świata. Jako przedstawiciel regionu słowiańskiego (Prowincja Niepokalanego Poczęcia NMP w Polsce) definitorem wybrany został o. Konrad Cholewa, kustosz sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Oznacza to, że zwolni się funkcja kustosza klasztoru w Kalwarii Zebrzydowskiej i prawdopodobnie jesienią tego roku odbędą się wybory nowego kustosza.

Pochodzi z powiatu suskiego

O. Konrad Grzegorz Cholewa ma 40 lat. Urodził się 23 lipca 1981 r. Pochodzi z Bieńkówki w powiecie suskim. Po ukończeniu Technikum Hotelarskiego i zdaniu matury w 2001 r. wstąpił do Zakonu Braci Mniejszych Prowincji Niepokalanego Poczęcia NMP w Krakowie. Nowicjat odbył w Leżajsku, a studia filozoficzno-teologiczne w WSD w Kalwarii Zebrzydowskiej. W 2006 r. złożył śluby wieczyste, a w 2008 r. przyjął święcenia prezbiteratu. W latach 2008-2010 podjął pracę duszpasterską w klasztorze i parafii w Łęczycy, m.in. jako katecheta w liceum ogólnokształcącym.

Po dwóch latach został skierowany na studia specjalistyczne z zakresu teologii duchowości franciszkańskiej. Licencjat doktorski uzyskał na Papieskim Uniwersytecie Antonianum w Rzymie. Studia doktoranckie kontynuował na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, gdzie w 2019 r. obronił rozprawę doktorską pt. „Per totam vitam” (PC 18). Formacja ciągła w dokumentach Zakonu Braci Mniejszych odpowiedzią na nauczanie Kościoła od Soboru Watykańskiego II. W latach 2013-2017 pełnił funkcję wicerektora WSD w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz wicemagistra braci kleryków i juniorystów. Na Kapitułach Prowincjalnych w 2017 i 2020 r. powołany został na Definitora Prowincji. Od 2017 r. jest Kustoszem Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy