Burmistrz do radnych: panowie, nie kompromitujcie się

, Polityka, Wiadomości, 20.11.2019 14:15, PG
Radni w ogóle nie głosowali uchwały w sprawie odrolnienia 22 ha w Choczni.
Burmistrz do radnych: panowie, nie kompromitujcie się

Grupa 12 radnych na czele z radnym Józefem Cholewką złożyła pod obrady Rady Miejskiej projekt uchwały w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru położonego w Choczni przy ulicy Tadeusza Kościuszki. Chodzi o odrolnienie 22 ha gdzie prywatny inwestor (Barleda Poland sp. z o.o z Krakowa) chce budować obiekty handlowe i produkcyjne.

Przeciwko temu protestowali wtedy niektórzy mieszkańcy i lokalni przedsiębiorcy. Uchwały tej nie udało się przepchnąć w tamtym roku jeszcze za zarządów byłego burmistrza Klinowskiego. Radni przegłosowali uchwałę, ale wojewoda małopolski stwierdził jej wadliwość i tak sprawa się zakończyła.

Tym razem jednak projektu w ogóle nie poddano pod głosowanie, gdyż wcześniej został wycofany z porządku obrad. Radny Cholewka nie krył oburzenia takim obrotem sprawy, nazywając Radę Miejską "prywatnym folwarkiem kilku kolesi".

Burmistrz Bartosz Kaliński zaznaczył, że grupa radnych nie ma inicjatywy uchwałodawczej w zakresie zmiany planu zagospodarowania przestrzennego. Projekt, który przedstawili radni jest przestarzały i nie ma odpowiednich zgód a część graficzna to „kpina”. - Proponuje żeby przestali się panowie kompromitować, tylko przeszli do porządku obrad. - mówił burmistrz.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy