reklama

20 tys. zł kary dla restauracji w Andrychowie

Gospodarka, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 01.02.2021 14:20, WB
Właściciel restauracji już odwołał się od decyzji o nałożeniu kary.
20 tys. zł kary dla restauracji w Andrychowie

Od 2 tygodni w Andrychowie, wbrew rządowym zaleceniom, stacjonarnie czynna jest restauracja „Na Starym Tartaku” w Andrychowie. Pozostałe restauracje w mieście pozostają zamknięte - świadczą tylko usługi na dowóz.

Od tej pory restauracja "Na Starym Tartaku" codziennie jest kontrolowana przez policję, często także przez sanepid.

Jak się dowiadujemy, na restaurację sanepid nałożył karę w wysokości 20 tys. zł. Sprawa nie jeszcze ostatecznie przesądzona, gdyż właściciele złożyli odwołanie od decyzji o nałożeniu kary.

Podobne, a nawet większe kary sanepid nałożył także na wiele innych restauracji w Polsce, które wbrew przepisom wprowadzonym przez rząd wznowiły działalność. Ci restauratorzy uznają zakaz działalności za nielegalny. Przekonują, że rząd złamał prawo wprowadzając zakaz, bowiem nie można zakazywać działalności gospodarczej rozporządzeniem - konieczne jest do tego wprowadzenie stanu nadzwyczajnego, którego w Polsce nie ogłoszono.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ƅarte, 04.02.2021 22:17

Ciekawe jaka byłby reakcja właściciela restauracji gdyby ktoś zaproponował mu hasło reklamowe ,,Stając władzy okoniem u nas uszu sobie nie odmrozicie. Wszystko mamy świeże’’ ??? ??? podejrzewam że byłyby to dwa głuche puknięcia, ale oczywiście mogę się mylić :-) PS. Wszystkich bardzo proszę o nieobrażanie innych na forum. Ja np. nie twierdzę że jak ktoś nie zrozumie ironii to musi od razu być frustratem odreagowującym przemoc domową na nieznajomych.

Mgr Ahrańczyk, 04.02.2021 19:09

To było tylko pół ironii. Zgadzam się że była to propozycja ustawki przeciw władzy – chociaż uważam że to władza odwróciła się od ludzi. Co do samej restauracji to dania są smaczne i nikt sobie na złość nie zrobi zamawiając tam, nawet z dowozem. Proponuję hasło na baner reklamowy dla restauracji: ,,Stając władzy okoniem u nas uszu sobie nie odmrozicie. Wszystko mamy świeże’’. PS. Wszystkich bardzo proszę o nieobrażanie innych na forum. Ja np. nie twierdzę że niektóre osoby czy osoba na tym torum to frustrat odreagowywujący przemoc domową na nieznajamych. Można kulturalnie komentować. Dla chcącego nic trudnego. I proszę nie czytać między wierszami w drugiej części komentarza bo mogłoby się okazać że ja ironizuję a ktoś inny kłamie posądzając mnie o brak zrozumienia ironii ;-)

ƅarte, 02.02.2021 15:42

To była ironia, bo jak inaczej można zareagować na kogoś kto chce pomagać jednemu żeby tylko zrobić na złość komuś innemu. I tak tego nie zrozumiesz więc nie zaprzątaj sobie tym głowy.

Mgr Ahrańczyk, 02.02.2021 14:12

Jak zamówię z dowozem ( na co nawet wałdzuchna pozwala) to ,, odmrożę sobie uszy'? To jakaś sugestia że niesmaczne czy np. trują klientów? :-)

ƅarte, 01.02.2021 17:04

na złość pisiorom odmrożę sobie uszy

mega, 01.02.2021 16:10

Brawo za odwagę To właśnie tam należy pomóc i zamawiać z dowozem na złość pisiorom

ƅarte, 01.02.2021 14:48

trzeba było wybrać PO i Trzaskowskiego wtedy nie byłoby problemu i każdy by dostał .... . ....