reklama

Gmina za pół miliona przebuduje wodociąg prywatnej firmie

, Gospodarka, Wiadomości, 03.01.2021 12:30, PG, foto: archiwum
Wszystko to w ramach budowy obwodnicy.
Gmina za pół miliona przebuduje wodociąg prywatnej firmie

W ramach budowy zachodniej obwodnicy zachodniej Kęt – etap drugi odcinek północno – zachodni, ma zostać przebudowany także wodociąg - za pół miliona złotych dla holenderskiej prywatnej firmy „Refresco”, który w kęckim zakładzie produkuje napoje dla wielu znanych marek.

Wiceburmistrz Marcin Śliwa przekazał, że wodociąg musi zostać przebudowany z uwagi na jego kolizyjną lokalizację w stosunku do obwodnicy. Reasumując, żeby wybudować obwodnicę, trzeba przebudować wodociąg.

Radny Jakub Goc w imieniu mieszkańców ul. Staszica w swojej interpelacji dopytywał o tę inwestycję w swojej interpelacji. Chciał wiedzieć między innymi jakie są korzyści dla gminy płynące z tej przebudowy oraz czy mieszkańcy będą się mogli podłączyć do wodociągu, czy w ogóle mieszkańcy byli informowani o jego istnieniu oraz kto będzie wypłacał odszkodowania właścicielom nieruchomości, których spadnie wartość z powodu robót budowlanych.

Jak poinformował wiceburmistrz, gmina nie jest właścicielem wodociągu, więc nie może udzielać informacji o możliwości podłączenia się itp. Podczas uzyskiwania zgody na realizację inwestycji i podczas projektowania obwodnicy mieszkańcy byli powiadamiani o przebudowie wodociągu, ale nikt nie złożył odwołania. Wniosek o odszkodowanie musi złożyć właściciel nieruchomości.

Koszt przebudowy ponosi zarządca drogi czyli gmina.

Interpelacja radnego i odpowiedź:
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy