reklama

Buraczki ze szkłem w Polomarkecie

, Gospodarka, Wiadomości, 12.03.2019 10:50, red
Market wycofuje ten produkt ze swoich sklepów.
Buraczki ze szkłem w Polomarkecie

Chodzi o produkt Buraczki tarte o smaku łagodnym marki „Zaczarowany Ogród”. Jeden z konsumentów znalazł w buraczkach kawałek szkła. Produkt ten oznaczony jest jako produkt własny sieci Polo Market. Dlatego na etykiecie nie ma nazwy producenta.

Okazuje się, że producentem buraczków jest Zakład Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego UNISŁAW Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Unisławiu.

W piątek (8.03) Główny Inspektorat Sanitarny podał tą informację to publicznej wiadomości.

Ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności: Wycofanie partii produktu pn. Buraczki tarte o smaku łagodnym marki „Zaczarowany Ogród”
Zagrożenie:
Możliwa obecność szkła w produkcie, co wiąże się z ryzykiem zranienia przewodu pokarmowego.

Szczegóły dotyczące produktu:
Produkt – Buraczki tarte o smaku łagodnym marki „Zaczarowany Ogród”
Producent – Zakład Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego UNISŁAW Sp. z o. o. ul. Chełmińska 1, 86-260 Unisław

Dystrybutor: Polo Market Sp. z o.o., Giebnia 20, 88-170 Pakość
Numer partii produkcyjnej: 11.2020 B 20118
Najlepiej spożyć przed końcem: 11.2020

W związku ze skargą konsumenta dotyczącą obecności szkła oraz w związku z tym, że zakład produkcyjny nie jest w stanie zagwarantować, że w pozostałych opakowaniach kwestionowanej partii produktu nie znajduje się szkło POLOmarket Sp. z o. o. podjął decyzję o wycofaniu ze sprzedaży w sklepach sieci POLOmarket wskazanej w komunikacie partii produktu „Buraczki tarte o smaku łagodnym” marki Zaczarowany Ogród.
W związku z powyższym w sklepach należących do sieci POLOmarket umieszczona została informacja o wycofaniu produktu z obrotu oraz możliwości jego zwrotu w każdym sklepie należącym do sieci, niezależnie od sklepu, w którym był dokonany zakup, bez okazywania paragonu.
Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej nadzorują działania prowadzone przez przedsiębiorcę.

Zalecenia dla konsumentów:
Nie należy spożywać wskazanej w komunikacie partii produktu - informuje Główny Inspektor Sanitarny
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy