reklama
reklama

Dworzec kolejowy w Andrychowie będzie remontowany

Gospodarka, Wiadomości, 04.08.2023 19:34, red
Stary, obskurny dworzec będzie modernizowany.
Dworzec kolejowy w Andrychowie będzie remontowany

Pociągi na lokalnej linii kolejowej nr 117 Bielsko-Biała - Kraków cieszą się coraz większą popularnością wśród podróżnych, ale stan infrastruktury kolejowej w wielu miejscach pozostawia jeszcze wiele do życzenia. Przykładem jest dworzec kolejowy w Andrychowie, który jest w opłakanym stanie.

Jest dobra informacja. Spółka PKP ogłosiła właśnie listę 150 dworców kolejowych w Polsce, które będą remontowane w latach 2024 - 2030 w ramach II edycji Programu Inwestycji Dworcowych. Ma to kosztować 4,4 mld zł brutto. Na liście obiektów do remontu jest dworzec w Andrychowie.

W ramach pierwszej edycji Programu (lata 2016-2023) PKP zmodernizowały blisko 200 obiektów.

Oprócz Andrychowa, na liście do modernizacji w latach 2024 - 2030 jest także dworzec na stacji Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona na tej samej linii.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Archanioł Michał, 04.08.2023 22:10

Mam nadzieję, że zdzisiek nie będzie maczał tutaj swoich paluszków. Szansa jest duża.