reklama
reklama

Do Andrychowa wrócą nocne dyżury aptek?

Gospodarka, Wiadomości, 21.05.2024 16:07, red
Od tego roku w Andrychowie nie ma już aptek, które mają wyznaczony nocny czy świąteczny dyżur, ale są szanse na zmianę.
Do Andrychowa wrócą nocne dyżury aptek?
Sprawa z nocnymi dyżurami w Andrychowie „sypała się” już od kilku lat. Coraz częściej aptekarze nie pełnili wyznaczonych dyżurów, tłumacząc się brakami kadrowymi. A nieoficjalnie wiadomo, że głównym powodem braku dyżurów był po prostu fakt, że sprzedaż w porze nocnej nie pokrywała nawet kosztów obsługi apteki podczas „nocki”. Sprzedaż w porze nocnej w Andrychowie spadła zwłaszcza po likwidacji w Andrychowie nocnej podstawowej opieki lekarskiej przed kilkoma laty.

Dlatego od stycznia 2024 roku jedyna apteka z nocnymi dyżurami w powiecie wadowickim znajduje się w Wadowicach przy ulicy Putka 7.


Czy coś się zmieni? Są na to szanse. - Wiemy, jak to zrobić – mówiła burmistrz Andrychowa Beata Smolec we wtorek (21.05) podczas spotkania w Andrychowie z władzami powiatu wadowickiego.

Od tego roku istnieje bowiem możliwość, aby Narodowy Fundusz Zdrowia sfinansował koszt nocnego dyżuru – ok. 150 zł za każdą godzinę.

Podczas spotkania poinformowano, że prowadzone są już negocjacje w jedną andrychowskich aptek, która jest zainteresowana pełnieniem takich dyżurów. Mowa jest tutaj nie o całonocnym dyżurze, ale np. dyżurze do północy.
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

beskidmaly, 25.05.2024 09:13

Pani Burmistrz !Proszę mi wytłumaczyć po co nocny dyżur aptek jak nie ma nocnej i sobotnio niedzielnej służby zdrowia. Prezerwatywy i proszki od bólu głowy można kupić na stacji paliw!

Konkret, 22.05.2024 14:10

Potrzebna i apteka nocna i opieka medyczna nocna i świąteczna, tylko jest mały problem przynajmniej z lekarzami. Tam gdzie jest nocny czy świąteczny dyżur lekarza ludzie narzekają na jakość leczenia. Co rusz to dowiadujemy się, że pacjentem nie bardzo zainteresował się lekarz, że częstą diagnozą lekarza na dyżurze jest - niech pan pani jutro idzie do lekarza rodzinnego. Co rusz to dowiadujemy się, ze na SOR-ze w Wadowicach ludzie czekają po kilka godzin bo lekarz nawet się nie pokazuje. Była informacja, że nawet ludzie podejrzewali że lekarz może być po spożyciu i wezwali policję. Dużo to kosztuje, a jakość usług mizerna. Dobrzy lekarze zazwyczaj nie biorą takich dyżurów. Łatane jest to lekarzami o niskich umiejętnościach byle się zgodził. Powiedziałbym - i tak źle i tak nie dobrze. Trudny temat.

Bento_A.A., 22.05.2024 09:54

W kampanii miała być cała noc, teraz pół. Oj, jak szybko się zdanie zmienia i wycofuje z obietnic wyborczych. Z drogami na wsiach też tak będzie? Z inwestycjami? wszystko na pół? Tylko vice miał być jeden a wyszło podwójnie:)

Bento_A.A., 22.05.2024 09:47

ciężko już patrzeć na te pozorowane działania kampanijne, zero kompetencji, zero doświadczenia, no dobra podpowiem... czy ktoś mógłby wytłumaczyć tej Pani po co apteka do 24.00 bez opieki całodobowej? Trzeba najpierw opiekę całodobową załatwić, żeby lekarz był, co obiecała. Jak będzie lekarz i będą recepty to będzie potrzebna apteka. A dopóki opieka jest w Wadowicach to i tam jest apteka i po wyjściu od lekarza wykupuje się receptę. z artykułu to zresztą wynika.

melisa, 21.05.2024 18:11

A gdzie Nadburmistrz? Czy cokolwiek z tego spotkania jest wiążące bez jej obecności?