reklama
reklama

E-usługi w Starostwie Powiatowym w Wadowicach. Sprawdź, co możesz załatwić bez wychodzenia z domu

Gospodarka, MAGAZYN, Wiadomości, 06.03.2023 15:08, INFORMACJA PRASOWA
Jak zadeklarowali, tak uczynili. W Starostwie Powiatowym w Wadowicach zostały uruchomione nowe e-usługi, które umożliwiają mieszkańcom i przedsiębiorcom załatwianie części spraw przez Internet, bez konieczności wizyty w urzędzie. E-usługi są dostępne pod adresem: https://eurzad.powiatwadowicki.pl/#/strona/pl/strona_glowna
E-usługi w Starostwie Powiatowym w Wadowicach. Sprawdź, co możesz załatwić bez wychodzenia z domu

- Przez kilka lat w starostwie realizowaliśmy współfinansowany ze środków unijnych projekt „E-usługi w informacji przestrzennej Powiatu Wadowickiego”. W efekcie, teraz większość spraw w Wydziale Geodezji, Kartografii i Gospodarki Nieruchomościami klienci mogą załatwić przez Internet. Uznaliśmy, że podobne rozwiązania będzie można wdrażać krok po kroku w innych dziedzinach naszej pracy. Pojawiła się możliwość pozyskania środków unijnych na cel i oczywiście skorzystaliśmy z niej – mówi starosta Eugeniusz Kurdas.

- Nasza motywacja była i jest bardzo prosta – chodzi o to, aby maksymalnie ułatwiać życie mieszkańcom a także przedsiębiorcom. Na terenie naszego powiatu mamy ponad 16 tysięcy podmiotów prowadzących działalność gospodarczą. W większości są to firmy jednoosobowe. Ci ludzie mają mnóstwo pracy i mało czasu. Możliwość załatwienia coraz większej liczby urzędowych spraw on-line, to dla nich wielkie ułatwienie – dodaje wicestarosta Beata Smolec.


Co więc można załatwić bez wychodzenia z domu? Katalog usług jest szeroki, obejmuje ponad 30 pozycji (na stronie znajdziemy także usługi realizowane przez inne podmioty administracji rządowej i samorządowej). Mieszkańcy mogą skorzystać z formularzy ePUAP m.in. w sprawach: rozpoczęcia kursu na prawo jazdy, udzielenia informacji publicznej, wydania zaświadczeń z ewidencji uczniowskich klubów sportowych i klubów sportowych działających w formie stowarzyszenia, czy np. zgłoszenia rozbiórki obiektu budowlanego. Możliwa jest także elektroniczna obsługa części zobowiązań i opłat, np. z tytułu dzierżawy, wieczystego użytkowania, przekształcenia wieczystego użytkowania w prawo własności.

Pełny katalog usług znajdą Państwo tutaj: https://eurzad.powiatwadowicki.pl/uslugi_elektroniczne/pl#/strona/pl/inne_uslugi

UWAGA - aby korzystać z usług trzeba dysponować albo podpisem kwalifikowanym albo profilem zaufanym!

- Projekt, który realizujemy w starostwie dla mieszkańców, w tym dla przedsiębiorców, oznacza oszczędność czasu i pieniędzy, nie trzeba bowiem ponosić kosztów związanych z przyjazdem do urzędu. Na razie obejmuje część usług, ale będziemy go udoskonalać i rozszerzać na kolejne dziedziny naszejdziałalności. Pomysł sprawdził się w geodezji, jesteśmy pewni, że sprawdzi się także w przypadku innych wydziałów. Zachęcamy do korzystania z wprowadzanych udogodnień – podsumowuje wicestarosta Beata Smolec.

Dodajmy, że projekt ”Uruchomienie e-usług publicznych w Starostwie Powiatowym w Wadowicach” obejmuje także inne elementy związane z wewnętrzną organizacją pracy starostwa i współpracą z podlegającymi powiatowi jednostkami organizacyjnymi. Razem z e-usługami dla mieszkańców uruchomiono bowiem portal pracowniczy i portal budżetowy.

Na koniec ważna informacja. Ww. projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Jego całkowita wartość to dokładnie 1 363 228,39 zł. Dofinansowanie z UE wyniosło nieco ponad milion złotych.


INFORMACJA PRASOWA

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy