reklama

Burzowe popołudnie, liczne interwencje strażaków

Na sygnale, Wiadomości, 26.08.2023 14:17,
Burzowe popołudnie, liczne interwencje strażaków

Burza, jaka w sobotnie popołudnie przechodzi nad regionem, spowodowała ogromne zamieszanie.

Strażacy z powiatów wadowickiego i suskiego przyjęli już kilkanaście zgłoszeń o powalonych na drogi drzewach i pozrywanych liniach energetycznych.

Po godzinie 14:00 Tauron informował, że z powodu awarii prądu nie ma m.in. w miejscowościach Brody, Lanckorona, Jastrzębia. Przerwa może potrwa do godz. 17:00

Z powodu burzy i towarzyszącej jej nawałnicy deszczowej odwołano wiele zaplanowanych imprez, w Białce przerwano mecz, a Urząd Wojewódzki poinformował, że odwołuje zaplanowany na dziś piknik 800+ w Stroniu (gmina Stryszów)


Do wieczora obowiązuje ostrzeżenie IMGW

Ostrzeżenia meteorologiczne: Burze z gradem
stopień: 3
prawd. 90%
Przebieg: Występują i dalej prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 35 mm do 50 mm, a sumaryczna wysokość opadu wyniesie około 70 mm. Porywy wiatru do 90 km/h. Miejscami grad.
Uwagi: Zmiana dotyczy podwyższenia stopnia zagrożenia.

Ważne:
Od: 2023-08-26 12:34
Do: 2023-08-26 21:00
Czas wydania: 2023-08-26 12:34

Na zdjęciu zalana droga w Suchej Beskidzkiej

foto: fb / Małopolska Alarmowo

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy