reklama

Jakże ważne pół kilometra drogi. Sporo firm chce budować kęcką obwodnicę

, Gospodarka, Wiadomości, 21.11.2019 16:45, PG
Rozpoczęcie prac ma nastąpić jeszcze w tym roku.
Jakże ważne pół kilometra drogi. Sporo firm chce budować kęcką obwodnicę

Pięć firm zgłosiło się do przetargu rozpisanego przez kęcki magistrat na budowę zachodniej obwodnicy Kęt (etap II odcinek północno-zachodni), z czego aż 3 firmy zaoferowały niższy cenę, niż ta którą gmina przeznaczyła na to zadanie, czyli 6,6 mln zł.

Z informacji jakich dowiadujemy się w urzędzie gminy, firma STRABAG z Wrocławia złożyła najkorzystniejszą ofertę czyli 5,8 mln zł i to ona prawdopodobnie wygra przetarg. Pracę mają rozpocząć się jeszcze w tym roku. Gmina pozyskała na ten cel 3,8 mln zł dotacji z tzw. Fundusz Dróg Samorządowych.

Niespełna 500 m obwodnicy ma być wybudowane od ronda przy ul. Mickiewicza do ul. Staszica. Prace zakładają budowę jedniojezdniowej, dwupasmowej drogi wraz z oświetleniem LED, chodnikami i ścieżkami rowerowymi a także zatokami autobusowymi.

O budowie tej drogi mówiło się od wielu lat, niestety gmina borykająca się z zadłużeniem nie miała pieniędzy nawet na wkład własny. W tym roku jednak udało się pozyskać pieniądze z Funduszu Dróg Samorządowych. Warunkiem tej dotacji było podpisanie umowy z wykonawcą jeszcze w tym roku, dlatego gmina musiała przyspieszyć ogłoszenie przetargu i jego realizację.

Droga będzie gotowa już październiku 2020 roku.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

rjasiacz, 21.11.2019 19:56

Ta obwodnica powinna się zaczynać na rondzie ale przed Nową Wsią, tsm gdzid się skręcz na Malec. Wtedy to ma sens , robienie skrzyżowań z ulicą Staszica i Zacisze to trochę jak jak robienie igły z widły. CHYBA ZS PÓŹNO ALE MOŻE WARTO JESZCZE ZMIENIĆ PLANY !