reklama
reklama

Jest obietnica wskrzeszenia nieczynnej linii kolejowej

Gospodarka, Wiadomości, 27.08.2023 10:28, red
Ruch pasażerski został tam zawieszony ponad 20 lat temu.
Jest obietnica wskrzeszenia nieczynnej linii kolejowej
Przed wyborami politycy składają różne obietnice i tak jest również teraz. Kilka dni temu w gminie Spytkowice gościł minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Podczas spotkania samorządowcami zapowiedział inwestycje na zarośniętej i nieczynnej od 2002 roku linii kolejowej nr 103 z Wadowic do Spytkowic i Trzebini.

- Linia kolejowa nr 103 Trzebinia – Spytkowice – Wadowice do reaktywacji! Taką deklarację złożył Minister Infrastruktury – Andrzej Adamczyk podczas wczorajszego spotkania w Bachowicach. Przypomnę, że linia nr 103 była zawieszona dla ruchu pasażerskiego od 7 października 2002 roku. Cieszę się, że Małopolska stawia na kolej! - komentuje rady wojewódzki Rafał Stuglik.

Już w przyszłym roku Polskie Linie Kolejowe rozpoczną przebudowę przystanków: Spytkowice Kępki oraz Ryczów.
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Little_Mo, 28.08.2023 08:01

Byłoby super. Trzebinia to też dobre miejsce przesiadkowe do innych miast. Teraz nie ma dojazdu z Wadowic do np. Katowic. Trzeba jechać okrężną drogą - najpierw do Krakowa i tam się przesiadać.

znanywmiescie, 27.08.2023 13:31

I co?? Zniknie Lokalna Kolej Sprężynowa w Regulicach??