reklama

Spłonął budynek letniskowy [AKTUALIZACJA]

Na sygnale, Wiadomości, 05.03.2023 23:00,
Do pożaru doszło w niedzielę wieczorem w Zawoi w powiecie suskim.
Spłonął budynek letniskowy [AKTUALIZACJA]

Aż 12 zastępów strażackich brało udział w pożarze, do którego doszło 5 marca późnym wieczorem w Zawoi na osiedlu Ryżowana. Spłonął dom letniskowy położony w trudno dostępnym miejscu.

Zgłoszenie o pożarze dotarło do straży pożarnej około 21.30. Jak się okazało, rozgorzał on w budynku, do którego niełatwo dojechać. Prowadziło do niego około półtora kilometra wąskiej, zaśnieżonej drogi dojazdowej. Gdy pierwsze jednostki dotarły na miejsce, już cały dom stał w ogniu. W środku nikogo nie było.

Strażacy wyłączyli prąd, oświetlili budynek i przystąpili do gaszenia. Gdy już uporali się z ogniem, usunęli niestabilne elementy konstrukcji dachu i stropu. Akcja trwała 4,5 godziny. Brało w niej udział 61 strażaków. Był to cały stan osobowy z Jednostki Ratowniczo–Gaśniczej w Suchej Beskidzkiej oraz druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych w Zawoi Górnej, Zawoi Wełczy, Zawoi Centrum, Zawoi Dolnej, Zawoi Przysłop, Skawicy Centrum, Stryszawie i Skawicy Suchej Górze. Podczas działań nikomu nic się nie stało. Przyczyny pożaru ustala policja.

foto: 112małopolska.pl, KP PSP w Suchej Beskidzkiej


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy