reklama
reklama

Jakby problemów było mało. Jeden z budynków elektrociepłowni na licytacji komorniczej

Gospodarka, Wiadomości, 14.09.2022 08:00, red
Czy zagrożona jest działalność położonej w centrum miasta elektrociepłowni?
Jakby problemów było mało. Jeden z budynków elektrociepłowni na licytacji komorniczej
Od kilku lat w Andrychowie działa gminna spółka ciepłownicza Andrychowska Elektrociepłownia, która w dużej części wykorzystuje (dzierżawi, albo kupiła), majątek od poprzedniej prywatnej Elektrociepłowni Andrychów, która zbankrutowała.


Funkcjonowanie nowej spółki gminnej ciepłowniczej odbywa się nie bez kłopotów dla budżetu gminy, z którego regularnie - ku niezadowoleni niektórych radnych - dosypywane są kolejne miliony na funkcjonowanie elektrociepłowni.

Jak się okazuje na licytację komorniczą wystawiona została kolejna nieruchomość należący do upadłej elektrociepłowni - budynek, w którym znajduje się turbina gazowa, z której swego czasu (gdy gaz jeszcze był tani) korzystała także nowa gminna ciepłownia. Cena wywoławcza - 7,1 mln, a licytacja odbędzie się 20 września.

Czy licytacja kolejnej nieruchomości, w której korzysta gmina elektrociepłownia oznacza, że zagrożone jest jej funkcjonowanie? Z tym pytaniem zwróciliśmy się do prezesa gminnej elektrociepłowni Mirosława Nowaka.


Jego zdaniem - nie. M. Nowak wątpi, aby ktokolwiek chciał obecnie kupić od komornika tę nieruchomość, gminna spółka także tego nie zrobi. Zdaniem prezesa elektrociepłowni cena nieruchomości na licytacji jest zdecydowanie zbyt wysoka, jak na tego rodzaju budynek. Ponadto - przekonuje - używanie gazu do produkcji ciepła jest w tej chwili jeszcze mniej opłacalne niż węgla.

Licytacja nieruchomości to tylko jeden z problemów. Kilka dni temu informowaliśmy o awarii kotła węglowego, który popękał. Przez kilkanaście dni kocioł będzie naprawiany. Z tego powodu wszyscy odbiorcy ciepła z elektrociepłowni nie będą mieli dostarczanej ciepłej wody. Dotyczy to kilku tysięcy mieszkańców w Andrychowie (m.in. na ul. Żwirki i Wigury). Pierwsze przerwy w dostawie ciepłej wody nastąpią już 15 września, kolejne od 17 września. Prace mają zakończyć się do 26 września.


reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

FeelFree, 14.09.2022 16:47

https://samorzad.pap.pl/kategoria/aktualnosci/wojt-gminy-jemielno-odwolana-w-referendum

oshin22, 14.09.2022 13:13

Oczywiście, że kupi ! Coś jakby "izraelski fundusz inwestycyjny" i każe sobie płacić po 5zł za jeden obrót turbiny za użyczenie wyremontowanego przez AEC budynku ... To dopiero pachnie MEGA przekrętem...

Skalpel, 14.09.2022 13:05

Niezły figiel.

robol, 14.09.2022 10:49

obstawiam że kupi firma powiązana z tą która była kiedyś w Andrychowie. tylko kupi za jedną trzecią ceny. Po tym jak Żak ze swoimi radnymi władowali tam miliony podatników to już nie ten sam budynek :) Na koniec Żak, Czesław "samochwała" Rajda, Dorota Magiera, Ewa Wątroba i inni z tego "wesołego towarzystwa" odtrąbią sukces. Po czym jak niczego nie zrobimy kolejnym sukcesem będzie spalarnia, którą dla picu zacznie budować gmina a krok po kroku wejdą prywatni inwestorzy. I tak 3,4 biznesmenów będzie miało nas wszystkich w garści. nasze domy jak na gminę ze śmieci utkaną będą nic nie warte. Za to zakokolandia jak zawsze będzie zadowolona jak popatrzy na swój majątek. Ich tylko tyle obchodzi chyba...

FeelFree, 14.09.2022 10:37

Kto kupi budynek ? Przyjmuję zakłady. Propozycje w postach pod powyższym artykułem. Zwycięzca (jeden) otrzyma książkę "Kto zabrał mój ser."

madzia, 14.09.2022 09:21

Oczywiście że teraz raczej nikt nie kupi. Kupi w trzeciej licytacji za połowę tej ceny..

Ca-ro, 14.09.2022 09:15

Tak to jest jak Elektrociepłownią zarządza ten co naprawiał telewizory

ashley, 14.09.2022 08:14

STOP SPALARNI ŚMIECI W ANDRYCHOWIE ! NIC U NAS BEZ NAS ! TO DOTYCZY CIEBIE ! ZADBAJ O PRZYSZŁOŚĆ SWOJĄ I TWOICH BLISKICH ! ŚCIĄGNIJ, WYPEŁNIJ, PODPISZ, WYŚLIJ, DZIAŁAJ ! UDOSTĘPNIJ KOMU MOŻESZ ! JESZCZE JEST CZAS ! https://www.filemail.com/d/jsghxixvvjtwqpy