reklama

Do końca czerwca właściciele domów muszą spełnić pewien obowiązek

Gospodarka, Wiadomości, 18.01.2022 09:00, foto: pixabay
Każdy właściciel powinien o tym pamiętać.
Do końca czerwca właściciele domów muszą spełnić pewien obowiązek
Poniżej ogłoszenie z Urzędu Miejskiego w Andrychowie:

Burmistrz Andrychowa informuje, iż :

  • do dnia 30 czerwca 2022 roku każdy właściciel lub zarządca budynku ma obowiązek przekazać informację o sposobie ogrzewania budynku do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB). Dotyczy to zarówno budynków mieszkalnych jak i niemieszkalnych, w których znajduje się źródło ciepła i spalania paliw. Dla nowych budynków oraz tych, w których dokonano zmiany sposobu ogrzewania, deklarację należy złożyć w ciągu 14 dni od pierwszego uruchomienia źródła ciepła.

Deklarację można złożyć w formie elektronicznej poprzez stronę https://ceeb.gov.pl (konieczne jest posiadanie profilu zaufanego, e-dowodu lub podpisu kwalifikowanego) lub w formie papierowej w Urzędzie Miejskim w Andrychowie (pocztą lub osobiście).

Informacje o CEEB dostępne są na stronie internetowej Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego www.gunb.gov.pl oraz w Urzędzie Miejskim w Andrychowie, Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa lub pod numerem telefonu 33 842 99 68.


Informacje o uchwale antysmogowej dostępne są na stronie internetowej www.powietrze.malopolska.pl/ antysmogowa oraz w Urzędzie Miejskim w Andrychowie, Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa lub pod numerem telefonu 33 842 99 68.


Właściciele budynków jednorodzinnych mogą skorzystać z dofinansowania z programu Czyste Powietrze (www.czystepowietrze.gov.pl) na wymianę starych kotłów węglowych, ocieplenie domu, wymianę okien i drzwi oraz montaż instalacji fotowoltaicznej (w przypadku wymiany pieca). Zapytaj także o dofinansowanie w Urzędzie Miejskim w Andrychowie, Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa lub pod numerem telefonu 33 842 99 68.

- czytamy w komunikacie UM Andrychów.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

rohan, 19.01.2022 07:46

Oferuję pożyczkę z oprocentowaniem 3%... Skontaktuj się z nami już dziś w sprawie pilnej pożyczki. [email protected] Whatsapp +91 84898 10716