reklama

Akcja policji. Kilku kolejnych kierowców bez prawa jazdy

, Na sygnale, Wiadomości, 05.10.2021 18:05,
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego codziennie eliminują z dróg tych, którzy stwarzają poważne zagrożenie zarówno dla samych siebie jak i dla bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego.
Akcja policji. Kilku kolejnych kierowców bez prawa jazdy

W sobotę (2.10) po południu na ulicy Głównej w Osieku przerwali pijany rajd 54 – letniemu mieszkańcowi Osieka. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało 2,9 promila alkoholu.

Dwadzieścia minut później na tej samej ulicy funkcjonariusze zatrzymali kolejnego nietrzeźwego rowerzystę. Badanie stanu trzeźwości 61 – letniego mieszkańca Osieka wykazało 0,6 promila alkoholu.

W sobotę (2.10) rano policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Kęty. O godzinie 8.20 w Bielanach na ulicy Piastowskiej do kontroli drogowej zatrzymali kierującą, która samochodem marki Seat jechała z prędkością 103km/h przy ograniczeniu prędkości do 40 km/h. Jak się okazało za kierownicą auta siedziała 30 – letnia mieszkanka Oświęcimia.

O godzinie 15.30 w Zasolu na ulicy Łęckiej policjanci zmierzyli prędkość kierowcy jadącego samochodem marki BMW. Miernik prędkości wskazał, aż 143km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h. Policjanci włączając sygnały uprzywilejowania przerwali niebezpieczny rajd. Podczas kontroli drogowej okazało się, że związek z niebezpieczną jazdą miał 36 – letni mieszkaniec Warszawy.

Za przekroczenie prędkości na kierujących zostały nałożone mandaty i punkty karne, zostały im również zatrzymane prawa jazdy, które będą mogli odzyskać za trzy miesiące.

- Apelujemy do kierowców o rozsądek oraz przestrzeganie przepisów i nie przekraczanie dozwolonej prędkości - apelują policjanci.

źródło: KPP OświęcimZobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy