reklama

Frajda dla miłośników dwóch kółek. Powstaje kolejny odcinek ścieżki rowerowej

Gospodarka, Wiadomości, 07.10.2021 19:46, eł

To część wielomilionowej inwestycji.

Frajda dla miłośników dwóch kółek. Powstaje kolejny odcinek ścieżki rowerowej

W Wadowicach rozrasta się sieć ścieżek rowerowych. Może wciąż nie ma ich zbyt wiele, ale sytuacja poprawia się z miesiąca na miesiąc. Budowa kolejnego odcinka dróżki dla jednośladów ruszyła wzdłuż ulicy Putka.

Równolegle do niej powstaje nowy chodnik. Budowana aktualnie trasa rowerowa połączy się z niedawno wykonaną ścieżką na ulicy Lwowskiej. - Łączna długość nowego odcinka to 350 metrów, ale to nie koniec. Trasa rowerowa pobiegnie aż do skrętu na Krytą Pływalnię Delfin. Czekamy tylko na kolejne pozwolenia budowlane – informuje burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

Ścieżka przy ulicy Putka jest częścią dużego, realizowanego etapami projektu, polegającego na stworzeniu w mieście zintegrowanego transportu miejskiego. W jego ramach powstały też dwa parkingi, jeden przy skrzyżowaniu ulic Nadbrzeżnej i Sienkiewicza, drugi w sąsiedztwie dworca kolejowego. Całkowita wartość projektu to blisko 16,5 mln zł, przy czym inwestycja powstaje przy znacznym udziale środków unijnych. Dofinansowanie przekracza 13 mln zł.


Foto: Facebook/Bartosz Kaliński

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy