reklama

Żel antybakteryjny do rąk DIY

, Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 06.09.2021 12:44,
Regularna dezynfekcja rąk jest kluczem do zdrowia i dobrej kondycji naszego organizmu i staje się coraz bardziej powszechna.
Żel antybakteryjny do rąk DIY


Światowa sytuacja pandemiczna wzmogła tą tendencję u nas wszystkich. Jeżeli dużo czasu spędzamy po za domem, jeździmy komunikacją miejską i poruszamy się wśród dużych skupisk ludzi to regularne dezynfekowanie dłoni to podstawa. Sprawdźmy więc, jak zrobić domowy żel antybakteryjny, który nie tylko pomoże pozbyć się bakterii i wirusów, ale nawilży również powierzchnię naszych dłoni.


Czemu warto stosować żel antybakteryjny?

Żel antybakteryjny to produkt, który warto zawsze mieć przy sobie i po stosować każdorazowo po kontakcie z ogólnie dostępnymi przedmiotami. Na ich powierzchni gromadzą się różnego rodzaju zanieczyszczenia, bakterie, wirusy i grzyby, które można wyeliminować dzięki aplikacji żelu do dezynfekcji. Taki zwyczaj zmniejsza ryzyko zachorowania i przeniesienia zanieczyszczeń z rąk wprost do ust, czy nosa.


Jak samodzielnie zrobić żel antybakteryjny do rąk?

Do zrobienia domowego żelu antybakteryjnego nie trzeba wielu składników. Wystarczy alkohol wysokoprocentowy (spirytus), olejek eteryczny o ładnym zapachu oraz żel aloesowy lub inny żel owocowy o działaniu nawilżającym i odżywczym. Te trzy składniki należy ze sobą dokładnie wymieszać w odpowiednich proporcjach, które można sprawdzić na https://skin79-sklep.pl/blog/zele-antybakteryjne-z-aloesem-diy. Po dokładnym połączeniu wszystkich składników wystarczy wlać żel antybakteryjny do pojemnika z dozownikiem.

Najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie małych pojemników, które bez trudu można schować w torbie. Planując domową produkcję żelu antybakteryjnego należy skupić się na odpowiednich proporcjach wszystkich substancji w nim zawartych. Złe ich dobranie może mieć dwojakie skutki. Zbyt słabe stężenie alkoholu sprawi, że żel będzie nieskuteczny. Za duże jego stężenie natomiast wpłynie zbyt intensywnie na naszą skórę i jej naturalną warstwę ochronną. Olejek eteryczny w składzie żelu nie jest koniecznym jego składnikiem. Warto go mimo wszystko dodać, bo niweluje intensywny zapach alkoholu i pozostawia na skórze intensywny, ładny zapach. Żel aloesowy to klucz do intensywnego nawilżenia i odżywienia skóry dłoni, mimo częstego narażania jej na przesuszenie.


Okazuje się, że zrobienie żelu antybakteryjnego w domu nie jest trudne i czasochłonne. Może się tym zająć każdy i stworzyć żel o idealnym dla siebie zapachu. Nie trzeba wiele, by mieć pod ręką naturalny kosmetyk dbający o skórę dłoni i bezpieczeństwo przed drobnoustrojamiZobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy