reklama

Budowa basenu pod lupą NIK. Krytycznie o inwestycji

, Gospodarka, Wiadomości, 25.09.2014 14:34, (red)
Kontrolerzy Najwyższej Izby Kontroli nie zostawili suchej nitki na sztandarowej inwestycji poprzednich władz Andrychowa, czyli na budowie basenów odkrytych w Andrychowie.
Budowa basenu pod lupą NIK. Krytycznie o inwestycji

 

Kontrolerzy Najwyższej Izby Kontroli nie zostawili suchej nitki na sztandarowej inwestycji poprzednich władz Andrychowa, czyli na budowie basenów odkrytych w Andrychowie.
Podczas czwartkowej sesji Rady Miejskiej w Andrychowie przedstawiany został raport NIK dotyczący zasadniczości budowy zespołu basenów odkrytych w Andrychowie.
NIK przez kilka miesięcy kontrolowała tę inwestycję. Gotowy jest raport z kontroli.
„Najwyższa Izba Kontroli ocenia negatywnie planowanie i przygotowanie inwestycji” - czytamy na początku raportu.
Zespół basenów odkrytych został wybudowany w poprzedniej kadencji, kiedy burmistrzem Andrychowa był Jan Pietras. Decyzję w sprawie budowy podejmowała Rada Miejska, której przewodniczącym był Krzysztof Kubień.
Na basen średnio 80-106 dni basen zaciągnięto ponad 20 mln zł kredytu, który spłacany będzie do 2019 roku. W odestkami wyjdzie ponad 30 mln zł.
Wkrótce zaprezentujemy skany raportu NIK.

Podczas czwartkowej sesji Rady Miejskiej w Andrychowie radnym przedstawiany został raport NIK dotyczący prawidłowości i efektywności inwestycji - budowy zespołu basenów odkrytych w Andrychowie.

 

NIK przez kilka miesięcy kontrolowała tę inwestycję. Gotowy jest raport z kontroli.

 

„Najwyższa Izba Kontroli ocenia negatywnie planowanie i przygotowanie inwestycji, jak również udział Gminy w jej realizacji oraz w procesie wyboru źródeł finansowania” - czytamy na początku raportu.

 

Zespół basenów odkrytych został wybudowany w poprzedniej kadencji, kiedy burmistrzem Andrychowa był Jan Pietras. Decyzję w sprawie budowy podejmowała Rada Miejska.

 

Na basen zaciągnięto ponad 20 mln zł kredytu, który spłacany będzie do 2019 roku. W odsetkami wyjdzie ponad 30 mln zł. Na budowę nie pozyskano żadnych dotacji, np. z Unii Europejskiej. Gmina dopłaca wiele milionów złotych do kąpieliska, które w roku jest czynne jest - jak wyliczono - 80-106 dni.

 

Liczący 13 stron wystąpienie pokontrolne można streścić krótko: gminy Andrychów po prostu nie było stać na tak spektakularną inwestycję. Kontrolerzy wytknęli m.in., że gmina nie dokonała należytej weryfikacji koncepcyjnej inwestycji, czego skutkiem było „nieterminowe zakończenie prac i zwiększenie wartości poniesionych nakładów”.

 

Ponadto zdaniem NIK „przedwcześnie zrezygnowano z ubiegania się o bezzwrotne fundusze pomocowe".

 

W ocenie NIK decyzja o budowie takiego rodzaju i tak kosztownego kąpieliska ma wpływ na kolejne lata, jeśli chodzi o finanse gminy. Gmina po prostu musi spłacać budowę basenu i przez to wydaje mniej na bieżące inwestycje.

 

(...) w ocenie izby decyzja w zakresie sposobu finansowania spowodowała ograniczenie możliwości inwestycyjnych gminy, która faktycznie spłaca zobowiązania zaciągnięte na realizację kontrolowanej inwestycji” - pisze NIK.

 

Kontrolerzy wskazali także, że pomysłodawcy budowy kąpieliska przeszacowali „efekty działalności basenu”. Frekwencja na basenie w ostatnich latach była na poziomie 62% do zakładanej, a czas faktycznej pracy kąpieliska również był krótszy od zakładanego.

 

Dyskusja na temat raportu nie trwała długo. Głos zabrał m.in. były burmistrz, a obecnie radny Jan Pietras.

 

- Chcę powiedzieć jedną rzecz, panu burmistrzowi i wszystkim, którzy będą w przyszłości korzystać z basenu: basen się sam obroni. Bo to, że w zeszłym roku skorzystało ponad 60 tys. mieszkańców, to nie jest mój wymysł (...). Pan burmistrz mówi, że do basenu dopłacamy. Dopłacamy do szeregu innych inwestycji, do każdej sali gimnastycznej, do każdego boiska dopłacamy, my jako społeczeństwo (...) Nie ma takiej inwestycji samorządowej, która by służyła ogólnie, która byłaby dostępna dla wszystkich, do której byśmy nie dopłacali. Pan osiągnął swój cel. Ten cel musi pan przekuć na teraz tylko i wyłączenie na tak zwane zwycięstwo wyborcze, czego panu życzę – mówił były burmistrz Jan Pietras, zwracając się do burmistrza obecnego.

 

Zdaniem Tomasza Żaka, wystąpienie pokontrolne NIK powinno w zasadzie kończyć spekulacje w tej sprawie. - Tutaj nie ma co dyskutować. Ocena jest jednoznaczna. Inwestycja, koszty finansowe są niewspółmierne do efektów społecznych – podsumował Tomasz Żak.

 

CZYTAJ: wystąpienie pokontrolne Najwyższej Izby Kontroli

strona 1strona 2 / strona 3 / strona 4 / strona 5 / strona 6 / strona 7 / strona 8 / strona 9 / strona 10 / strona 11 /  strona 12 / strona 13

 

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

azquit, 02.10.2014 15:19

Komentarz usunięty przez autora.

azquit, 02.10.2014 15:03

Komentarz usunięty przez autora.

waszagmina, 02.10.2014 14:55

Nudni jesteście z tym basenem. Chcecie po czterech latach własnych rządów znowu rozliczać Pietrasa? Pochwalicie sie lepiej swoim dorobkiem, inwestorami, miejscami pracy, rondami turbinowymi, pogotowiem całodobowym...

kamila86, 02.10.2014 14:40

Manipulujesz to ty tomek ale to nic dziwnego dla twojego towarzystwa. Fakty na których potwierdzenie są oficjalne dokumenty pokazują że basen jednogłośnie za, podatki tak samo budżety tak samo. W radzie miasta zasiadali ludzie od PiS po SLD i wszyscy jak jeden mąż za. Pan babski i spółka żyli, zasiadali w radzie, głosowali Pietrasowi jak sobie życzył i brali diety. Tak samo jak radni pisu. Nic lepiej nic gorzej. PS. i jeszcze jedno z innej beczki ale dotyczy działan propagandy żakolandii i spółki. Naprawdę niektórzy myślą że uda się usunąć wszystkie dokumenty potwierdzające że żak chciał ponad 10 zł od osoby za posegregowane śmieci????????

Maksymilian, 02.10.2014 14:34

tomekx;nie rób mieszkańcom wody z mózgu.Do realizacji tej inwestycji potrzebna była wola burmistrza i rady.I taka była.Dziwię się że ci co siedzieli cicho jak rządził Pietras teraz ujadają.Gdzie byliście wtedy gdy trzeba było reagować?Nie macie moralnego prawa trwonić pieniędzy podatnika dla propagandy.

tomekx, 02.10.2014 14:22

Dobrze wszyscy wiemy to była ukochana inwestycja Pietrasa. Dobrze wiemy że był w tedy taki układ że rządził PIS który teraz pozostaje w opozycji Zatem swoje manipulacje pozostaw na zebranie partyjne

kaczor, 02.10.2014 13:53

pietras z kobielusem babskim i innymi "się z tego nie wywiną". NIK jednoznacznie pisze że decyzje rada miejska podejmowała jednogłośnie. radni 2006 - 2010 "W tym raporcie jest że uchwały w sprawie basenu były podejmowane JEDNOGŁOŚNIE. Popatrzcie państwo na listę radnych i poszukajcie ilu tu koalicjantów żaka i jego kolegów!!!!! http://bip.malopolska.pl/umandrychow/Article/get/id,108164.html Okręg nr 1 1. Gądor Jerzy Ireneusz (KW Prawo i Sprawiedliwość) 2. Karelus Edward (KW Prawo i Sprawiedliwość) 3. Magiera Dorota (KW Platforma Obywatelska RP) 4. Jan Pietras za którego wszedł Tadeusz Sarlej 5. Żydek Jan (KWW Nowa Jakość Samorządu) Okręg nr 2 1. Babski Roman Stanisław (KWW Nowa Jakość Samorządu) 2. Bury Emil Jan (KW Prawo i Sprawiedliwość) 3. Kobielus Maciej Dominik (KW Platforma Obywatelska RP) 4. Kubień Krzysztof (KW Prawo i Sprawiedliwość) 5. Małecki Zbigniew (KW Prawo i Sprawiedliwość) 6. Szczepański Kazimierz (KKW SLD+SDPL+PD+UP LEWICA i DEMOKRACI) Okręg nr 3 1. Fary Włodzimierz (KW Prawo i Sprawiedliwość) 2. Prus Stanisław (KWW Forum Gospodarcze) 3. Rajda Adam Eugeniusz (KW Prawo i Sprawiedliwość) 4. Sordyl Jan (KW Prawo i Sprawiedliwość) 5. Żydek Władysław (KKW SLD+SDPL+PD+UP LEWICA i DEMOKRACI) Okręg nr 4 1. Bizoń Lucyna Grażyna (KW Prawo i Sprawiedliwość) 2. Kubik Adam Józef (KW Prawo i Sprawiedliwość) 3. Olszyńska Elżbieta (KW Prawo i Sprawiedliwość) 4. Prystacki Roman (KWW Nowa Jakość Samorządu) 5. Witkowska Weronika (KWW Sprawiedliwość i Rodzina) "

xpek, 02.10.2014 12:53

pietras z kubieniem się z tego nie wywiną czytajcie Najwyższa Izba Kontroli wzięła pod lupę budowę zespołu basenów w Andrychowie. Inwestycja nie dość, że opóźniona, to była przepłacona. Odpowiadają za to poprzednie władze miasta. O tych i innych jeszcze szczegółach w tej bulwersującej sprawie pisze w obecnym wydaniu Małopolska Kronika Beskidzka.

Maksymilian, 01.10.2014 19:17

Jeśli działania burmistrza i radnych były zgodne z prawem to kontrola NIK jest niegospodarnością.Jeśli są zarzuty do prokuratury to kontrola była uzasadniona, ale jeśli nie to miały służyć propagandzie.

Maksymilian, 27.09.2014 11:04

leskow;Wg mojej oceny (jeśli to prawda)to gość nie wie co mówi.

ramirez, 26.09.2014 20:28

po mojemu, leskow, to zwykły bełkot

leskow, 26.09.2014 20:15

Pietras do Żaka na sesji: "Pan osiągnął swój cel. Ten cel musi pan przekuć na teraz tylko i wyłączenie na tak zwane zwycięstwo wyborcze, czego panu życzę" Co to jest?!!!!!!!!

waszagmina, 26.09.2014 20:14

Temat basenu juz dawno jest zamknięty, Pietrasa rozliczylismy w 2010. A tym czasem polecam bardzo ciekawy artykuł o Klubie pod Baszta w Kronice Beskidzkiej, do przeczytania tez na blogu Kubienia.

nietakszybko, 26.09.2014 19:33

"Również polecam komentarz: "W tym raporcie jest że uchwały w sprawie basenu były podejmowane JEDNOGŁOŚNIE. Popatrzcie państwo na listę radnych i poszukajcie ilu tu koalicjantów żaka i jego kolegów!!!!! http://bip.malopolska.pl/umandrychow/Article/get/id,108164.html Okręg nr 1 1. Gądor Jerzy Ireneusz (KW Prawo i Sprawiedliwość) 2. Karelus Edward (KW Prawo i Sprawiedliwość) 3. Magiera Dorota (KW Platforma Obywatelska RP) 4. Jan Pietras za którego wszedł Tadeusz Sarlej 5. Żydek Jan (KWW Nowa Jakość Samorządu) Okręg nr 2 1. Babski Roman Stanisław (KWW Nowa Jakość Samorządu) 2. Bury Emil Jan (KW Prawo i Sprawiedliwość) 3. Kobielus Maciej Dominik (KW Platforma Obywatelska RP) 4. Kubień Krzysztof (KW Prawo i Sprawiedliwość) 5. Małecki Zbigniew (KW Prawo i Sprawiedliwość) 6. Szczepański Kazimierz (KKW SLD+SDPL+PD+UP LEWICA i DEMOKRACI) Okręg nr 3 1. Fary Włodzimierz (KW Prawo i Sprawiedliwość) 2. Prus Stanisław (KWW Forum Gospodarcze) 3. Rajda Adam Eugeniusz (KW Prawo i Sprawiedliwość) 4. Sordyl Jan (KW Prawo i Sprawiedliwość) 5. Żydek Władysław (KKW SLD+SDPL+PD+UP LEWICA i DEMOKRACI) Okręg nr 4 1. Bizoń Lucyna Grażyna (KW Prawo i Sprawiedliwość) 2. Kubik Adam Józef (KW Prawo i Sprawiedliwość) 3. Olszyńska Elżbieta (KW Prawo i Sprawiedliwość) 4. Prystacki Roman (KWW Nowa Jakość Samorządu) 5. Witkowska Weronika (KWW Sprawiedliwość i Rodzina) "

nietakszybko, 26.09.2014 19:32

to jest wartościowy komentarz dla żakolandii bo obok oceny do jakie każdy ma prawo zawiera kłamstwo.nikt nie wybiela pietrasa i kubienia. ani jeden ani drugi nie wybiela siebie. za to żakolandia przez 3,5 roku wybielała część radnych jacy głosowali pietrasowi na tak także basen ale że popierają teraz żaka to trzeba ich wybielić i wszystko zwalić na kk. ten raport pokazuje ile warte były słowa niektórych że byli w opozycji do pietrasa. czarno na białym dokumenty w sprawie basenu jednogłośnie. czyli wszycy za nie tylko jeden kk.

polokolo, 26.09.2014 19:23

bardzo wartościowy komentarz w tym temacie szpp, 2014-09-25 20:00:26 gmina została narażona na mega straty, płaci miliony odsetek prawdopodobnie zagranicznym bankom a wy piszecie że ten raport nic nie wnosi. Piszecie tak tylko dlatego że wasi faworyci wyborczy Piertras i kubień zasiadają obecnie w opozycji i znowu chcą nami rządzić.wy chcecie ich po prostu wybielić! jak za żaka chodnik nie jest odśnieżony albo jakaś inna duperele to robicie aferę i piszecie że to skandal i że burmistrz jest zły tu jest mowa o milionowych - MILIONOWYCH - stratach i wszystko jest waszym zdaniem okej.miliony odsetek i basen po którym obecnie hula wiatr płynie szerokim strumieniem do banków.jak to się ma do ideologii pisu którą wyznajecie. to są pieniądze z naszych podatków!i LUDZIE opamiętajcie się!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

lukas, 26.09.2014 19:01

Dlaczego znowu opozycyjne siły szukają afery na siłę? Nie możecie wytrzymać jednego dnia bez jakiegoś sztucznego problemu po którym możecie się powyżywać Ludzie widzą jak daremna jest cała ta pisowska opozycja w Andrychowie (może poza kilkoma wyjątkami).Żak plusuje i całe szczęście bo to dobry burmistrz

mojemiasto, 26.09.2014 18:23

Kilka osób podczas sesji RM publicznie prosiło o udostępnienie raportu... nic z tego. Kilka osób pisało (!) do burmistrza Żaka i Anety W. prośby o udostępnienie raportu... nic z tego. Nawet studentce, która pisała pracę dyplomową o CKiW pani Aneta W. odmówiła wglądu do raportu (w mocno niekulturalny sposób).

konduktor, 26.09.2014 17:49

O ile wiem są dokumenty świadczące o tym, że wszyscy wiedzieli.

Maksymilian, 26.09.2014 17:43

Zadaję pytanie czy Komisja Rewizyjna Rady Gminy wiedziała i nie poinformowała mieszkańców o tym fakcie ?

mojemiasto, 26.09.2014 17:29

podpisuje się pod tym w 100%!!!!! @kotfilemon "Skoro pan Żak taki skory do ujawniania raportów pokontrolnych, to prosimy o udostępnienie raportu pana Batko, który przeprowadził za ciężkie pieniądze audyt CKiW w czasie kiedy dyrektorem był pan Matejko. Raport do dziś nie został ujawniony, być może żadna tzw. "restrukturyzacja CKiW" nie była potrzebna. I prosimy już nie kłamać: z CKiW nie zostały zwolnione CZTERY OSOBY, ale PIĘTNAŚCIE OSÓB. W wielu przypadkach były to zwolnienia z naruszeniem kodeksu pracy, kilka spraw w sądzie pracy jest już wygranych przez pracowników, a następne czekają na rozstrzygnięcie. Zwolniono kilkunastu pracowników, wielu z nich to ludzie naprawdę zasłużeni dla kultury w Andrychowie. Na te miejsca przyjęto tzw. "swoich", często również bez odpowiedniego wykształcenia, o doświadczeniu nie mówiąc. Zdegradowano świetnych pracowników (w tym Zbyszka Przybyłowicza odbierając mu jego imprezy), również pod pretekstem oszczędności (bzdura, bo żadnych oszczędności nie ma). PANIE ŻAK - PROSIMY RAPORT Z AUDYTU PANA BATKO"

VERA, 26.09.2014 14:14

Panie Maksymilianie "wczoraj przechodziłem obok stadionu i co widzę, kilka metrów namuliska na piachu tzw"boiska do siatkówki plażowej"a jak wygląda bryła betonu zwana skate park za kupę kasy, gdzie te tłumy na rolkach - porażka a dziura w drodze koło zakonnic coraz groźniejsza . W sprawie kontroli i kosztów basenu ,to moja uwaga jest jedna najlepiej jak nie zrobiło się nic to i kontroli nie będzie.

TEPI, 26.09.2014 13:16

Oj będzie się działo...

Maksymilian, 26.09.2014 12:00

Mam nadzieję że wyniki audytu będziemy mogli poznać jak wyniki kontroli NIK. Wyniki audytu to informacja publiczna.

kotfilemon, 26.09.2014 11:39

Skoro pan Żak taki skory do ujawniania raportów pokontrolnych, to prosimy o udostępnienie raportu pana Batko, który przeprowadził za ciężkie pieniądze audyt CKiW w czasie kiedy dyrektorem był pan Matejko. Raport do dziś nie został ujawniony, być może żadna tzw. "restrukturyzacja CKiW" nie była potrzebna. I prosimy już nie kłamać: z CKiW nie zostały zwolnione CZTERY OSOBY, ale PIĘTNAŚCIE OSÓB. W wielu przypadkach były to zwolnienia z naruszeniem kodeksu pracy, kilka spraw w sądzie pracy jest już wygranych przez pracowników, a następne czekają na rozstrzygnięcie. Zwolniono kilkunastu pracowników, wielu z nich to ludzie naprawdę zasłużeni dla kultury w Andrychowie. Na te miejsca przyjęto tzw. "swoich", często również bez odpowiedniego wykształcenia, o doświadczeniu nie mówiąc. Zdegradowano świetnych pracowników (w tym Zbyszka Przybyłowicza odbierając mu jego imprezy), również pod pretekstem oszczędności (bzdura, bo żadnych oszczędności nie ma). PANIE ŻAK - PROSIMY RAPORT Z AUDYTU PANA BATKO!

ramirez, 26.09.2014 10:33

Tomaszu Żak. Dzięki za uświadomienie i ciągłe przypominanie ludziom, żeby nie głosować na Pietrasa. Co do pana - to już dość. NAPRAWDĘ WYSTARCZY. Myślę, że w jednej z wielu zaprzyjaźnionych firm znajdzie pan przytulne, dobrze płatne schronienie. Ale z rządzeniem miastem NAPRAWDĘ DOŚĆ.

ogi33, 26.09.2014 09:11

cóż za piękny poranek Leń nad lenie wytacza swoje działa w BRUDNEJ kampanii wyborczej a tu poparcie dla JP rośnie, również KK nieznacznie poprawia notowania TŻ chyba uwielbia SPADAĆ,stąd te działania "promocyjne" :))) http://www.portalsamorzadowy.pl/wybory2014/sonda-miasto/andrychow,140.html

Maksymilian, 26.09.2014 07:54

asquit;gdyby ta kontrola była zlecona zaraz po objęciu władzy przez obecnego burmistrza to jeszcze by można było to usprawiedliwić.Przecież gdy złożono donos niedługo przed kolejnymi wyborami to dla każdego myślącego człowieka było jasne w jakim celu.Pisałem to w moich komentarzach zaraz po doniesieniach w tej sprawie.

Maksymilian, 26.09.2014 07:26

asquit;wczoraj przechodziłem obok stadionu i co widzę, kilka metrów namuliska na piachu tzw"boiska do siatkówki plażowej".

apacz, 26.09.2014 07:18

asquit : twój guru rozdał kopie protokołu radnym staruszek Krzemiński odczytał go w godzinę . " nizależny MN skopjował go w tym artykule a jeśli masz niedosyt wydrukuj go sobie i idź do guru i pochwal się że też go posiadasz i uczysz się go na pamięć

asquit, 26.09.2014 06:30

niech kubień zacytuje na swoim blogu ten artykuł z kroniki NIK krytycznie o andrychowskiej pływalni Na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w Andrychowie odczytano kilkunastostronicowe wystąpienie pokontrolne Najwyższej Izby Kontroli dotyczące budowy zespołu basenów pod Pańską Górą. Inwestycja powstawała w poprzedniej kadencji za rządów burmistrza Jana Pietrasa. Obecny włodarz miasta Tomasz Żak skierował sprawę do NIK, aby sprawdzić, czy nie doszło do nieprawidłowości. Merytoryczna część dokumentu zaczyna się od słów: Najwyższa Izba Kontroli ocenia negatywnie planowanie i przygotowanie inwestycji pn. „Budowa zespołu basenów otwartych w Andrychowie wraz z zapleczem i niezbędną infrastrukturą techniczną”, jak również udział Gminy w jej realizacji oraz procesie wyboru źródeł finansowania. NIK negatywnie oceniła też fakt przekazania przez andrychowskie ówczesne władze tego zadania Zakładowi Gospodarki Komunalnej, który – zdaniem kontrolerów – nie posiadał wystarczających zasobów kadrowych i finansowych jak i doświadczenia gwarantującego efektywne prowadzenie prac budowlanych. Rezultatem było nieterminowe wykonania inwestycji i podniesienie jej kosztów. Zdaniem NIK wybrano najniekorzystniejszą formę finansowania budowy zespołu basenów, bo opartą wyłącznie na kredytach. W sumie gmina spłaca ponad 30 milionów złotych wraz z odsetkami. Przepłaciła niemal 10 milionów zł.

konduktor, 25.09.2014 22:28

Może zatem w przyszłym roku wpuszczać tylko ludzi z odpowiednim BMI? Więcej się zmieści na jednostce powierzchni basenu i wpływy z biletów wzrosną.

waszagmina, 25.09.2014 22:14

Komentarz usunięty przez autora.

czarny15, 25.09.2014 21:40

A pamietacie jakie było zainteresowanie baseenm w upalnie dni tego lata? Kolejka dochodziła aż do przychodni a na parkingu brakowało miejsc postojowych... To jest dowód na to jak bardzo Andrychowianie są zadowoleni z tej inwestycji.

Maksymilian, 25.09.2014 21:28

Na dobranoc,najwięcej zdenerwowały urzędującego burmistrza moje obliczenia (na podstawie danych z założeń) z których wynikało że po wejściu do basenu w jednej chwili założonej ilości ludzi z basenu wyleje się większość wody. Założyłem(o ile dobrze pamiętam) że basen będzie czynny 35 dni w roku.

konduktor, 25.09.2014 21:17

apacz - nie chcę bronić ani oskarżać Burmistrza, ale czasami takie kontrole zleca się, żeby "mieć czyste ręce". W momencie przejmowania spraw po poprzedniej władzy zleca się kontrole, żeby mieć jasny punkt startowy i żeby nikt nie mógł zarzucić, że to wina obecnej władzy. Podobnie zrobił ówczesny Dyrektor CKiW zlecając audyt tej instytucji po swoim poprzedniku. Problem w tym, że wyników tego audytu nikt nie udostępnił, a nawet pokuszę się o stwierdzenie, że dostęp do niego jest broniony jak kiedyś bronili Częstochowy.

ogi33, 25.09.2014 21:06

Leń nad lenie kompromituje się cały czas po rozpoczęciu kampanii znacząco pomnożył swoje kompromitacje

apacz, 25.09.2014 21:03

nie mam nic przeciwko kontrolowaniu inwestcji jeśli mają one poprawić obecny stan ale jeśli ktoś donosi do urzędow by wygrać z konkurentami wybory , to należy to zwalczać jako patologię z minionej epoki . Ten pan już się tym kompletnie skompromitował .

TEPI, 25.09.2014 20:54

tomekx, chociaż w tym jednym się zgadzamy :), a podobno nie ważne to co nas dzieli, ale to co nas łączy. Czyż nie?

apacz, 25.09.2014 20:41

asquit ja reprezentuje zdrowy rozsądek ale ty donosiciela

apacz, 25.09.2014 20:39

Przez cztery lata się Żak wmawiał nam ,że uczy się samorządności a koniec tej nauki to powrót do donosicielstwa . Smutny koniec edukacji ale na egzamin poprawkowy nie pan co liczyć Chce Pan uzyskać dodatkowe głosy w listopadzie obrzydzając to czym można się pochwalić przyjezdnym do naszego miasta .

konduktor, 25.09.2014 20:37

Kontrole kontrolami - z wyników powinno się wyciągnąć wnioski i spróbować poprawić sytuację. Mam wrażenie, że właśnie tutaj jest problem - sytuacji nikt poprawić nie chce. Dobry gospodarz powinien robić wszystko, żeby było lepiej. Szkoda, że w tej sytuacji nie widać takich intencji.

asquit, 25.09.2014 20:36

coś mi się wydaje że apacz reprezentuje pietrasa

apacz, 25.09.2014 20:29

Panie Żak niech pan wraca do ubezpieczeń ale z tego interesu też pana wywali . PZU już pana nie chce a my bez pana będziemy spokojnie żyć

baton, 25.09.2014 20:24

Panie zak, jak nie potraficie zarzadzac basenem to poprostu sie do tego nie nadajecie i trzeba sie z tym pogodzic i wybrac inne spokojne zajecie , moze mniej wymagajace np. jakis sklep spozywczy w jakims solectwie :-) Jak sie bedziecie duzo usmiechac to duzy obrót na pieczywie zrobicie...

Maksymilian, 25.09.2014 20:11

Obiecane gruszki na wierzbie nie urosły.Trudno przekonać wyborców że w następnej kadencji urosną.Stąd te odgrzewane kotlety.

szwagier, 25.09.2014 20:05

szkoda że Mam Newsa uprawia cenzurę usuwając niewygodne komentarze.... ......... bez złośliwości ale słowo NIEZALEŻNY w Waszym nagłówku do czegoś zobowiązuje...no chyba że się mylę... w dzisiejszych czasach nawet podłego esbeka można zrobić człowiekiem honoru....

 

ADMINISTRATOR: Jakie? Że literówka w tekście była i po poprawieniu "komentarz" usunięto?

ogi33, 25.09.2014 20:03

władza wykonawcza w gminie należy do burmistrza on odpowiada za to co się dzieje władza ustawodawcza należy do rady miasta pod przewodnictwem przewodniczącego odpowiada za ład legislacyjny , tak aby uchwały się zgadzały i w miarę możliwości kontrolować co się w magistracie dzieje to co się widać pomiędzy KK i JP jasno pokazuje , że " władza KK była taka sama jak Baby w gaciach, poprowadzi sobie, ponapomina innych, pojedzie czasami na zagramaniczną wycieczkę pierwszy poklepie po plecach i poudaje , że cie lubi a w temacie podstawowym, Żak rozpoczął swoja BRUDNA kampanię od wykorzystania imprezy za nasza kasę, teraz wyciąga BRUDY sprzed sto lat, które są dawno rozliczone a tutaj http://www.portalsamorzadowy.pl/wybory2014/sonda-miasto/andrychow,140.html po moich dwudniowych łajaniach nastąpiła noc cudów i TŻ odrobił trochę strat, ale od razu po tyM trend spadkowy zachowany :)))) dla leniwych KK 62,66% TŻ 24,21 % JP 13,16%

szeleszczyciel, 25.09.2014 20:03

.

apacz, 25.09.2014 19:38

Żak nic nie może zrobić w gospodarowaniem basenem bo nie wie jak to zrobić , choć parę razy walnął pomysłami z komosu . Jak nie z kosmosu to wybrał drogę donosu

ryjek, 25.09.2014 19:33

Pamiętajcie, ze nie wszystko co sie oplaca to warto i NIE WSZYSTKO CO WARTO SIE OPŁACA!

tipacz, 25.09.2014 19:33

Ludzie opamiętajcie się!!! Poprzedni temat w którym ujadaliście to "Tylko trzech kandydatów na burmistrza Andrychowa?" - ostatni komentarz 2014-09-25 13:49:05 ten artykuł zamieszczony 25.09.2014 14:34 i oczywiście stary temat porzucony bo tu jest świeższa kiełbasa wyborcza... tak jest z każdym nowym tematem.

czarny15, 25.09.2014 19:29

Temat basenu uważam za zamknięty... Teraz na tepacie są Pana rządy Panie Zak :) Co pan osiągnął? Co pan zrobił dla Andrychowa? Jakie inwestycje? Konkretnie! Z tego co widać to dopiero pan projekty robi, przez 4 lata braliśie kasę i lansowaliście się po bankietach i wręczaliscie dyplomy ot to wasze zasługi...

Maksymilian, 25.09.2014 19:22

szpp;człowieku,to ty się opamiętaj , RIO,czy też wojewoda nie wnosili uwag do rozstrzygnięć w tym temacie w czasie przygotowania i realizacji tej inwestycji. Jak już informowałem tylko ja byłem krytyczny by ta inwestycja powstała w takiej formie Basen tak ale nie to co zostało wybudowane.A gdzie byliście jak były przedstawione założenia wstępne do tej inwestycji?Pewno przymilaliście się Pietrasowi.Nie mieliście odwagi skrytykować tych założeń ,a teraz ujadacie.

waszagmina, 25.09.2014 19:21

Szop, widzę ze masz dyżur dzisiaj to sie coś zapytam. Naprawdę dopiero teraz sie dowiedzieliscie, ze do basenu trzeba dopłacać? Każdy średnio rozgarnięty mieszkaniec wiedział o tym od lat. Wszyscy wiedzieli, ze pójdzie na to kupa kasy, ze potrzebny bedzie kredyt. Teraz trzeba tym jakoś fajnie zarządzać i żyć dalej. Jak nie macie pomysłu jak i nie chcecie płacić bankom to zaorajcie a raty niech kubien, pietras i reszta radnych płaci.

gregory, 25.09.2014 19:19

"Ten raport moim zdaniem nic nowego nie wnosi. Od początku było wiadomo, ze basen jest na kredyt i trzeba będzie do niego sporo dopłacać a jakoś nikt sie wtedy nie postawił, decyzja zapadła jednogłośnie. Każdy jest mądry po czasie. Pietrasa w ostatnich wyborach rozliczylismy, temat jest zamknięty. Teraz jest w opozycji i mamy go rozliczać znowu? A może chcecie tym raportem przykryć to, ze cztery lata nic konkretnego nie zrobiliście?" dokładnie wasza gmina. niestety ten raport pokazuje że obecni koledzy żaka żeby trzymać się nazewnictwa propagandy odpowiadają za ten "bałagan", "milionowe straty". Jednogłośnie to jednogłośnie.

gregory, 25.09.2014 19:16

Komentarz usunięty przez autora.

kaczor, 25.09.2014 19:10

żak nie wygra basenem wyborów. chyba nawet on nie myśli że 4 latach może nam zapodać tę sama śpiewkę. Zwłaszcza że ten raport pokazuje że za basen nie są odpowiedzialne dwie osoby jak okłamywała nas propaganda żakolandii ale wszyscy radni w tym koledzy i koleżanki Żaka. Przypominam także że Żak miał miał 4 lata żeby poprawić sytuację basenu. Jeśli tzw. "donos na basen" był ta poprawą to cóż....

szpp, 25.09.2014 19:09

co do podzielenia Andrychowa - nikt tak nie podzielił mieszkańców jak pietras z i kubieniem, zwłaszcza ten ostatni swoimi prostackimi i populistycznymi komentarzami sytuacji w Andrychowie., jako radny powinien brać odpowiedzialność za słowo a nie podburzać ludzi zamiast pomagać i działać kubień zmarnował minioną kadencję na puste gadanie a teraz jeszcze ma czelność kandydować na burmistrza Śmiech na sali!!!!!

apacz, 25.09.2014 19:07

SZpp : dla twojej wiedzy 60% strat to amortyzacja tej drogjej inwestycji . Wszystkie działalności oświatowe , kulturalne i sportowe są deficyfowe . Gmina by je zaspokoić pokrywa to z dochdów własnych i dotacji .

apacz, 25.09.2014 19:01

Żak dalej pluje na basen i protokołem NIK wchce wygrać wybory . Jego sztandarową inwestycją jest betonowa zjeżdżalnia oraz bajoro zamoast boiska do siatkówki plażowej na stadionie .

szwagier, 25.09.2014 19:01

nigdy nikt tak nie podzielił mieszkańców Andrychowa jak Żak ... żałosne,straszne,tragiczne... najbardziej przykre jest to że sami sobie zgotowaliśmy ten los

szpp, 25.09.2014 19:00

gmina została narażona na mega straty, płaci miliony odsetek prawdopodobnie zagranicznym bankom a wy piszecie że ten raport nic nie wnosi. Piszecie tak tylko dlatego że wasi faworyci wyborczy Piertras i kubień zasiadają obecnie w opozycji i znowu chcą nami rządzić.wy chcecie ich po prostu wybielić! jak za żaka chodnik nie jest odśnieżony albo jakaś inna duperele to robicie aferę i piszecie że to skandal i że burmistrz jest zły tu jest mowa o milionowych - MILIONOWYCH - stratach i wszystko jest waszym zdaniem okej.miliony odsetek i basen po którym obecnie hula wiatr płynie szerokim strumieniem do banków.jak to się ma do ideologii pisu którą wyznajecie. to są pieniądze z naszych podatków!i LUDZIE opamiętajcie się!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

szeleszczyciel, 25.09.2014 18:58

.

apacz, 25.09.2014 18:55

Na sesji protkół NIK czytał przez godzinę stary człowiek były czołowy pracownik NIK Krzemiński . Żeby nik-t nie pominął sylaby Żak rozdał kopie wszystkim radnym . Główny hakowy Krzemiński lekko się spocił bo to też jego robota Żak musi mu dać premię bo wypełnił rolę nieboże

Maksymilian, 25.09.2014 18:49

szpp;bądź obiektywny .Burmistrz nie uruchomił by budowy gdyby radni na to zadanie nie wyrazili zgody,a jak widać poniżej zrobili to bez żadnego głosu sprzeciwu.

krisu78, 25.09.2014 18:47

jeśli kk odpowiada za "bałagan i druzgocący raport" to tak samo Babski, Kobielus i inni. całą listę podali poniżej. niestety zgadzam się z wasza gmina i maksymilianem. ten raport niczego nie wnosi. wiele uwag do pietrasa, uwagi do żaka, potwierdzenie że radni jednogłośnie byli za. jedynie to skutkuje tym że obecni koalicjanci żaka nie wyprą się. ale nic skutkującego konsekwencjami prawnymi. Oczywiście może być tak że żak bedzie nim grał wyborach. Ale wkopie Babskiego i innych kolegów.

krisu78, 25.09.2014 18:43

kubień nie udaje że urodził się w 2010. nie wypiera się przeszłości. w odróżnieniu do kolegów żaka radnych "z każdą obecną władzą mogę". on miał jeden głos, oni mieli po jednym głosie. głosowali w sprawie basenu jednogłośnie. powtarzam wstyd panowie którzy w 2010 roku wmawiali wyborcom że byli przeciwko pietrasowi. ten raport jak nic innego was demaskuje. jeśli kk odpowiada za "bałagan i druzgocący raport" to tak samo Babski, Kobielus i inni. całą listę podali poniżej.

krisu78, 25.09.2014 18:41

Komentarz usunięty przez autora.

szpp, 25.09.2014 18:35

kubień który teraz udaje niewiniątko i próbuje nam amawiać że taki jest też odpowiada za ten bałagan i za ten drugznocący raport.on nie urodził się w grudniu 2010 roku

Maksymilian, 25.09.2014 18:33

waszagmina;nieprawda;ja się "postawiłem"

szpp, 25.09.2014 18:33

właśnie bardzo dobrze że była kontrola basenu - teraz jest czarno na białym - to była zła decyzja ja pamiętam jak pietras 4 lata temu usilnie bronił basenu i przytaczał argumenty które teraz zostały obśmiane w tym raporcie

szpp, 25.09.2014 18:31

z ubolewaniem zauważyłem że w komentarzach na mamNewsa do kubieniowców dołączyli pietrasowcy i wzajemnie się uzupełniają i to kolejny dowód na to jak bardzo wiele ich łączy

Maksymilian, 25.09.2014 18:30

Choć nie jestem zwolennikiem Pietrasa to uważam że,skoro radni inwestycję przyjęli do realizacji to kontrola NIK jest bezprzedmiotowa,przy założeniu że nie było uchybień przy realizacji tego zadania.Obecny burmistrz zatrudnił byłego pracownika NIK i jeśli wyniki jego analizy nie skutkowały zgłoszeniem do prokuratury to dla mnie jest to bicie piany.

mojemiasto, 25.09.2014 18:30

Moim zdaniem, to że basen odremontowany był za tak dużą kwotę (o czym wiadomo było od lat) to jakieś nieporozumienie - nie potrzebna była kontrola NIK-u, aby to stwierdzić. Mieszkańcy gminy uważają, że inwestycja w remont odkrytej pływalni była potrzebna, można było jednak wydać mniej, a dużą kasę przeznaczyć na budowę basenu krytego. p. Żak robi sobie kampanię, ściągnął NIK do Andrychowa, idealnie w czasie wyliczył publikację wyników przed wyborami - zagranie z lekka żenujące, ale tonący chwycić się "czegoś" musi. Niestety.

ogi33, 25.09.2014 18:28

pamiętajcie , że na MN nie wolno wymachiwać szabelką :))

ogi33, 25.09.2014 18:25

i tym wspomnieniem o uwagach w strone Żaka dotykasz sedna @kaczor bo to , że inwestycja jest przestrzelona wiedział każdy rozgarnięty mieszkaniec gminy ale i tak tłumaczenia Pietrasa są słuszne, ale MALUTKIEGO KALIBRU ([ciach!] szabelką a tu działa wytoczone) i w związku z tym gdyby Żak myślał o INTERESIE SPOŁECZNYM dwoił by sie i troił by na tym, nawet kukułczym jajku , coś więcej zarobić a on tylko chciał POGNĘBIĆ PRZPRZECIWNIKA, ( co w ogóle jest kuriozum po dał mu takiego łupnia , ze powinno wystarczyć) ale nie dla ludzi typu Żak trzeba DOBIĆ, to drapieżnik, WILK W OWCZEJ skórze ( np. historia @corleone jeśli sie potwierdzi ) to że błysnął jakimiś nierealnymi pomysłami, TO WSZYSCY ZNAMY, pomysłów i obietnic mamy na następnych 100 lat tu trzeba było CHĘCI, a tego zabrakło zupełnie

krisu78, 25.09.2014 18:21

Sprawa jest banalnie prosta. Pietras przekonał radnych a ci jednogłośnie byli za. Także koledzy żaka których tykać nie wolno bo skoro głosują żakowi jak chce to trzeba wmawiać „andrychowskim głupkom” że narodzili się w 2010 roku. Raport pokazuje co mówią ludzie a propaganda stara się ukryć zwalając wszystko na Kubienia. Pietrasa w głosowaniach popierali wszyscy wyszło szydło z wora. Ok. obecni koledzy Żaka mieli prawo wierzyć Pietrasowi i głosować mu jak chciał. Ale wstyd panowie którzy w 2010 roku wmawiali wyborcom że byli przeciwko Pietrasowi.

waszagmina, 25.09.2014 18:20

Ten raport moim zdaniem nic nowego nie wnosi. Od początku było wiadomo, ze basen jest na kredyt i trzeba będzie do niego sporo dopłacać a jakoś nikt sie wtedy nie postawił, decyzja zapadła jednogłośnie. Każdy jest mądry po czasie. Pietrasa w ostatnich wyborach rozliczylismy, temat jest zamknięty. Teraz jest w opozycji i mamy go rozliczać znowu? A może chcecie tym raportem przykryć to, ze cztery lata nic konkretnego nie zrobiliście?

kaczor, 25.09.2014 18:13

gimnastykujesz to się ty xpek i koledzy żeby wybielić "radnych z każdą władzą mogę" którzy kiedyś pietrasowi za basenem a teraz żakiem to trzeba wszystko zwalić na innych. tymczasem raport niku mówi wprost że uchwały podejmowane były jednogłośnie. w radzie nie zasiadał tylko kubień ale tak samo np. Babski, Kobielus, Kazimierz Szczepański podsumowując raport jedno ale agitatorzy żaka nieźle się gimnastykują żeby tłumaczyć Babskiego i innych kolegów Żaka a wszystko zwalić na kk. Nie wspomnę już o tym że w tym raporcie są także uwagi do Tomasza Żaka.

apacz, 25.09.2014 18:12

xpek nikt nikogo nie tłumaczy ale trzeba nazwać rzeczy po imieniu -- ten kto jest donosocielem na potrzeby wybrów na stanowisko burmistrza zasługuje na wyróżnienie . Donosicielstwem i szukaniem haków zajmuje się Pan Żak i FAKT

xpek, 25.09.2014 18:06

co za głupie tłumaczenie.to po co nam burmistrz skoro i tak wszystko (czy oby na pewno) decydują radni? to jest jakaś głupota i próba gimnastykowania się żeby usprawiedliwiać pietrasa zresztą z tego co widzę, agitatorzy mocno się gimnastykują aby z niektórych spraw tłumaczyć pietrasa i kubienia

kaczor, 25.09.2014 17:58

merytorycznie polecam ten komentarz. "W tym raporcie jest że uchwały w sprawie basenu były podejmowane jednogłośnie. Popatrzcie państwo na listę radnych i poszukajcie ilu tu koalicjantów żaka i jego kolegów!!!!! http://bip.malopolska.pl/umandrychow/Article/get/id,108164.html Okręg nr 1 1. Gądor Jerzy Ireneusz (KW Prawo i Sprawiedliwość) 2. Karelus Edward (KW Prawo i Sprawiedliwość) 3. Magiera Dorota (KW Platforma Obywatelska RP) 4. Jan Pietras za którego wszedł Tadeusz Sarlej 5. Żydek Jan (KWW Nowa Jakość Samorządu) Okręg nr 2 1. Babski Roman Stanisław (KWW Nowa Jakość Samorządu) 2. Bury Emil Jan (KW Prawo i Sprawiedliwość) 3. Kobielus Maciej Dominik (KW Platforma Obywatelska RP) 4. Kubień Krzysztof (KW Prawo i Sprawiedliwość) 5. Małecki Zbigniew (KW Prawo i Sprawiedliwość) 6. Szczepański Kazimierz (KKW SLD+SDPL+PD+UP LEWICA i DEMOKRACI) Okręg nr 3 1. Fary Włodzimierz (KW Prawo i Sprawiedliwość) 2. Prus Stanisław (KWW Forum Gospodarcze) 3. Rajda Adam Eugeniusz (KW Prawo i Sprawiedliwość) 4. Sordyl Jan (KW Prawo i Sprawiedliwość) 5. Żydek Władysław (KKW SLD+SDPL+PD+UP LEWICA i DEMOKRACI) Okręg nr 4 1. Bizoń Lucyna Grażyna (KW Prawo i Sprawiedliwość) 2. Kubik Adam Józef (KW Prawo i Sprawiedliwość) 3. Olszyńska Elżbieta (KW Prawo i Sprawiedliwość) 4. Prystacki Roman (KWW Nowa Jakość Samorządu) 5. Witkowska Weronika (KWW Sprawiedliwość i Rodzina)"

apacz, 25.09.2014 17:56

asquit : Żak jest od dzielenia społeczeństwa Andrychowa np. na Romów i nieromów

kaczor, 25.09.2014 17:56

"apacz: Przez te cztery lata jedynie co Panu wyszło to dzielenie społeczeństwa Andrychowa i szukanie haków oraz pisanie donosów" tak to wielu ludzi myśli o Tomaszu. Ale większe zasługi ma tu tzw. propaganda żakolandii moim zdaniem. przypominam że ich świat dzieli się na nich z jednej strony i "pisowskich fanatyków" względnie "andrychowskich głupków idących na pasku kubienia" z drugiej

asquit, 25.09.2014 17:50

apacz: Przez te cztery lata jedynie co Panu wyszło to dzielenie społeczeństwa Andrychowa i szukanie haków oraz pisanie donosów apacz chciał to chyba napisać o kubieniu ale mu się pomyliło

apacz, 25.09.2014 17:46

Żak przez cztery lata miał wiele pomysłów by poprawić wyniki na basenie . Tak jak z jego wszelkimi obienicami nic nie wyszło , bo trzeba mieć trochę oliwy by nie tylko obiecywać ale coś wartościowego zrobić dla tej gminy . Przez te cztery lata jedynie co Panu wyszło to dzielenie społeczeństwa Andrychowa i szukanie haków oraz pisanie donosów

mega, 25.09.2014 17:34

apacz/franus zdecydowanie lepsze nauki niż ty

mareczek, 25.09.2014 17:33

Jak chodzi o "donoszenie" i "donosicieli" to akurat w tym temacie propaganda "sztucznie uśmiechniętego towarzystwa" niech szuka u siebie. Jak to mówią najciemniej pod latarnią. Co u „Zdziska” słuchać? przypomnę tez że rządy żaka zaczęły sie od słynnego "donosu na radnego"

ogi33, 25.09.2014 17:33

tak gł[email protected] i Leń nad lenie od maja chodzi z tym sruuwnem i nie może się rozstać bo nie da się nikomu podrzucić http://bip.krakow.rio.gov.pl/?a=4193

mega, 25.09.2014 17:32

apacz/franuś twoje opinie, że NIK coś zrobił źle są tak głupie, tylko tu możesz tak pisać napisz do NIKu nie wiesz co znaczy NIK Najwyższa Izba Kontroli i tylko wybitny, najwybitniejszy radny wszechczasów .....................kubik mówi takie głupoty, że nie zgadza się z tym raportem to może i tyle

asquit, 25.09.2014 17:24

za to słyszałem że donosiciele jacyś tajemniczy przeciwnicy burmistrza zaprosili do urzędu RIO,CBA urząd skarbowy i zus. wszystkich na kontrole i liczyli na aferę a wyszła z tego k.....pa. prawdziwa afera jest powyżej

ogi33, 25.09.2014 17:20

@tomekx lizodoopie Lenia nad lenie umiesz czytać raport sporządzony w dwóch egzemplarzach DLA kierownika jednostki kontrolowanej i do akt to KIEROWNIK decydował KIEDY I GDZIE upublicznić no i Leń nad lenie zdecydował kampania , kampania, kampania zapomnieliście o tym , że to już jest w cenach :)))) Pietras życzy Żakowi - co za cudowna para ! !

apacz, 25.09.2014 17:16

Tylko za komuny aparat partyjny zapraszał zaprzyjźnione radzieckie wojska do interwencji w Polsce . Pan Żak zaprosił NIK by wygrać wybory . Gdzie on pobierał nauki ?????

tomekx, 25.09.2014 17:11

apacz - to idź i się pluskaj.Tylko nie zapomnij zabrać ze sobą kurtki

kamila86, 25.09.2014 17:11

W tym raporcie jest że uchwały w sprawie basenu były podejmowane jednogłośnie. Popatrzcie państwo na listę radnych i poszukajcie ilu tu koalicjantów żaka i jego kolegów!!!!! http://bip.malopolska.pl/umandrychow/Article/get/id,108164.html Okręg nr 1 1. Gądor Jerzy Ireneusz (KW Prawo i Sprawiedliwość) 2. Karelus Edward (KW Prawo i Sprawiedliwość) 3. Magiera Dorota (KW Platforma Obywatelska RP) 4. Jan Pietras za którego wszedł Tadeusz Sarlej 5. Żydek Jan (KWW Nowa Jakość Samorządu) Okręg nr 2 1. Babski Roman Stanisław (KWW Nowa Jakość Samorządu) 2. Bury Emil Jan (KW Prawo i Sprawiedliwość) 3. Kobielus Maciej Dominik (KW Platforma Obywatelska RP) 4. Kubień Krzysztof (KW Prawo i Sprawiedliwość) 5. Małecki Zbigniew (KW Prawo i Sprawiedliwość) 6. Szczepański Kazimierz (KKW SLD+SDPL+PD+UP LEWICA i DEMOKRACI) Okręg nr 3 1. Fary Włodzimierz (KW Prawo i Sprawiedliwość) 2. Prus Stanisław (KWW Forum Gospodarcze) 3. Rajda Adam Eugeniusz (KW Prawo i Sprawiedliwość) 4. Sordyl Jan (KW Prawo i Sprawiedliwość) 5. Żydek Władysław (KKW SLD+SDPL+PD+UP LEWICA i DEMOKRACI) Okręg nr 4 1. Bizoń Lucyna Grażyna (KW Prawo i Sprawiedliwość) 2. Kubik Adam Józef (KW Prawo i Sprawiedliwość) 3. Olszyńska Elżbieta (KW Prawo i Sprawiedliwość) 4. Prystacki Roman (KWW Nowa Jakość Samorządu) 5. Witkowska Weronika (KWW Sprawiedliwość i Rodzina)

kamila86, 25.09.2014 17:10

Propaganda jak zwykle kłamie. Ani Pietras ani Kubien nie udają że narodzili się wczoraj. Za to propaganda udaje że Babski, Kobielus i inni „jak to z każdą władzą mogę” jacy teraz są z Żakiem narodzili się wczoraj. Nie narodzili się wczoraj. Tak jak kk popierali Pietrasa. ps. w sprawie raportu gdzie jest dużo nieprawidłowości między innymi takich za jakie odpowiada pan żak. Cieszę się że mamnewsa go pokaże, miejmy nadzieję, że obietywnie ale to raport z połowy roku. Szkoda że trzeba było zachęcy internautów.

apacz, 25.09.2014 17:09

Basen był inwestycją , która przetrwa wszystkie donosy Żaka do NIK-u i wszelkie opluwanie w trakcie wazelinowania wyborczego przez Żaka . Jest i będzie radością letniego wypoczynku dla mieszkańców Andrychowa , któryzh nie stać na wyjazdy zagraniczne i wożenie się bryczkami

tomekx, 25.09.2014 17:04

jeszcze jedno: tłumaczenie Pietrasa jest co najmniej śmieszne.To może wybudujmy sobie kosmodrom albo niech gmina kupi samolot żeby przelatywać z górnicy do Inwałdu i omijać korki.Można? można! też gmina będzie dopłacać jak do szkół czy boisk, a chętni się znajdą. Ale czy to ma sens i czy to jest odpowiedzialne gospodarowanie naszymi podatkami?

corleone, 25.09.2014 17:01

Na basenie i fontannach żajkolandia już kapitału politycznego nie zbije . To było dobre 4 lata temu teraz mogą się role odwrócić . Zwłaszcza gdy wyjdzie na jaw w jaki sposób ,,cysorz'' traktuje mieszkańców w zaciszu gabinetów. Ponoć jest nawet nagranie. W prostacki chamski sposób dorównujący poprzednikowi wyrażał swoje opinie pod adresem kobiety. Jest szansa że sprawa ujrzy światło dzienne.

apacz, 25.09.2014 16:59

Burmistrz Pietras jak przekazał realizację inwestycji do zgk oszczędził 4.5mln za Vat , który spółka odliczyła od kosztów realizowanej inwestycji . Gmina nie mogła tego zrobić , bo nie prowdzi działalności gospodarczej . NIK tego nie zauważyła w wyborze sposobu finasowania .

demokracja, 25.09.2014 16:54

@abcabc - "wypada tylko pogratulować panu Janowi i panu Krzysztofowi" - może wypadałoby pogratulować również wszystkim tym, którzy głosowali za basenem a którzy 4 lata temu zminili "preferencje" po zmianie władzy? a jest ich sporo. Może (nie)zależny portal MN przypomni, będąc oczywiście "obiektywnym medium", kto wtedy głosował "za".

tomekx, 25.09.2014 16:54

Widzę że już niektórzy zaczynają szukać spisku.Raport jest z sierpnia a dlaczego został pokazany radnym dopiero teraz - no każdy rozsądny niespiskujący i nieszukający sztucznych afer człowiek uzna że dopiero teraz ponieważ dopiero teraz odbyła się normalna sesja Rady Gminy Co do samego raportu -bardzo dobrze że coś takiego powstało.Już nikt nie będzie wmawiał mieszkańcom że czynny tylko kilka tygodni w roku basen to była mądra i uzasadniona decyzja.Trzeba było budować mniejszy odkryty i jednocześnie obok mały kryty i nikt nie miałby pretensji.Dzieciaki nie musiałby od września jeździć na basen w Kętach,nie zostawialibyśmy tam pieniędzy,a w wakacje nikt nie musiałby czekać na łaskawą pogodę która jest albo i nie To też pokazuje jacy ludzie rządzili w poprzedniej kadencji,jak nierozsądne decyzje forsowali i podejmowali. Najgorsze jest to że dwóch tych dżentelmenów z poprzedniej ekipy chyba udaje niewiniątka znowu mają ochotę na władze.....chodzi oczywiście o pietrasa i kubienia

maniek, 25.09.2014 16:52

"Tomaszowi Żakowi trzeba chyba przypomnieć że NIK wypowiedział się także krytycznie o tym co basenem robią obecne władze. Ten raport pokazuje także prawdę o jakiej mówią ludzie do dawna a propaganda zakolandii próbuje wybielić obecnych koalicjantów żaka. pokazuje że uchwały o basenie podejmowali radni jednogłośnie nie tylko kubień ale także panowie baski, kobielus i inni byli za i popierali pietrasa. " Tym gorzej dla raportu NIKU. PS. Wypada pogratulować panu Tomaszowi, panu Romanowi, panu Maćkowi i wszystkim innym w tej kadencji. Radnym jak pan Roman, pan Maciek i inni którzy kiedyś popierali pietrasa a teraz Żaka podwójnie.

infocar, 25.09.2014 16:51

Wg mnie to jest najważniejsza rzecz w raporcie: "decyzja o budowie takiego rodzaju i tak kosztownego kąpieliska ma wpływ na kolejne lata, jeśli chodzi o finanse gminy. Gmina po prostu musi spłacać budowę basenu i przez to wydaje mniej na bieżące inwestycje" Tylko czy NIK określił jakieś pułapy zależne od budżetu gminy? Czy można zrobić 10 małych, nietrafionyh inwestycji zamiast 1 kosztownej? Jakie są zalecenia NIK?

apacz, 25.09.2014 16:40

Raport NIK nie jest żadnym zaskoczeniem bowiem obecny burmistrz bardzo " prosił " o tę kontrolę . Wysłannicy NIK nie ukrywali jakie są oczekowania burmistrza po tej kontroli i jej wynikach . Spełnili jego prośbę więc radość i pycha Żaka sięgnęła zenitu . - ocenimy ją przy wyborach w listopadzie

abcabc, 25.09.2014 16:38

wypada tylko pogratulować panu Janowi i panu Krzysztofowi

ogi33, 25.09.2014 16:30

czytam ponownie nadredaktora i o dziwo ZNIKNĘŁO nazwisko znanego radnego fiu fiu, nagle się okazało, że w raporcie nikt o nim nie wspomina ale nie o tym cała ta historia jak widzę ma drugie dno OTO USTAWKA NAD USTAWKAMI ! ! ustawka dwóch bliźniaków - w systemie sprawowania władzy - właśnie sięgnęła zenitu J Pietras życzy zwycięstwa T Żakowi ! ! to jest NEWS ! ! czy trzeba coś dodawać, obaj panowie są siebie warci

kalafior, 25.09.2014 16:08

Jesli inwestycja była tak droga to rzeczywiscie Pan Pietras mógł sie starac o dotacje a nie zaciagac taki dług.Basen to i tak jest lepsza inwestycja bo słuzy głownie dzieciom!ALE PO CO BYŁO WYDAWAC TYLE PIENIEDZY NA TE PASKUDNE FONTANY?(obok gminy i na pl.mickiewicza)albo na tak bardzo bogaty wystrój gminy?Komu to ma słuzyc?Lepiej mozna było zrobic elewacje na szkole nr 2 i gimnazjum 1 lub na bruk pod przedszkolem na słowackiego 9. bo wstyd zeby takie dojscie dziecko do przedszkola miało a i remont tam przydałby sie itp szkoda słow i nerwów!!!

ogi33, 25.09.2014 15:56

umiem czytać bardzo dobrze kampania wyborcza w toku raport datowany na 8 sierpień 2014 ujrzał światło dzienne 25 września chcesz coś dodać @mega co macie jeszcze w tym BRUDNYM WORZE ?

mega, 25.09.2014 15:50

kaczor, ogi33, a może franuś jeżeli umiecie/umiesz czytać to jest wystąpienie pokontrolne NIK miłej lektury

mojemiasto, 25.09.2014 15:28

Może niezależny portal informacyjny MN napisze coś (cokolwiek!) o innej kontroli.... http://bip.krakow.rio.gov.pl/?a=4193 tam też interesujące rzeczy. Jak informować opinię publiczną to o wszystkim. ADMINISTRATOR: Spokojnie, o tym też niebawem napiszemy. Dziś, najpóźniej jutro. pozdrawiamy Cieszę się, wierzę że informacje o powyższym będą przedstawione w sposób rzetelny, nie przychylający się w żadną stronę (czy to p. Żaka, p. Pietrasa) - nie w tym rzecz, chodzi o przekazywanie opinii publicznej informacji, bez komentarzy. Tak powinien działać portal INFORMACYJNY. Swoją drogą - raport w sieci dostępny jest od maja, mamy koniec września... Gratuluję więc błyskawicznego działania "informatorów".

konduktor, 25.09.2014 15:27

Jeśli prawdziwy jest cytat, który Redaktor przytoczył na koniec to jest to kolejny dowód na publiczne kłamstwa urzędującego Burmistrza.

kaczor, 25.09.2014 15:18

czemu "niezależny dziennikarz" nie pisze o kontroli w jakiej stwierdzono wiele nieprawidłowości za jakie odpowiada burmistrz żak? tej z jakiej dane daje ogi

kaczor, 25.09.2014 15:15

Tomaszowi Żakowi trzeba chyba przypomnieć że NIK wypowiedział się także krytycznie o tym co basenem robią obecne władze. Ten raport pokazuje także prawdę o jakiej mówią ludzie do dawna a propaganda zakolandii próbuje wybielić obecnych koalicjantów żaka. pokazuje że uchwały o basenie podejmowali radni jednogłośnie nie tylko kubień ale także panowie baski, kobielus i inni byli za i popierali pietrasa.

ogi33, 25.09.2014 15:02

Ciekawa informacja 200 tys w plecy odpowiedzialny burmistrz Tomasz Żak Opis nieprawidłowości do wniosku pokontrolnego nr 22 - naruszenie art. 216 ust. 2 ustawy z dnia z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym, poprzez podpisanie w dniu 25.09.2012 r. porozumienia z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie, w celu zawarcia współpracy w 2012 r. przy współfinansowaniu i realizacji zadania pn. „Budowa chodnika lewostronnego od km 35+935 do km 36+458 w miejscowości Inwałd w ciągu drogi krajowej nr 52”. Na mocy ww. porozumienia Gmina Andrychów zobowiązała się do: pełnienia funkcji inwestora zastępczego w zakresie dokonania zgłoszenia o rozpoczęciu i zakończeniu robót budowlanych do odpowiedniego organu administracji publicznej, dopełnienia wszelkich spraw formalno-prawnych własnościowych, umożliwiając Wykonawcy przystąpienie do robót, sfinansowania kosztów robót budowlanych w wysokości 200.000,00 zł brutto, a w przypadku kosztorysu ofertowego przekraczającego zakładana kwotę do pokrycia pozostałych kosztów zadania, oraz do przekazania w zarządzanie GDDKIA chodnika z uregulowanym stanem prawnym gruntów. Osoba odpowiedzialna za powstanie nieprawidłowości: Burmistrz Andrychowa.

TEPI, 25.09.2014 14:54

Proponuję żebyś się nie kompromitował, drogi administratorze. Twoja odpowiedź sugeruje, że z drugiej strony są sami idioci. Nic bardziej mylnego. Niektórzy, tak jak ja, może są trochę narwani, ale nie głupi.

ogi33, 25.09.2014 14:53

to wiadomym było od początku, kiedy na wiosnę Leń nad lenie w czwartym roku urzędowania zaprosił kontrolerów, to tylko po to by teraz raport ujrzał światło dzienne jednak jak to mówią ROZSĄDNI inwestorzy ta informacja "już jest w cenach" Pietras odpowiada osobiście za baseny i cenę za ta odpowiedzialność zapłacił

mojemiasto, 25.09.2014 14:46

Może niezależny portal informacyjny MN napisze coś (cokolwiek!) o innej kontroli.... http://bip.krakow.rio.gov.pl/?a=4193 tam też interesujące rzeczy. Jak informować opinię publiczną to o wszystkim.

 

ADMINISTRATOR:

Spokojnie, o tym też niebawem napiszemy. Dziś, najpóźniej jutro.
pozdrawiamy 

sniddy, 25.09.2014 14:39

Znamienne, że informacja ta ujawnia się akurat teraz, przed wyborami.

TEPI, 25.09.2014 14:17

...choć wiem, że skala jest nieporównywalna, to jakoś sobie nie przypominam żebyście 4 lata temu mieli jakieś zastrzeżenia do transmisji z sesji Rady... za 2400zł brutto/m-c Co się z Wami porobiło, czyżby "Sodówka"... albo cos gorszego...? Obiektywizm-mówi Wam to coś?

 

ADMINISTRATOR

Hmm... To nie mamNewsa.pl kontrolował, a NIK, więc z pretensjami uprzejmie proszę zwracać się do NIK-u. My tylko informujemy co ustalono.

 

VERA, 25.09.2014 14:14

Parę lat temu wszystko inaczej wyglądało .Mieliśmy wizję Andrychowa z basenem , fontannami, pięknymi kamienicami w centrum , dobrze rozwijające się firmy dające ludziom pracę i nagle wszystko okazało się szare , bure, bez perspektyw tylko ten basen i fontanny zostały jako symbol pięknych planów . Koszt ogromny i tylko bogate gminy stać na takie inwestycje a kto założył wtedy , że Andrychów zasłynie głównie z Romów , bo młodzi ludzie uciekają stąd do lepszego życia .

TEPI, 25.09.2014 14:06

Drodzy redaktorzy Mamnewsa, czy ktoś Wam coś obiecał? Sam byłem i jestem, od samego początku, bardzo krytycznie nastawiony do tego przedsięwzięcia, ale miejcie troszkę taktu i honoru. Przedtem ZINK, teraz Wy? Obiektywizm-mówi Wam to coś?

mega, 25.09.2014 13:52

tak to idole poprzedniej kadencji gospodarzyli !!!!!!!!