Niezwykły ogród. Powstał z 20 tysięcy roślin [FOTO, VIDEO]

, Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 25.09.2014 11:23, (red)
W Ogrodzie Jana Pawła II w Inwałdzie już kwitnie obraz przedstawiający postać Papieża Polaka.
Niezwykły ogród. Powstał z 20 tysięcy roślin [FOTO, VIDEO]

 

W Ogrodzie Jana Pawła II w Inwałdzie już kwitnie obraz przedstawiający postać Papieża Polaka.
Prace w Ogrodzie Jana Pawła II dobiegły końca. Każdy kamień, kwiat i krzew znalazł już swoje miejsce. Aby powstał ten niezwykły obraz potrzebne było 
ok. 20 tys. odpowiednio dobranych roślin: drzew, krzewów, kwiatów i tony kamieni, żwiru i kruszywa. Stworzyły one razem dzieło przybliżające życie Papieża Polaka. 17 września 2014 roku bramy Ogrodu Jana Pawła II zostały otwarte dla odwiedzających. To jedyny tego typu Ogród w Polsce i teraz już każdy z bliska może zobaczyć niezwykły portret Świętego.
W Inwałdzie – małej miejscowości koło Wadowic – powstało miejsce poświęcone Wielkiemu Człowiekowi. Ogród jest położony wśród wzgórz Beskidu Małego. To tutaj na 3 hektarach rozpościera się obraz przedstawiający postać Jana Pawła II.
Powstaniu Ogrodu przyświecała idea pomocy potrzebującym. Część zysku 
ze sprzedaży biletów jest przekazywana dla Podopiecznych Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych „Dać Szansę” w Wadowicach. Dzięki tego typu działaniom każdy zwiedzający może mieć swój wkład w pomoc osobom niepełnosprawnym i ich rodzinom, a tym samym kontynuować dzieło zapoczątkowane przez Papieża Polaka.
W Ogrodzie główną rolę odgrywają drzewa, krzewy i kwiaty. To one malują żywy obraz przedstawiający postać Papieża Polaka, bazylikę Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach i Bazylikę św. Piotra w Watykanie. Znajdująca się 
w centrum obrazu postać została wykonana w oparciu o zdjęcie Arturo Mariego, osobistego fotografa Jana Pawła II. Widać na nim zamyślonego, ale przede wszystkim pogodnego Papieża. Widać również człowieka, który swoim uśmiechem potrafił jednoczyć ludzi. 
Całość jest dopełniona wystawą fotografii przedstawiających poszczególne elementy z życia Jana Pawła II. Zdjęcia ukazują drogę do świętości naszego Wielkiego Rodaka, a także stanowią świadectwo niezwykłego Pontyfikatu. 
W Ogrodzie zostały również umieszczone fragmenty książki „Kwiatki Jana 
Pawła II” Janusza Poniewierskiego. Jest to interesująca próba pokazania świętości Papieża Polaka za pomocą zabawnych, a czasem wzruszających wydarzeń z jego życia. Bohaterem tej książki jest człowiek z krwi 
i kości, pobożny i obdarzony niezwykłym poczuciem humoru. Ktoś, kto będąc Papieżem, pozostał sobą. 
Oprócz stałych elementów w Ogrodzie będą się pojawiały wystawy dotyczące życia Jana Pawła II. Już teraz można zobaczyć wystawę rzeźby plenerowej krakowskiego rzeźbiarza prof. Czesława Dźwigaja pt. VIA SANCTA. Składa się na nią dziewięć rzeźb przedstawiających Jana Pawła II 
w momencie ważnych wydarzeń. Jest to cykl ukazujący drogę Karola Wojtyły do świętości – od Katedry Wawelskiej do Bazyliki św. Piotra w Watykanie. 
Wystawa została przeniesiona z wadowickiego Rynku.
Ogród powstał z myślą o wszystkich, którzy chcą poznać życie i drogę do świętości Papieża Polaka. To miejsce pełniące ważną funkcję w rozwoju edukacji i kultury, źródło wiedzy i inspiracji – „żywe muzeum” Jana Pawła II.

Prace w Ogrodzie Jana Pawła II dobiegły końca. Każdy kamień, kwiat i krzew znalazł już swoje miejsce. Aby powstał ten niezwykły obraz potrzebne było ok. 20 tys. odpowiednio dobranych roślin: drzew, krzewów, kwiatów i tony kamieni, żwiru i kruszywa. Stworzyły one razem dzieło przybliżające życie Papieża Polaka. 17 września 2014 roku bramy Ogrodu Jana Pawła II zostały otwarte dla odwiedzających. To jedyny tego typu Ogród w Polsce i teraz już każdy z bliska może zobaczyć niezwykły portret Świętego.

 

W Inwałdzie – małej miejscowości k. Andrychowa – powstało miejsce poświęcone Wielkiemu Człowiekowi. Ogród jest położony wśród wzgórz Beskidu Małego. To tutaj na 3 hektarach rozpościera się obraz przedstawiający postać Jana Pawła II.


 

Powstaniu Ogrodu przyświecała idea pomocy potrzebującym. Część zysku ze sprzedaży biletów jest przekazywana dla Podopiecznych Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych „Dać Szansę” w Wadowicach. Dzięki tego typu działaniom każdy zwiedzający może mieć swój wkład w pomoc osobom niepełnosprawnym i ich rodzinom, a tym samym kontynuować dzieło zapoczątkowane przez Papieża Polaka.

 

W Ogrodzie główną rolę odgrywają drzewa, krzewy i kwiaty. To one malują żywy obraz przedstawiający postać Papieża Polaka, bazylikę Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach i Bazylikę św. Piotra w Watykanie. Znajdująca się w centrum obrazu postać została wykonana w oparciu o zdjęcie Arturo Mariego, osobistego fotografa Jana Pawła II. Widać na nim zamyślonego, ale przede wszystkim pogodnego Papieża. Widać również człowieka, który swoim uśmiechem potrafił jednoczyć ludzi. 

 

Całość jest dopełniona wystawą fotografii przedstawiających poszczególne elementy z życia Jana Pawła II. Zdjęcia ukazują drogę do świętości naszego Wielkiego Rodaka, a także stanowią świadectwo niezwykłego Pontyfikatu. 

 

W Ogrodzie zostały również umieszczone fragmenty książki „Kwiatki Jana Pawła II” Janusza Poniewierskiego. Jest to interesująca próba pokazania świętości Papieża Polaka za pomocą zabawnych, a czasem wzruszających wydarzeń z jego życia. Bohaterem tej książki jest człowiek z krwi i kości, pobożny i obdarzony niezwykłym poczuciem humoru. Ktoś, kto będąc Papieżem, pozostał sobą. 


Oprócz stałych elementów w Ogrodzie będą się pojawiały wystawy dotyczące życia Jana Pawła II. Już teraz można zobaczyć wystawę rzeźby plenerowej krakowskiego rzeźbiarza prof. Czesława Dźwigaja pt. VIA SANCTA. Składa się na nią dziewięć rzeźb przedstawiających Jana Pawła II w momencie ważnych wydarzeń. Jest to cykl ukazujący drogę Karola Wojtyły do świętości – od Katedry Wawelskiej do Bazyliki św. Piotra w Watykanie. Wystawa została przeniesiona z wadowickiego Rynku.

 

Ogród powstał z myślą o wszystkich, którzy chcą poznać życie i drogę do świętości Papieża Polaka. To miejsce pełniące ważną funkcję w rozwoju edukacji i kultury, źródło wiedzy i inspiracji – „żywe muzeum” Jana Pawła II.

 

MATERIAŁ PRASOWY

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

sniddy, 29.09.2014 14:07

Krytyki w stronę papieża się poniżej nie dopatrzyłem. A druga sprawa - skąd wiesz, że najbardziej krytyczni są Ci, którzy nikomu nie pomagają?

kalafior, 26.09.2014 16:34

Wcale nie uwazam ze portret Papieza z roslin to kicz!To piekny pomysł i w odpowiednim miejscu blisko Wadowic , turysci chetnie cos takiego zobacza!ja tez.Zysk z tego bedzie napewno tak jak z parku miniatur,szkoda ze niektórzy nie umieja docenic czegos co mamy blisko!szkoda a i krytyka w strone Ojca Swietego jest nie na miejscu ,nawet niewierzacym !Trzeba takich ludzi jak On dla swiata!Najbardziej krytyczni sa ludzie ,którzy nic nie robia i nikomu nie pomagaja!

VERA, 25.09.2014 14:01

Kochani wolny wybór , masz ochotę na kicz idziesz do Inwałdu ,do Parku miniatur , czy oglądać obrazek , masz ochotę na coś wartościowego jedziesz do Kalwarii, do Krakowa .Ktoś to stworzył z myślą o kasie i zysku a,że na polu nie rosną ziemniaki tylko krzaki kwestia decyzji inwestora. Jeżeli liczy na zysk z tego badziewia to jego i ludzi , którzy za to zapłacą problem..

sniddy, 25.09.2014 13:28

Człowieku!!! Nie, krzycz!! Nie krytykuję wszystkiego i wszystkich, ani nie marudzę wiecznie. Krytykuję tylko to, chwaląc wiele innych rzeczy na codzień. Czemu masz tak niskie zdanie o Polakach, że piszesz że zawsze krytykują? Obracasz się w towarzystwie samych marud, czy co? Współczuję zatem. Wyzywanie od hejterów, czyli wyimaginowanej grupy ludzi wszystko krytykujących jest argumentem z gimnazjum. Inwestor zrobi kasę i niech zrobi, wiem że to prywatna sprawa. Ja nie o tym pisałem, ale raczej o jego klientach, a jeszcze szczególniej o tych, którzy są katolikami. Czytaj zezrozumieniem ;)

neutralny, 25.09.2014 13:08

Ludzie!! to prywatne przedsięwzięcie mające przynosić kasę, proste i logiczne. Nie jest tak czasami że choćby nie wiem co było to zawsze Polak będzie krytykował?!

ogi33, 25.09.2014 12:03

małpę, która zeszła z drzewa ciągle bardziej interesują błyskotki niż wysiłek formowania własnej osoby tak @sniddy było, jest i jeszcze długo będzie Wadowice "skremówkowały" Papieża i taki słodziutki, łatwiutki jest ludziom serwowany niestety

sniddy, 25.09.2014 11:24

Mam wrażenie, że w Polsce katolicy przestali wierzyć w Boga. Jego miejsce zajął Jan Paweł II, darzony przez wielu zapewne wiekszą czcią niż sam Jezus Chrystus. I piszę to całkiem poważnie. Integralne życie zgodne z wiarą wyznawaną, dążenie do doskonałości i świętości, myślenie o zmartwychwstaniu i zbawieniu jako celach życia - tego nie ma. Katolicy za to chętnie jada do Wadowic czy do takich miejsc, żeby z łezką w oku powspominać naszego miłego dziadziunia, który zawsze nas tak błogosławi i nas wszystkich kocha. Taki jest niestety wizerunek tego wielkiego człowieka kreowany przez media i przez sam Kościół czasem. Kto słucha co JPII miał do powiedzenia? On się zbawił, ale nikogo z nas bez naszej pomocy nie zbawi. Nie wejdziesz do nieba klaszcząc Janowi Pawłowi II, albo odwiedzając sentymentalne, tandetne wystawy czy ogródki. Nie wejdziesz przez szparę w drzwiach uchylonych przez naszego świętego rodaka. Komercja, plastik, kasa. Tyle w temacie takich ogródków.

infocar, 25.09.2014 10:59

Ależ kicz! Ale kto bogatemu zabroni???