reklama
reklama

Napadli, skrępowali i okradli bezbronną starszą panią

Na sygnale, Wiadomości, 21.05.2024 09:51,
Na terenie powiatu oświęcimskiego policjanci zatrzymali jednego ze sprawców brutalnego napadu na kobietę.
Napadli, skrępowali i okradli bezbronną starszą panią
13 maja nad ranem w miejscowości Żarki w gminie Libiąż doszło do brutalnego rozboju. Kryminalni ustalili, że przebywająca w swoim domu 78-letnia kobieta została napadnięta i skrępowana przez dwóch mężczyzn. Gdy próbowała się bronić, została popchnięta, co spowodowało u niej obrażenia wymagające pomocy medycznej. Po splądrowaniu pomieszczeń bandyci ukradli pieniądze, a następnie oddalili się samochodem osobowym w nieznanym kierunku. Gdy kobiecie udało się, oswobodzić natychmiast zaalarmowała sąsiada, który wezwał na miejsce Policję.

Libiąscy i chrzanowscy kryminalni natychmiast prowadzili intensywne działania mające na celu ustalenie sprawców tego przestępstwa. Dzięki analizie zebranego materiału dowodowego stróże prawa wytypowali pojazd, którym poruszali się sprawcy. Połączone siły kryminalnych obu jednostek policji doprowadziły do ustalenia tożsamości przestępców.


Pierwszy z nich już następnego dnia po zdarzeniu tj. 14 maja br. został zatrzymany na terenie Śląska.

Dwa dni po zdarzeniu do sprawy na terenie powiatu oświęcimskiego został zatrzymany drugi z mężczyzn. Jak się okazało, mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności w zakładzie karnym. Obaj zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Chrzanowie, gdzie jeden z nich usłyszał zarzut rozboju i spowodowania naruszenia czynności narządu ciała trwający nie dłużej niż 7 dni, a drugi z nich pomocnictwa w rozboju.

Sąd Rejonowy w Chrzanowie przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Chrzanowie i zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

źródło: KWP Kraków

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy