reklama

RównoWaga Centrum Dietetyki Innowacyjnej–zmień swoją dietę i wytrwaj w noworocznych postanowieniach

, Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 04.01.2023 12:10,

Początek nowego roku często mobilizuje nas do poprawy swych nawyków żywieniowych.

RównoWaga Centrum Dietetyki Innowacyjnej–zmień swoją dietę i wytrwaj w noworocznych postanowieniach

Nasze noworoczne obietnice często dotyczą zmiany nieprawidłowej diety, unikania słodyczy, redukcji wagi i zwiększenia ilości ruchu.

Z założenia nie łatwo jest coś zmienić , a najtrudniej bywa z nawykami. Codzienne rytuały, jak czekoladka do kawy dają nam poczucie bezpieczeństwa i nie łatwo z nich zrezygnować.

Jak wytrwać w noworocznych postanowieniach żywieniowych i nie poddać się po tygodniu?

Należy wybierać rozsądne postanowienia i nie wytyczać od razu zbyt wygórowanych celów, bo ich osiągnięcie może stać się nierealne, co zniechęci nas do skutecznego działania. W obieraniu odpowiedniego celu żywieniowego z pomocą przyjdzie nam metoda SMART, według której cele powinny być:

S - specyficzne, a więc dopasowane do Ciebie i Twoich możliwości

M - mierzalne, a więc określone liczbowo lub zadaniowo

A - ambitne, a więc na tyle ważne, by zależało Ci na ich realizacji

R - realne, czyli takie, które masz szanse spełnić

T - terminowe, a więc powinny zakładać konkretną datę wykonania


Warto podzielić realizację celu na mniejsze etapy i skutecznie motywować się do wykonywania założonego planu. Jeżeli samym jest nam trudno o odpowiednią motywację warto skorzystać z opieki specjalisty dietetyka, który nie tylko racjonalnie wytyczy cele żywieniowe, ale i zadba o mobilizację do ich osiągnięcia. Dietetyk zapewni także pomoc w racjonalnym dostosowaniu planu żywieniowego do indywidualnych potrzeb.

W Centrum Dietetyki Innowacyjnej Równowaga dzięki dokładnej analizie składu ciała oraz indywidualnej analizie bioodżywczej dietetyk w sposób bardzo precyzyjny jest w stanie przygotować indywidualny plan żywieniowy, który pozwoli osiągnąć oczekiwane efekty.

Nasz gabinet wyposażony jest w nowoczesną i precyzyjną aparaturę pomiarową, która ocenia poziom płynów wewnątrz i zewnątrz-komórkowych, tkanki tłuszczowej, masy mięśniowej w poszczególnych segmentach ciała oraz poziomu białka i minerałów. Wykonujemy również badania nutrigenetyczne Genodiet Igenesis dzięki którym można określić ryzyko rozwoju otyłości, wystąpienia efektu jo-jo po zakończeniu diety, a także ocenić jak organizm będzie reagował na ograniczenia kaloryczne i jak aktywność fizyczna wpływać będzie na tempo redukcji masy ciała. Badania są nieinwazyjne i łatwe do wykonania.

Korzystając z nowoczesnych technologii oraz wieloletniego doświadczenia naszych dietetyków i aktualnej wiedzy naukowej osoby odwiedzające naszą placówkę mogą osiągać spektakularne efekty.


Pamiętajmy, że prawidłowa dieta przyczynia się nie tylko do poprawy naszego wyglądu, ale pozwala również zachować zdrowie, może opóźniać proces starzenia i

poprawić codzienną motywację do działania, wpływając na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego.

Jeżeli po raz kolejny próbujesz zmienić sposób żywienia, a wcześniejsze doświadczenia z dietą zakończyły się niepowodzeniem zapraszamy do skorzystania z pomocy specjalisty w Centrum Dietetyki Innowacyjnej Równowaga

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z indywidualnych porad dietetycznych. Nasza placówka mieści się w Wadowicach na al. M.B. Fatimskiej 33.

Zachęcamy również do odwiedzania naszej strony internetowej oraz profilu facebook.


RównoWaga Centrum Dietetyki Innowacyjnej

al. M. B. Fatimskiej 33

34-100 Wadowice

Tel. 698 781 991

mail: [email protected]

https://rownowaga.info.pl/

https://www.facebook.com/RownowagaCentrumDietetykiInnowacyjnej

Dietetyk mgr inż. Anna Kasperkiewicz

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy