reklama

Droga ekspresowa S52 przetnie nasz region i zlikwiduje korki. Część już wybudowano

, Gospodarka, Wiadomości, 16.07.2016 10:40, (red)
Od 4 sierpnia następuje zmiana numeracji dróg krajowych. W naszym regionie pojawi się nowa droga – ekspresowa.
Droga ekspresowa S52 przetnie nasz region i zlikwiduje korki. Część już wybudowano

Od 4 sierpnia następuje zmiana numeracji dróg krajowych. W naszym regionie pojawi się nowa droga – ekspresowa.


Zmiana nazewnictwa dróg wynika z niedawnej decyzji rządu, który wpisał drogę krajową z Cieszyna do podkrakowskiego Głogoczowa na listę dróg ekspresowych.


Dlatego od sierpnia istniejąca droga ekspresowa nr S1 na odcinku Bielsko-Biała (Komorowice) – Cieszyn (granica państwa z Republiką Czeską) będzie mieć numer S52.Dobra wiadomość jest taka, że zgodnie z decyzją rządu kontynuacją drogi ekspresowej Cieszyn – Bielsko do Krakowa ma być właśnie planowana od lat do budowy Beskidzka Droga Integracyjna (Bielsko-Biała – Głogoczów), przez Kęty, Andrychów, Wadowice, Kalwarię Zebrzydowskją. Ten odcinek kiedyś na pewno zostanie wybudowany. Kiedy? W lipcu ma być wydana tzw. decyzja środowiskowa dla tej inwestycji. Da to „zielone światło” do projektowania trasy.


Droga ekspresowa S52 ma docelowo przebiegać od granicy państwa-Cieszyn- Bielsko-Biała do S7 (Głogoczów). Odcinek Bielsko - Cieszyn jest już gotowy. Brakuje odcinka "ekspresówki" z Bielska do Głogoczowa.

 

Problematyczna jest jeszcze postawa władz Wadowic, które nie zgadzają się z dotychczas przedstawianymi wariantami przebiegi BDI, ale brane pod uwagę jest projektowanie i później budowa nowej drogi etapami, z pominięciem odcinka wadowickiego.

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy