Tylko trzech kandydatów na burmistrza Andrychowa?

, Polityka, Wiadomości, 23.09.2014 16:15, (red)
Wszystko wskazuje na to, że w listopadowych wyborach o stanowisko burmistrza Andrychowa powalczy tylko trzech kandydatów.
Tylko trzech kandydatów na burmistrza Andrychowa?

 

Wszystko wskazuje na to, że w listopadowych wyborach o stanowisko burmistrza Andrychowa powalczy tylko trzech kandydatów.
Jak do tej pory zamiar kandydowania na stanowisko burmistrz wyrazili już burmistrz Andrychowa Tomasz Żak (Komitet Wyborczy Wyborców „Nasza Gmina Andrychów” oraz dwóch radnych opozycyjnych: Krzysztof Kubień (KWW Krzysztofa Kubienia Razem Andrychów) oraz jego kolega  były burmistrz Andrychowa Jan Pietras (PiS).
Kandydata na burmistrza nie wystawi natomiast Sojusz Lewicy Demokratycznej. Decyzję podjęła niedawno Rada Gminna SLD. Wcześniej wydawało się, że po raz kolejny o stanowisko burmistrza z listy SLD powalczy Czesław Rajda, który jednak ostatecznie ze względów osobistych zrezygnował. W wyborach powalczy jedynie o mandat radnego powiatowego.
Prawdopodobnie kandydata na burmistrza Andrychowa nie wystawi również Platforma Obywatelska, chociaż tutaj jeszcze sprawa nie jest ostatecznie przesądzona.
Kto ma największe szanse? Zdecydują mieszkańcy podczas głosowania 16 listopada, ale ciekawie zapowiada się zwłaszcza walka o głosy po prawej stronie, pomiędzy Janem Pietrasem i Krzysztofem Kubieniem. Obaj niegdyś ze sobą współpracowali, pełniąc najważniejsze funkcje w mieście, a teraz powalczą o tych samych wyborców.
Na razie zarejestrowane już komitety mają czas do 17 października na zgłaszanie kandydatów na burmistrza. Być może jeszcze włączy się do wyborczej walki.

Jak do tej pory zamiar kandydowania na stanowisko burmistrza wyrazili już burmistrz Andrychowa Tomasz Żak (Komitet Wyborczy Wyborców „Nasza Gmina Andrychów”) oraz dwóch radnych zasiadających w tej kadencji w ławach opozycji, a w poprzedniej kadencji najważniejsze osoby w mieście: Krzysztof Kubień (KWW Krzysztofa Kubienia "Razem Andrychów") oraz jego kolega, były burmistrz Andrychowa Jan Pietras (PiS).

 

Kandydata na burmistrza Andrychowa nie wystawi natomiast Sojusz Lewicy Demokratycznej. Decyzję podjęła niedawno Rada Gminna SLD. Wcześniej wydawało się, że po raz kolejny o stanowisko burmistrza z listy SLD powalczy Czesław Rajda, który jednak ostatecznie ze względów osobistych zrezygnował. W wyborach powalczy jedynie o mandat radnego powiatowego.

 

Prawdopodobnie kandydata na burmistrza Andrychowa nie wystawi również Platforma Obywatelska, chociaż - jak się dowiadujemy - tutaj jeszcze sprawa nie jest ostatecznie przesądzona. Jeśli PO nie wystawi kandydata, poparcie tej partii dostanie Tomasz Żak.

 

Kto ma największe szanse? Zdecydują mieszkańcy podczas głosowania 16 listopada, ale ciekawie zapowiada się zwłaszcza walka o głosy po prawej stronie, pomiędzy Janem Pietrasem i Krzysztofem Kubieniem. Obaj niegdyś ze sobą współpracowali, pełniąc najważniejsze funkcje w mieście, a teraz powalczą o tych samych wyborców. Przed wyborami K. Kubień złożył rezygnację z PiS.

 

Na razie zarejestrowane już komitety mają czas do 17 października na zgłaszanie kandydatów na burmistrza, więc być może jeszcze ktoś włączy się do wyborczej walki o najważniejsze stanowisko w mieście.

 

Kampanię wyborczą rozpoczęli już Tomasz Żak i Krzysztof Kubień.

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ogi33, 27.09.2014 19:14

@maniek tak jest jak sieje się FAŁSZ i kłamie się w co drugim wpisie kiedy piszesz to co jest, PRAWDĘ ona sama siebie broni KŁAMCY ZAWSZE SAMI NA SIEBIE ZASTAWIAJĄ PUŁAPKI co później widać w tej logicznej schizofrenii, co tak ładnie wykazałeś :)) @abcabc lujeczku na jego miejscu wobec groźby przegrania z JP ........ ale to nie ten typ HONOROWEGO CZŁOWIEKA to SZAMBONUREK, który sprowadził do Gminy ZARAZĘ straszliwą kłamstwo. manipulacje, sitwa, zawłaszczenie rozpruwanie tego co utkaliśmy przez tyle lat ! !

asquit, 27.09.2014 19:14

ja też wierzę w mądrość mieszkańców i nie pozwolą na powrót panów pietrasa i kubienia

Maksymilian, 27.09.2014 19:11

Wierzę w mądrość mieszkańców Gminy i drugi raz nie popełnią błędu. Niestety twoje życzenie to utopia i się nie spełni.

ciotka, 27.09.2014 19:10

największa porażka ostatnich czterech lat za pomocą zaprzyjaźnionego portalu chce nas znowu wyru....ać dacie się znowu nabrać ?

abcabc, 27.09.2014 19:00

Żak wygra w 1 turze

maniek, 27.09.2014 18:55

Biedni miłośnicy zakolandii. Raz głoszą teorie spiskowe że miedzy kk a jp ustawka. Innym razem że kubień nawet z Pietrasem się pokłócił zapominając że sami przez 4 lata twierdzili że z Pietrasem nie idzie się dogadać. Tymczasem fakty są takie i nawet mamnewsa o nich pisze: Żak gratulował pisowi że wybrał Pietrasa jako kandydata, Pietras teraz życzy sukcesu Żakowi

Maksymilian, 27.09.2014 18:53

barte;Chciałeś powiedzieć że będzie brał udział tylko w pierwszej turze.Ja też tak uważam,no cóż ale jestem pewny że będą dwie tury.

barte, 27.09.2014 18:33

Każdą ustawkę trzeba jakoś uwiarygodnić.....

ogi33, 27.09.2014 18:22

@barte czytałeś co powiedział JP do TŻ po odczytaniu raportu NIK pisz tak jak ja o faktach, nie o swoich BREDNIACH I FANTAZJACH jeśli JP sie dobrze zakręci to pewnie z satysfakcją pokona TŻ 20% do 10% :))

barte, 27.09.2014 18:14

Chodzą słuchy że rzekomy konflikt Pietrasa z Kubieniem to zwykła ustawka.Chodzi tak naprawde o moblizację elektoratu.Oni doskonale wiedzą że gdyby nie to to Żak wygrywa z jednym od razu

ciotka, 27.09.2014 18:01

największa porażka ostatnich czterech lat za pomocą zaprzyjaźnionego portalu chce nas znowu wyru....ać dacie się nabrać :?

kyfe, 25.09.2014 13:49

Moim zdaniem żaden z tych kandydatów nie gwarantuje nawet minimalnej szansy na rozwój Andrychowa.Szkoda bo z pięknego miasta stajemy się kolejnym grajdołkiem gdzie zamieszkują emeryci,frustraci i młodzież która marzy o wyjeździe.

maniek, 24.09.2014 22:40

I co z tego że są dokumenty na to że żak chciał ponad 10 złotych za śmieci a kubień 7? Co z tego że są dokumenty na to że na sesji jak żak wyjechał obniżyli stawki do tych 7 a żak się "wylewał żale" co to radni zrobili? Co z tego że pietrasowi basen i inne rzeczy głosowali obecni koledzy żaka? Co z tego że są dokumenty na to że pietras rządził z poparciem wszystkich radnych np. Babskiego czy Kobielusa a nie tylko z kubieniem? Co z tego że nawet dziecko wie że żaden burmistrz nie może rządzić z 1 radnym tylko musi mieć większość? Tym gorzej dla dokumentów i dziecka.

kaczor, 24.09.2014 22:30

maksymilian ja to nawet zacząłem czytać wypociny kriisu78 (gościa stać było tylko na dodanie jednej i do nicka innego internauty) ale wysiałem przy pierwszym kłamstwie. temat był wałkowany nawet na mamnewsa: żak ze swoją ekipą zaproponowali 10 z groszami od osoby przy śmieciach. kubień od razu powiedział 7 zł. przegłosowali bliżej tego co chiał żak a potem jak żak był na wyjeździe była nadzwyczajna sesja i obniżyli do tych 7 złotych. obniżał kubień i większość radnych. Ale pierwszy raz propozycja 7 zamiast 10 jak chciał żak wyszła od kubienia. Przecież na to są oficjalne dokumenty. O tym mówią urzędnicy. W sprawie obniżenia cen śmieci udało się dzięki temu że większość radnych chciała jak proponował kubień basen to były "słynne" czasy kiedy radni byli pietrasowi za. wszyscy radni łącznie z tymi którzy teraz są z żakiem. przecież na to że koledzy żaka też byli za tym basem też są dokumenty.

kalafior, 24.09.2014 22:29

i tak z tych trzech panów obecny burmistrz to najmniesze zło,lepiej niech on zostanie juz ,chociaz wiekszych osiagniec nie ma po 4 latach i przydałby sie ktos lepszya najlepiej kobieta(pozostali panowi niewiele dobrego przez 8 lat zrobili i uwazam ze nie powinni nawet pchac sie na stanowisko bo po co ?władza ,wladza,władza

mojemiasto, 24.09.2014 22:26

Powstrzymywałam się przed komentowaniem tego tekstu redakcji MN - nie doceniałam poziomu manipulacji "newsami". Większość komentarzy (zarówno po jednej jak i drugiej stronie) nie posiada nawet minimum obiektywizmu, kultury, dobrego poziomu wymiany myśli. Niestety. Myślę, że spora część czytelników MN jest tym znudzona, zniesmaczona. Odniosę się jednak do zaskakującej "wypowiedzi" - @kriisu78 - jeśli wypowiedzi w mediach osób związanych z PISem Cię drażnią, nie zgadzasz się z ich retoryką - nie rób proszę tego samego za pomocą słów: "Z tego wynika prosty wniosek – środowisko PiS to zbiorowisko cyników i frustratów manipulujących wyborcami...". - jeśli masz jakiś problem, coś Cię dzisiaj zezłościło - nie wyżywaj się proszę publicznie na swoich wrogach, czy też osobach które mają odmienne od Twoich poglądy. - jeśli dobrze rozumiem słowo "demagogia" którego użyłeś odnośnie bloga razem dla Andrychowa, miło powinno być panu Kubieniowi - zobacz etymologię tegoż wyrazu, nie tłumaczenie na wikipedii. Każdy człowiek ma prawo do wyrażania swoich poglądów, róbmy to w sposób kulturalny.

waszagmina, 24.09.2014 22:21

Czyli jednym słowem całe zło tego świata to PiS, Pietras i Kubien? Nie kumam, to ich chcecie rozliczać z ostatnich czterech lat waszych rządów? Kris, no a te 3,5 miliona złotych dotacji na dokończenie obwodnicy, które bezpowrotnie przepadły to też wina Kubienia i PiSu?

Maksymilian, 24.09.2014 22:15

kriisu78;nawet nie przeczytałem tych twoich wypocin.Strata czasu.

kriisu78, 24.09.2014 21:58

Robienie tutaj męża opatrzności z Kubienia (pewnie przez niego samego i kilka klonów), to chyba jakieś zaklinanie rzeczywistości! Te dytyramby, panegiryki jaki to pan Kubień bohater, jaki troskliwy o los i kieszeń mieszkańców, jaki to bezkompromisowy przywódca , jaki uczynny, nieskalany, kryształowy , no prawie święty! Taki Robin Hood i Superman w jednym! Przecież to śmieszne, bo jaki pan Kubień jest, dobrze wiemy. Pisanie tutaj, ile to pan Kubień zrobił dla mieszkańców, a konkretnie jak to zmniejszył opłatę za śmieci, to totalna masakra. To pan Kubień sam przegłosował? Ludzie, przecież to głosowała Rada i radni, a nie tylko Kubień! Powtórzę – RADA a nie sam Kubień! Jak na tym forum bywa poruszany temat kto był inicjatorem budowy tego chybionego basenu, to wy , piewcy Kubienia pisaliście, że to nie wina Kubienia czy Pietrasa, bo przegłosowała CAŁA Rada! A rządził wówczas Pietras jako burmistrz i Kubień jako przewodniczący Rady. Ale oczywiście wówczas wg was nie było osób indywidualnie winnych tej głupoty, nie było inicjatorów, pomysłodawców, bo to Rada głosowała „za”. Natomiast obniżkę opłat za śmieci „załatwił” wg was - jakże by inaczej – oczywiście sam Kubień! Nie Rada, nie burmistrz – sam troskliwy i bohaterski Kubień osobiście i jednogłośnie! Śmieszni jesteście w tej podwójnej moralności, a przywoływanie i pokazywanie jako pozytywu demagogicznej strony „ Razem dla Andrychowa” czy jakoś tam, jest wręcz żenujące. A jeśli już mowa o basenie, to gdyby te olbrzymie wydatki na basen, na fontanny , złote klamki , marmury i inne bzdury , przeznaczone były wówczas np.,. na stworzenie zgodnego z normami wysypiska śmieci, to nie byłoby wożenia do Brzeszcz i płacilibyśmy pewnie po 2- 3 zł od osoby, a poniesione koszty na wysypisko by się błyskawicznie zwróciły! Moim zdaniem to panowie , poprzez zaniechanie, jesteście temu winni, PANIE KUBIEN I PANIE PIETRAS, BO TO WY RZĄDZILIŚCIE przez poprzednie 8 lat! Mieliście dość czasu, możliwości i środków na takie inwestycje! Pan Pietras przynajmniej się w tej kwestii nie odzywa, ale poplecznicy pana Kubienia i pewnie on sam tutaj również , przypisując bezpodstawnie wyłącznie sobie ( w sumie niewielkie ) oszczędności rzędu 2-4 zł/ mc na osobę, skwapliwie zapominacie o swojej winie zaprzepaszczenia tego typu możliwości ! Zatem chyba nie powinniście się tym chwalić, a raczej przepraszać ! Panowie Pietras i Kubień, nikt wam nie broni kandydować, ale macie ogromny tupet sądząc, że mieszkańcy zapomnieli o was i waszych rządach. Jeśli jednak nie wystarczyło wam dobitnie powiedziane przez wyborców 4 lata temu „ Żegnajcie bezpowrotnie” , to może teraz każdy z was powinien usłyszeć słynne już słowa waszego nieżyjącego idola - „spieprzaj, dziadu” ? Mam nadzieję, że to właśnie usłyszycie!

kriisu78, 24.09.2014 21:40

Boże, co się porobiło z tymi ludźmi. Słucham w mediach wypowiedzi osób z kręgów władz PiS i ich wyborców, wciąż ataki, frustracja, kłamstwa i judzenie. Czytam wypowiedzi lokalnych pisowców lub osób ich popierających czy wywodzących się z PiS - to samo, tylko na większą skalę. Z tego widać, że miłość bliźniego w ich wersji to jedynie hasło, a religię, przykazania czy naukę Kościoła cynicznie wykorzystują wyłącznie do swoich prywatnych celów, chcąc na plecach wiernych i wiary dorwać się do władzy i kasy. Z tego wynika prosty wniosek – środowisko PiS to zbiorowisko cyników i frustratów manipulujących wyborcami czyli wg nich tzw. "ciemną masą, która wszystko kupi"(to wypowiedź znanego posła PiS - Kurskiego). Znajomy , mądry, wykształcony i doświadczony człowiek, którego bardzo szanuję, powiedział mi dzisiaj słowa, które mocno utwierdziły mnie w moim przekonaniu: „myślenie pisowskie” to nie polityka czy ideologia – to po prostu wstrętny, kłamliwy charakter”. Szczególnie poplecznicy Kubienia na tym forum świadomie i bez najmniejszych skrupułów kłamią i oczerniają pana Żaka, taką „taktykę” zaczęli stosować praktycznie natychmiast po wyborach przegranych przez ich grupę. Pokazali swoje małe charaktery takich ludzi, którzy nie potrafili nie tylko wygrać, ale nie potrafią również pogodzić się z dotkliwą porażką wyborczą! To ich ostatecznie dyskwalifikuje. W sumie to z nimi jest tak jak w przysłowiu o diable, który ubrał ornat i ogonem na mszę dzwoni.

szwagier, 24.09.2014 21:25

proponuję objąć burmistrza dozorem policyjnym.. po ujawnieniu jego danych osobowych przez Mam Newsa w sprawie obywatelskiej interwencji w pobliżu kościoła św.Macieja istnieje uzasadnione podejrzenie iż grupa przestępcza z Kęt na członków której doniósł (fajne słowo - nie?) może mieć w planie zakłócenie jego kampanii wyborczej...w grę może wchodzić sponsoring kilku tysięcy plakatów Kubienia oraz ofiary na Msze św. w intencji pokrzywdzonych przez SB... dlatego w ramach ochrony przedwyborczej proponuję - dom - praca (może za mocno powiedziane) - dom - siusiu - paciorek przed obrazkiem Senyszyn - i do łóżka.... i rzecz najważniejsza - ZERO IMPREZ !!!

lukas, 24.09.2014 21:07

o ile się orientuję to policjanci z Krakowa już dawno wyjechali z Andrychowa

Maksymilian, 24.09.2014 20:45

Nie wiem czy dobrze policzyłem, ale już niedługo minie trzy miesiące jak policjanci z Krakowa wspierają policję z Andrychowa.Przewiduję że będą zwiększać obsadę i widocznie liczy że po 16 listopada się załapie.

azquit, 24.09.2014 20:29

Komentarz usunięty przez autora.

szwagier, 24.09.2014 20:14

jedno pytanko do MN- czy burmistrz od czasu skarbonki w kapliczce podejmował jakieś nowe obywatelskie interwencje w ramach kampanii wyborczej ?

tomekx, 24.09.2014 20:06

chodziło mi o żenujący wpis niejakiego corleone

Maksymilian, 24.09.2014 19:43

tomekx;proszę wskazać w którym poniżej komentarzu" Wywlekałem sprawy prywatne"?Dla mnie istotne jest czy ci co wyłożyli na imprezę jak to twierdzi stahbud osiągnęli z tej składki korzyści.

tomekx, 24.09.2014 19:23

Wywlekanie spraw prywatnych przez opozycję świadczy o tym że widzą się na straconej pozycji w tych wyborach i próbują w ten sposób cośugrać no i co z tego że zrobili żakowi imprezę na imieniny.Jak się złożyli to zrobili.Gdyby to miało miejsce w urzędzie - to jeszcze jeszcze można by było dyskutować.Ale w prywatej restauracji. toż mi afera

Maksymilian, 24.09.2014 18:13

VERA;czy ja mam komukolwiek za złe że obchodzi imieniny,nie.Odniosłem się merytorycznie do pani sugestii jakoby burmistrz przestał być osobą publiczną jak po pracy obchodzi imieniny.Tak kandydowałem i na stronie "Jan Pietras" administrator tj.obecny burmistrz pozwolił sobie sam lub innym za dużo pod moim adresem.

kaczor, 24.09.2014 17:53

o stawce jaką zaproponował żak za śmieci pisało mamnewsa. durnoty wypisuje? są na to dokumenty w urzędzie chyba nawet podpisane przez żaka. durnoty? nową damą sam zak pochwalił się.

asquit, 24.09.2014 17:37

no masakra jakie durnoty ta agitacja kunieniowa wypisuje

krisu78, 24.09.2014 15:56

Ale to nie prywatne zawirowania, pozowanie z nową partnerką do zdjęć żak przegra. tylko np. przez to że chciał żebysmy płacili 10 zł od osoby za śmieci a tylko dzięki opozycji która wykorzystała jego wyjazd zwołała nadzwyczajną sesję i uchwaliła mniejsze stawki nie szarpią z nas tyle ile chciał żak.

krisu78, 24.09.2014 15:50

no nie zupełnie VERA może po pracy robić co chce. Moim zdaniem po pracy burmistrz powinien trzymać poziom niemierzony przepisami kodeksu karnego:) za 2 miesiące jak przestanie być burmistrzem ok. Hulaj dusza.... "Tak samo komentarze do partnerki burmistrza , bardzo dobrze ,że ma kogoś , ......." VERA cóż powiem tak. ani moja Małżonka ani małżonki moich kolegów nie mają tak liberalnych poglądów:) Ale sedno dla mnie w czym innym. W tym że 4 lata temu ludzie od żaka mówili jakie to zgodne małżeństwo. Teraz mówią "w czym rzecz od wielu lat wiadomo że nie ma zgodnego małżeństwa". Trzeba było nie kombinować 4 lata temu, nie pociskać bajek. Teraz szok byłby mniejszy. Tak samo z pracą. 4 lata temu zapomnieli nam powiedzieć że żak rozstał się z pracą, tylko gadali jaki to manager. Trzeba było te 4 lata temu powiedzieć jak jest, każdy by zrozumiał. A to to wyszło że nie ma sensu w nic wierzyć co sztabowcy żaka mówią o swoim pryncypale.

VERA, 24.09.2014 15:05

Panie Maksymilianie , przecież Pan też startował na burmistrza i na pewno nie życzyłby sobie ( gdyby nim został) aby ktoś komentował Pana prywatne imprezy.Po co komuś zaglądać do talerza jak nikt tego nie lubi .Osobą publiczną burmistrz jest w pracy a po pracy to jest jego prywatna sprawa co robi , byle nie zahaczył o bezprawie a to przecież dotyczy każdego .

TEPI, 24.09.2014 14:53

Odnośnie jego prywatności, niech najlepszą pointą będzie fajna focia, która jakiś czas temu najwyraźniej musiała zostać usunięta. "Nasz" burmistrz siedział na tle knajpki o wdzięcznej anglojęzycznej nazwie...

kalafior, 24.09.2014 13:48

i na kogo głosowac ?nie ma na kogo bo jeden lepszy od drugiego a o 3 -cim nie wspomne bo nie ma o kim

Maksymilian, 24.09.2014 12:48

VERA;do zakończenia wyborów jest osobą publiczną ,a wyborcy mają prawo wiedzieć jak się "prowadzi."Po wyborach to niech robi co chce byle nie łamał prawa.

emilio2000, 24.09.2014 12:18

Komentarz usunięty przez autora.

westwi78, 24.09.2014 12:05

A dziura na płytostradzie to już do końca przetargu będzie, czy może coś wcześniej się uda?

VERA, 24.09.2014 11:28

do carleone- typowy polski zaścianek chciwy i zazdrosny , g...... to ciebie obchodzi z kim biesiaduje burmistrz , jako solenizant jest osobą prywatną i może się spotykać z kim chce i gdzie chce. Tak samo komentarze do partnerki burmistrza , bardzo dobrze ,że ma kogoś , w końcu to przystojny , miły facet i ma prawo wybierać towarzystwo.A wy zazdrośnicy zróbcie coś dla siebie, spotkajcie się z przyjaciółmi (o ile ich macie) a zaraz będziecie bardziej tolerancyjni dla innych.

TEPI, 24.09.2014 11:15

Ciekawe dlaczego nagle pojawiła się taka ilość inwestycji, koncertów itp., przecież było tyle czasu ? Zastanawia mnie np. sprawa ostatniego koncertu "Baciarów", a mianowicie czy to nie jest tak-zróbmy zbiegowisko, a potem rozdajmy kolorowe broszurki z poparciem na obecnego... Według mnie to widać gołym okiem, że taki był zamysł, a czy się mylę, wiedzą tylko ci, którzy to zorganizowali... Czyżby kampania ku uciesze tłumu za nasze pieniądze?

asquit, 24.09.2014 07:08

co kolejna pseudoafera?kiedy wreszcie zaczniecie żyć normalnym życiem a nie od pseudoafery do pseudoafery oj kubewń, kubień ......

waszagmina, 23.09.2014 22:25

Trochę ludzi moze iść na wybory, znam dużo wkur. osób, przede wszystkim o te zwolnienia zwykłych ludzi. Teraz jeszcze ta akcja z soltyska. ogi, najwieksze pieniądze zarabia się na wielkich słomianych inwestycjach :))

ogi33, 23.09.2014 22:11

@stahbud dobrze , że ktoś jest taki jak ty i wie CO JA CHCĘ ROZDAWAĆ "uwielbiam" takich ludzi jak ty z takim wglądem powinieneś co najmniej asystentem Jackowskiego zostać, a ty się bawisz w ta brudna budowlankę ;) wspomagasz dzieci ? dobrze czynisz

infocar, 23.09.2014 22:09

Frekwencja będzie 30%. Jak było 6 kandydatów to samych znajomych i rodziny robiło się kilkanaście procent. Teraz? Pracownicy ozłoceni przez Żaka nie mogą głosować (zameldowanie poza gminą) a ileż rodzin może zgromadzić pozostała dwójka?

stahbud, 23.09.2014 22:01

Do ogi 33 widzisz ty chciałbyś rozdawać cudze pieniądze a ja rozdaję swoje możesz sprawdzić ile dzieci wspomogłem. Szacun i życzę miłego wieczoru.

Maksymilian, 23.09.2014 21:58

stahbud;może zwiali z płaszczem, dobrze pilnowałeś?

stahbud, 23.09.2014 21:56

Do wasza gmina jako jedyny rozmawia z ludżmi a z którymi to niby.

ogi33, 23.09.2014 21:52

@stahbud szkoda keszu nie zwróci się ;) @Maksymilian dokumentacja zrobiona?

stahbud, 23.09.2014 21:49

Do corleone nie do białego rana a do 1-szej Sam tam byłem ale cyganów nie widziałem (zaznaczam przy tym że jestem abstynentem) więc raczej wzrok mi nie szwankuje. A na imprę wyłożyliśmy wszyscy z własnej kieszeni. Niespodzianka dla solenizanta.

tipacz, 23.09.2014 21:06

O trzech za dużo....

Maksymilian, 23.09.2014 20:34

szwagir;a o tym że woda zalała mu" kolejną udaną inwestycję"tzw."boisko z piachem" to nikogo nie informuje.Wczoraj po południu przechodziłem tamtędy i kolejne rozczarowanie,a tyle razy apelowałem by nieudacznicy już nic nie robili.Rozpacz jaka nieudolność.

andrychowianin1, 23.09.2014 20:28

opinie kubienia o Andrychowie i jego internetowych mutacjach tudzież wcieleniach albo agitatorach są tak łatwe do przewidzenia jak obecnie prognoza pogody - będzie bury i ponuro

waszagmina, 23.09.2014 20:26

Barte, Skoro masz dziś dyżur to może ty przypomnisz wszytkim ile Żak chciał kasować za śmieci? Ile to było, ponad 10 złotych od osoby? Kubien miał wtedy odwagę się wam postawić i ile dzięki temu dziś płacimy? Kaczor ci podpowiada gdzie są dokumenty z odpowiedziami - w urzędzie.

kaczor, 23.09.2014 20:24

barte postanowił chyba dogonić asquita w poziomie obsesji na punkcie kubienia:) kubień może być pośmiewiskiem dla niektórych. przynajmniej nie jest jak żak jaki chciał dla nas wszystkich a więc także dla ludzi z wiosek ponad 10 zł od osoby za śmieci. dokumenty są w urzędzie. żak się nie wyprze!!!!!! życie pokazało że rację miał kubień "pośmiewisko dla niektórych" . kubień chciał 7 złotych i razem z grupą radnych tak uchwalili jak żak przebywał za granicą.

corleone, 23.09.2014 20:23

Może by żakolandia poopowiadała jak to w Adrii w piątek lub sobotę balowały same szychy z okazji imienin Zdzisława a tfu tfu tfu pardon Tomasza. Jak pańskie stoły uginały się od wszelakiego jadła i popitki . Jak przygrywali muzykanci i trubadurzy. Gromkim śpiewom nie było końca a towarzystwo hucznie świętowało do białego rana. Nic w tym oczywiście zdrożnego gdyby nie fakt że za taką imprezę można by było wysłać na wakacje 20 sktę dzieciaków z biednych rodzin lub wesprzeć Kuchnię Brata Alberta . Nie niestety na taką hojność nie możemy liczyć woleli wywalić tę kasę na zbytki bo jakże by inaczej . Ponoć nawet cyganie przygrywali do kotleta tak kochają swojego burmistrza. A wszystko to w 40 sto tysięcznej gminie która we wszystkich prawie rankingach leci na łeb na szyje z największym bezrobociem w powiecie i z największą liczbą firm które opuściły Andrychów w ostatnich 4 latach ......BRAWO powody do zabawy są i to bombowe I to w samym centrum Miasta na oczach mieszkańców. A JAK !!! niech plebs patrzy jak się szlachta bawi .

szwagier, 23.09.2014 20:21

mendy,szumowiny,złodzieje,zbieracze skarbonek,pisowcy ziejący jadem nienawiści - UWAŻAJCIE wieczorową porą... burmistrz obudził się po czterech latach z letargu ....może być groźny...dzwoni gdzie popadnie... ma broń - wklepany numer w komórce do MN....

barte, 23.09.2014 20:17

Jak zwykle odpowiedź na poziomie........ Potem się nie dziwcie że Kubień staje się pośmiewiskiem skoro go tak zajadle ,bez sensu i za wszelką cenę bronicie.

dexter, 23.09.2014 20:11

....kończąc KICK.ASS.

dexter, 23.09.2014 20:11

,,Wystarczy poczytać komentarze tu i na innych portalach - wylewa się z nich jad nienawiści do innych Polaków,, @barte jak tak uwielbiasz swojego idola tomiego, to pisz jego językim, czyli podziel jeszcze nas wszystkich na romów i nieromow, pisowców i nie pisowców, itp. P.S. kto ma dzisiaj dyżur???? może znowu jakąś ,,naciagana'' akcja obywatelska,,, może narodzi sie nasz lokalny KICK.

Gacenty, 23.09.2014 20:10

Krisu78, na pewno byłoby to lepsze niż słowa które parafrazujesz... Bo to co napisałem to tzw. "Czarny scenariusz"....

szwagier, 23.09.2014 20:01

każdy wyborca z zarzutami prokuratorskimi głosuje na burmistrza który ich zatrudni.... warunek - minimum 118 zarzutów prokuratorskich pomysł na hasło wyborcze ... poniżej setki nie przyjmujemy...

barte, 23.09.2014 19:59

To co wyprawiają ludzie PISu w internecie woła o pomstę do nieba Wystarczy poczytać komentarze tu i na innych portalach - wylewa się z nich jad nienawiści do innych Polaków Najgorsze jest to że oni nie potrafią się dogadać we własnym gronie (Andrychów jest tego idealnym przykładem gdzie dwóch kandydatów PISu kandyduje) a próbują moralizować i pouczać innych

krisu78, 23.09.2014 19:54

swoją drogą zastanawiam się co tak zezłościło propagandę zakolandii? opinie że żak i pietras to dwa bratanki? że porozumieli się przeciw kubieniowi? przypomnienie że żak chciał żeby ludzie także na wioskach płacili ponad 10 złotych od osoby za śmieci a okazało się że racja jest po stronie kubienia i reszty opozycji jaka chciała 7 zł? czy może tekst "tomasznasz" o tym jak żak potraktował kobietę - sołtys?

krisu78, 23.09.2014 19:51

Jak zwykle totalny atak i agresja - apeluję do pana Żaka aby się uspokoił i uspokoił swoich ludzi w internecie. Bo ludzie mówią że "staje się pan powoli specjalistą od języka nienawiści w Andrychowie". (specjalnie stosuję cytat z propagandzisty żakolandii żeby pokazać że tak to można o każdym, jeśli jemu wolno to chyba mi nie zabroni pisać podobnych "prawd" o żaku?) Co do wzajemnych wyrazów szacunku porozumienia żaka z pietrasem - nie dziwi mnie. Ale stawiam że skończy się że Zak z Pietrasem wypsztykają się i Kubień machnie 50 procent w pierwszej turze.

dexter, 23.09.2014 19:49

asquit, 2014-09-23 18:51:20 coś pozytywnego to nie kubień on potrafi tylko narzekać i atakować przeciwników..... i kto to pisze????????????? macie coś wspólnego, ale kubien robi to oficjalnie pod swoim nazwiskiem i wiele wskazuje na to ze robi to w obronie mieszkańców,,,,, a ty, pod debilnym nickiem, i bez korzyści dla zadnych stron, chyba że dla swego spokoju wewnetrznego,,,

krisu78, 23.09.2014 19:41

Komentarz usunięty przez autora.

waszagmina, 23.09.2014 19:41

Wasza troska o Kubienia, Pietrasa i wszystkich mieszkańców jest wyjatkowa. Przypomnijcie wszystkim ile byśmy płacili za śmieci gdyby nie Kubien i opozycja. ile to Żak chciał od osoby? Ponad 10 złotych?

krisu78, 23.09.2014 19:38

To jakies jaja. Żak wypowiada się „jak jakiś plotkarz który chce obrażać i ubliżać”. Teraz dochodzą nowe wiadomości jak potraktował kobietę – panią sołtys. Propaganda kto je nie pasuje nazywa go „fanatykiem pisu” "dziczą", "andrychowskimi głupkami idącymi na pasku Kubienia” Nie zgodzisz się z żakiem, nie kupujesz jego opowieści – „ziejesz jadem”. Po czym jak gdyby nigdy nic propaganda żakolandii apeluje do innych żeby uspokoili się. Propagandziści żakolandii – jak przysłowiowi złodzieje wrzeszczący z ani winnymi łapać złodzieja.

Gacenty, 23.09.2014 19:32

Skończy się tym, że Kubień z Pietrasem się wypsztykają i Żak machnie 50% w pierwszej turze.

andrychowianin1, 23.09.2014 19:27

Jak zwykle totalny atak i agresja - apeluję do pana Kubienia aby się uspokoił i uspokoił swoich ludzi w internecie. Staje się pan powoli specjalistą od języka nienawiści w Andrychowie

Maksymilian, 23.09.2014 19:18

tomekx;nawet nie umiesz policzyć ile procent sołtysów startuje z waszej listy. Musisz wiedzieć że część z nich to "obrotowi"i chętnie będą współpracować z burmistrzem Kubieniem.

waszagmina, 23.09.2014 19:17

Tomeksy i reszta, przypomnijcie tysiącom waszych wyborców po ile by płacili za śmieci, gdyby nie Kubień i opozycja. Ile to Żak chciał od osoby? Ponad 10 zł?

kaczor, 23.09.2014 19:09

zgadzam się też z stwierdzeniem że wybory samorządowe nie rządzą się szyldami partyjnymi. Kubień i dwaj burmistrzowie: były Pietras i jeszcze dwa miesiące obecny Żak mają zwolenników i przeciwników bez względu na szyldy. Porozumienie między panami Żak i Pietras jest dostrzegane od dawna. Kiedyś nawet mamnewsa je widział.

kaczor, 23.09.2014 19:07

nawiasem mówiąc na banerach jest Razem Andrychów i wymienione wszystkie wioski w gminie Andrychów nawiasem mówiąc kiedy Żak nadawał nazwę swojemu komitetowi to nikt nie spodziewał się że może chodzić o nasza gminę dla niego wąskiej grupy biznesu i Cyganów (pardon - Romów):) no ale już według jednego z propagadzistów "andrychowskie głupki" tudzież według pisma Żaka nieRomowie są uświadomieni.

tomekx, 23.09.2014 19:00

Nie przejmuj się z tego co piswali i tak 90 % sołtysów kandyduje z listy Żaka.Oni najlepiej widzą jak dużo w tej kadencji zrobiono w ich sołectwach Nawiasem mówiąc nazwa komitetu pana Krzysztofa Kubienia - Razem Andrychów jednoznacznie sugeruje że jego celem jest miasto a nie druga połowa czyli sołectwa gminy Andrychów. Nie wiem kto mu to wymyślił ale życzy mu chyba głębokiej porażki

tomasznasz, 23.09.2014 18:57

w sprawie zasadniczego tematu: to dosyć oczywiste że w wyborach samorządowych przynależność partyjna i sympatie partyjne schodzą na daleki plan. Oczywiste poza tzw. propagandą żakolandii i jednym „niezależnym dziennikarzem”:) Wszyscy kandydaci ilu ich by nie było będzie walczyć o głosy wyborców od lewa do prawa. a do co rzekomo tysięcy nie popierających kubienia niech propaganda żakolandii nie ogranicza się i pisze "miliony" jak jej to poprawi samopoczucie:))) tak naprawdę przekonamy się 16 listopada

waszagmina, 23.09.2014 18:56

Oj żylibyście jak pączki w maśle gdyby nie Kubień. Jako jedyny radny ma odwagę głośno mówić o tym co jest źle, Jako jedyny bronił zwalnianych ludzi, Jako jedyny radny od czterech lat komunikuje się z mieszkańcami, Każdy może wejść na jego bloga i ocenić ile tam politykowania, ile jadu i nienawiści a ile lokalnego patriotyzmu, troski o zwykłych ludzi i Andrychow.

tomasznasz, 23.09.2014 18:53

Co do „uroczej” strony pana żaka, tej bez „przyklejonego uśmiechu” o jakij pisze onufry. Dziś w wiosce mówią jak potraktował naszą sołtys gdy odmówiła podporządkowaniu się jego słowom. Panie burmistrzu Żak najdelikatniej mówiąc – sołtys to nie pana pracownik któremu może pan wydawać rozkazy. Współczujemy Pani sołtys, wierzymy że to przetrzyma to dzielna kobieta. Ludzie są z panią Pani sołtys. Nie uwierzą w brednie o Pani rozpowiadane tylko dlatego że miała pani odwagę nie iść na pasku żaka. Wielu przejrzało na oczy jak posłuchało jak Panią potraktowano.

asquit, 23.09.2014 18:51

coś pozytywnego to nie kubień on potrafi tylko narzekać i atakować przeciwników

onufry, 23.09.2014 18:48

xpek - w jednym zgoda: "Pietras i żak to jak ogień i woda". Jeden nas spali, a drugi utopi. Potrzeba kogoś, kto potrafi zrobić coś pozytywnego - podnieść tę gminę po kadencji budowania tu wiochy i potrafiącego szanować ludzi, nawet jeśli mają odmienne zdanie. A Żak i Piertas lubują się raczej w gnębieniu i niszczeniu ludzi. Pietras robił to wprost, połajankami na sesjach czy wiejskich zebraniach, a Żak z uśmiechem. Ale nie jest to uśmiech życzliwości, tylko pogardy.

Maksymilian, 23.09.2014 18:44

xpek;uważam że Czarny Groń ich połączył.Bajki to dzieci chętnie słuchają.

xpek, 23.09.2014 18:43

Widzisz leskow - piszesz że jestem naiwny. W ten sposób obrażasz mnie i tysiące osób które nie popierają pietrasa i kubienia widzę jednak że obrażanie i wyśmiewanie innych [którzy mają inne zdanie] to jest wasza specjalność i sposób na kampanie wyborczą .Daleko z tym nie zajdziecie

martin, 23.09.2014 18:39

wystarczy nie zgodzić się z żakiem wystarczy np. zapytać jak to jest że zatrudnił na wysokie stanowiska ludzi spoza naszej gminy, jakby uczciowych, zdolnych andrychowian nie było, wystarczy o to zapytać i od razu dowiadujemy się że "ziejemy jadem nienawiści". To szczyt bezczelności jak brać pod uwagę to że to o żaku jego wyborca powiedział że ostatnio wypowiadał się "jak jaki plotkarz który chce obrażac i ubliżać" a agitatorzy żaka nazywają nas np. "andrychowskimi głupkami "czy "fanatykami".

martin, 23.09.2014 18:38

Jest przeciwnie jak pisze pana xpek. Po pierwsze porozumienie między panem pietrasem i żakiem widać gołym okiem. Po drugie ludzie mówią burmistrzowie jak bliźniacy. Po trzecie to nie pan kubien źle reaguje na krytykę tylko pan żak. tego się nie da ukryć za dużo osób zobaczyło na własne oczy jego prawdziwą twarz.

ogi33, 23.09.2014 18:36

@xpek choćbyś napisał tysiąc pamfletów przy tym dziabnął tysiąc odgrzanych kotletów i nie wiem jak się nie sprężał nie przykryjesz wyznania GŁÓWNEGO PROPAGANDZISTY LENIA asquit, 2014-09-21 20:51:38 "buhahaha za to poprzednia ekipa z Pietrasem i Żakiem może się pochwalić basenem ...." bo "Wszystko, co ukryte, będzie ujawnione, a co tajne - wyjdzie na jaw. Dlatego to, co powiedzieliście po kryjomu, będzie ujawnione, a co mówicie szeptem w izbie, będzie ogłoszone publicznie." Łukasza 12,2-3

xpek, 23.09.2014 18:36

Z moich obserwacji wynika że to Kubień nieustannie atakuje , jakby był na froncie. zrobił sobie z gminy poligon

leskow, 23.09.2014 18:33

onufry 100/100 xpek - bełkot dla naiwnych i urodzonych dziś rano:(((((

onufry, 23.09.2014 18:32

Co do artykułu mamNewsa, to wypadałoby raczej powiedzieć: Żak - kolega Pietrasa. To on przecież gratulował Pietrasowi, że został on namaszczony przez PiS na kandydata tej partii na burmistrza Andrychowa. Wyraźnie go ucieszył ten wybór andrychowskich pisowców. Wynika stąd, że Żak nie boi się konkurencji Piertasa. Zresztą nie ma się mu co dziwić - raz już Piertasa pokonał. Wie, jak go pokonać, jak sprowokować jego agresję. Wystarczy jedna dobrze przygotowana sesja rady miejskiej, żeby Piertas popłynął. I zatonął. Zresztą widać było, jak Piertas łatwo kupił gratulacje Żaka, jak kupuje tanie pochwały i komplementy ze strony żakowców. W internecie też widać porozumienie burmistrzów - atakuje się Kubienia, a Żak i Piertas krzywdy sobie nie robią. Żak i Piertas - dżuma i cholera nad Andrychowem!

xpek, 23.09.2014 18:22

Pietras i żak to jak ogień i woda więc pisanie że jest jakieś porozumienie pomiędzy nimi zakrawa na żart. To że mam newsa kiedyś pisało to z tego co pamiętam w zupełnie innym kontekście. po prostu pietras jest teraz bardziej kulturalny niż kiedyś i potrafi skrytykować ale i docenić to co dobre.taka wymiana uprzejmości kultury zaś brakuje kubieniowi który od 4 lat nic nie robi tylko krytykuje wszystko dla zasady aż się ludzie z niego śmieją. Tak to jednak bywa że ludzie dorastają do pewnych spraw więc miejmy nadzieję że i kubień przestanie być kiedyś tak agresywny w swojej działalności w samorządzie na razie kubień upolitycznił życie samorządowe w Andrychowie do granic możliwości.Żyje we własnym świecie w którym widzi samych wrogów - to ci którzy uważają inaczej niż on. Takim ludziom trzeba powiedzieć - nie.Gmina to nie warszawa,tu nie powinno być polityki. Kubień chyba się za dużo telewizji naoglądał :) moim zdaniem Pietras z Kubieniem nie mają szans na powrót do władzy.Obaj się zmienili w ten kadencji i są po prostu niewiarygodni

martin, 23.09.2014 17:20

co do porozumienia pana żaka i pietrasa nie tylko mamnewsa kiedyś tam o zbliżeniu pisał ale coraz więcej ludzi o tym mówi. nie tylko że burmistrzowie są jak bracia bliźniacy ale także że zawarte jest między nimi porozumienie.

ogi33, 23.09.2014 17:20

oto para współpracowników wg gł[email protected] asquit, 2014-09-21 20:51:38 "buhahaha za to poprzednia ekipa z Pietrasem i Żakiem może się pochwalić basenem ...." to taki portalowy lapsus który wyraźnie pokazuje porozumienie tych NADĘCIAKÓW takie " PONAD PODZIAŁAMI "

leskow, 23.09.2014 17:18

asquit, to was mamy dość, dość Żaka, dość tego syfu w realu i w wirtualu, takiego gnoju nigdy wcześniej nie było w tej gminie i nie będzie już więcej bo posprzatamy po was w listopadzie

martin, 23.09.2014 17:18

Komentarz usunięty przez autora.

ogi33, 23.09.2014 17:15

Komentarz usunięty przez autora.

asquit, 23.09.2014 17:12

jeśli ktoś ma obsesję to na pewno internetowi agitatorzy kubienia na punkcie żaka plują jadem nienawiści na żaka pod każdym niemal tekstem w internecie andrychowianie mają ich już dość

kaczor, 23.09.2014 17:07

na moje oko i nie tylko moje dzień bez obsesji asquita pod adresem kubienia to dzień stracony. zauważyliście znowu w komentarzu propagadzisty żakolandii pojawiła się "posadka". widać co interesuje ludzi od żaka. w sumie "desantowi" z Brzeszcz, Oświęcimia, Ket, Bielska, spod Krakowa nie dziwię się. Gdzie im będzie lepiej niż o boku Tomasza Żaka w Andrychowie? A andrychowianie: jak piszą czasami miłośnicy żaka: jak jesteśmy fachowcami to znajdziemy pracę gdzie indziej. Bo w Andrychowie zajęta przez "desant żaka".

asquit, 23.09.2014 16:58

na moje oko kubień to farbowany lis rzucił legitymacja partyjną i udaje i nam potrzeby wyborów 'człowieka ponad podziałami' buhahaha koń by się uśmiał.Jak miał posadkę przewodniczącego Rady Miejskiej przy Pietrasie to było fajnie a teraz jest źle bo posadki nie ma, a znowu by się chciało

maniek, 23.09.2014 16:55

To prawda co pisze martin. Wybory samorządowe nie rządzą się szyldami partyjnymi. Wiedzą to wszyscy poza abcabc?:) Kubień i dwaj burmistrzowie: były Pietras i jeszcze dwa miesiące obecny Żak mają zwolenników i przeciwników bez względu na szyldy.

maniek, 23.09.2014 16:54

Że kubien i pietras nie porozumieli się. przypominam jak przez 4 lata żakolandia opowiadała że z Pietrasem nie da się porozumieć. To co się dziwią Kubieniowi że i on w końcu odpadł:)? Życie nie znosi próżni. Miejsce kk jako tego kto dogaduje się z Pietrasem zajął Żak. Mamnewsa jak jeszcze pisał obiektywnie opisywał zbliżenie Żaka i Pietrasa. Teraz miasto huczy o tym że żak i pietras mają wspólnego wroga.

Maksymilian, 23.09.2014 16:54

abcabc;Żak po pierwszej turze przejrzy na oczy ,razem z tobą.

abcabc, 23.09.2014 16:42

jak pietras z kubieniem chcą walczyć o nasze głosy skoro nie potrafią porozumieć się między sobą? Jak oni chcą reprezentować nas wszystkich skoro nie potrafią ustalić jednego reprezentanta swojego środowiska? głosy wyborców PIS podzielą się na ich obu, niektórzy wyborcy pis nie będą chcieli głosować na tych skłóconych panów i postawią na żaka Żak może wygrać już w 1 turze

martin, 23.09.2014 16:35

pan dziennikarz myli się. pan kubień bedzie miał za sobą ludzi o bardzo różnych poglądach na politykę. wiem to bo rozmawiamy w rodzinie która politycznie jest od sasa do lasa. zresztą tak samo panowie burmistrzowie: żak i pietras. w wyborach na dole nie walczy się o elektorat partyjny. znam wielu ludzi lewicy którzy nigdy przenigdy nie poprą pana żaka za to że przy takim wysokim bezrobociu zatrudnił na wysokich stołkach ludzi spoza gminy. jak będzie zobaczymy 17 listopada.