reklama

Bezrobotnych ubywa, ale i tak tłumy na targach pracy

, Gospodarka, Wiadomości, 06.10.2015 16:00, (red)
Targi odbyły się we wtorek w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie.
Bezrobotnych ubywa, ale i tak tłumy na targach pracy

 

Od kilku miesięcy w powiecie wadowickim cały czas ubywa bezrobotnych. Tak przynajmniej wynika ze statystyk wadowickiego Powiatowego Urzędu Pracy. Na koniec sierpnia w urzędzie zarejestowanych było 5169 osób, czyli o ponad tysiąc mniej niż rok wcześniej o tej porze.

 

Przybywa krajowych i zagraniczych ofert zatrudnienia. Ponad 900 ofert zaprezentowali wystawcy podczas Targów Pracy i Edukacji, które odbyły się we wtorek (6.10) w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie. Oferty przygotowały firmy czy agencje pracy. Były też stoiska szkół średnich, gdzie młodzież mogła się zapoznać z kierunkami kształcenia.

 

Organizatorem targów były: Ośrodek Szkolenia Zawodowego w Andrychowie oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Krakowie.

 

 

 

 

ZOBACZ: aktualne oferty pracy na stronie PUP Wadowice


 


 

 

 

 

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

barry, 07.10.2015 17:47

Pewnie masz rację mały. Pewnie jest praca, tylko pewnie w tych samych firmach na tych samych stanowiskach za tą samą marną kasę :) Ci bardziej ambitni i zaradni - wyjechali lub założyli własną działalność.

maly, 07.10.2015 07:05

ale bzdury piszecie w tych komentarzach, wiele firm w Andrychowie ma wolne etaty wystarczy tylko się przejśc i popytać

barry, 06.10.2015 21:16

Bezrobocie spadło bo wszyscy wyjechali albo za granicę albo do większych miast. Taka prawda. To nie sytuacja na rynku pracy w regionie się poprawiła. Po prostu drenaż siły roboczej i tyle. Ileż można pracować na czarno albo na śmieciówce za najniższą krajową? Młodych ludzi w Andrychowie praktycznie nie ma. Firmy przeniosły się dawno do Zatora, bo u nas nikt nie wpadł na to żeby zrobić strefę ekonomiczną. Ale propaganda trwa w najlepsze. Bezrobocie spada. Cieszmy się!

igor7, 06.10.2015 19:19

bezmózgi z żakolandii mają na razie pracę zapewnioną ...wszystkie pajace pracują w andrychowskiej strefie ekonomicznej ...hołota jeździ do Bielska

dr_house, 06.10.2015 16:15

@kaczor ale akurat bete ma racje. Inna kwestia jest taka, że są pracodawcy którzy rypią pracowników w dupala bo żerują na przeświadczeniu "będziesz dymał za najniższą bo nie masz co do gara włożyć". Na targach widziałem różne oferty więc każdy mógł znaleźć oferty na swoje możliwości i potrzeby. Jeszcze jedno na co chciałbym Wam Wszystkim zwrócić uwagę - ostatnimi czasy zdarza mi się jeździć dość często pociągami klasy EIP (Pendolino) gdzie pojawił się pracownik dbający o czystość. Ostatnio byłem świadkiem gdzie panią chodzącą w kamizelce z napisem "Dbam o czystość..." potraktowano jak śmiecia tylko dlatego, że była potocznie zwaną "sprzątaczką" - uważam, że każdego trzeba traktować z szacunkiem bez względu jaką pracę wykonuje.

kaczor, 06.10.2015 15:36

barte - tzw. klakier zakolandii, miłośnik Żaka "2015-10-06 16:22:09 Praca jest tylko nie wszystkim chce się pracować.Jeśli komuś nie pasuje w Andrychowie to niedaleko w Bielsku jest jej mnóstwo" trzeba zapamiętać te "złote myśli" syty głodnego nie zrozumie - tyle komentarza do tego co pisze barte.