reklama

Dworzec kolejowy w Andrychowie będzie remontowany

Gospodarka, Wiadomości, 04.08.2023 19:34, red
Stary, obskurny dworzec będzie modernizowany.
Dworzec kolejowy w Andrychowie będzie remontowany

Pociągi na lokalnej linii kolejowej nr 117 Bielsko-Biała - Kraków cieszą się coraz większą popularnością wśród podróżnych, ale stan infrastruktury kolejowej w wielu miejscach pozostawia jeszcze wiele do życzenia. Przykładem jest dworzec kolejowy w Andrychowie, który jest w opłakanym stanie.

Jest dobra informacja. Spółka PKP ogłosiła właśnie listę 150 dworców kolejowych w Polsce, które będą remontowane w latach 2024 - 2030 w ramach II edycji Programu Inwestycji Dworcowych. Ma to kosztować 4,4 mld zł brutto. Na liście obiektów do remontu jest dworzec w Andrychowie.

W ramach pierwszej edycji Programu (lata 2016-2023) PKP zmodernizowały blisko 200 obiektów.

Oprócz Andrychowa, na liście do modernizacji w latach 2024 - 2030 jest także dworzec na stacji Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona na tej samej linii.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Archanioł Michał, 04.08.2023 21:10

Mam nadzieję, że zdzisiek nie będzie maczał tutaj swoich paluszków. Szansa jest duża.