reklama
reklama

Materace w Gliwicach - 5 rzeczy, które warto wiedzieć przed zakupem materaca

Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 01.04.2021 00:00,
To tak naprawdę wielka decyzja: zakup nowego materaca. Warto wiedzieć trochę o tym, czym należy kierować się przy wyborze, ponieważ dobry materac będzie nam towarzyszył przez długie lata, a jego oddziaływanie na nasze zdrowie i samopoczucie będzie olbrzymie.
Materace w Gliwicach - 5 rzeczy, które warto wiedzieć przed zakupem materaca

Jak kupić materac?

Podamy 5 głównych czynników, które powinniśmy brać pod uwagę przy doborze odpowiedniego materaca. Będziemy przy tym opierać się na prekursorskich i renomowanych materacach szwedzkiej firmy Hilding, gdyż to właśnie ten producent wyznacza dziś standardy, także u nas.

Zdrowy materac

Materac ma być zdrowy. Najlepiej, aby posiadał status wyrobu medycznego. Wtedy możemy liczyć na absolutną higienę snu, odpowiednie ułożenie ciała, profilaktykę w schorzeniach kręgosłupa oraz innych układów naszego organizmu, a także na zdrowy, regenerujący sen, z którego budzimy się wypoczęci. Sprawy zdrowotne dobrze zostały przedstawione w portalu www.zdrowykregoslup.pl.

Materac i komfort

Po najlepszych materacach spodziewamy się także najwyższego komfortu. To oczywiście poczucie subiektywne, lecz przecież realne. Celem jest stworzenie sobie miejsca do odpoczynku, w którym lubimy przebywać, gdzie lubimy zasypiać i budzić się wygodnie.

Ufajmy tylko sprawdzonym markom

To bardzo ważne, ponieważ w tej samej cenie możemy otrzymać niskiej jakości materac, ale też materac o wysokich własnościach użytkowych. Obecnie na rynku (także w Polsce) na czoło wybił się Hilding Anders. Np. dla gliwiczan oferowane są materace w sklepie internetowym Materacegliwice.eu. W salonie możemy przetestować każdy typ: materac piankowy, z mikro sprężynami, lateksowy, hybrydowy, itd. Podobnie dobrze obsługiwany jest Rzeszów: materace w sklepie internetowym Materacerzeszow.eu. Nie warto "wchodzić w interes" z producentami z drugiej ligi, skoro już dostępne są standardy oferowane przez Hilding.

Indywidualne czynniki doboru materaca

Musimy sobie odpowiedzieć na pytania: czy materac posłuży tylko nam, czy też będzie mieścił śpiącą na nim parę? Ważna jest także nasza waga. Twardsze materace będą bardziej odpowiednie dla osób o większej wadze, a jeśli dzielimy łoże z partnerką/partnerem, wtedy warto zadbać o to, aby materac był skonstruowany tak, by nie przenosił drgań na całej powierzchni, gdy jedna z osób zmienia pozycję w czasie snu. Liczą się też oczywiście nasze preferencje osobiste - to już sprawy całkowicie indywidualne.

Ogólne czynniki brane pod uwagę przy zakupie materaca

Na pewno jakość użytych materiałów należy do niezbywalnych elementów ogólnych, branych pod uwagę przy zakupie materaca. Przypatrzmy się również konstrukcji. Dobry salon z materacami powiadomi nas "na czym stoimy", a raczej na czym leżymy. Sama konstrukcja także ma fundamentalne znaczenie, gdyż nie będzie nigdy brakować entuzjastów materacy czysto piankowych, ale zawsze znajdą się też fani budowy sprężynowej. Obecnie (np. w wydaniu Hilding) różnica ta zaczyna grać mniejszą rolę, gdyż największym powodzeniem cieszą się konstrukcje hybrydowe, łączące zalety obu rozwiązań.

Podsumowanie

Jak widzimy pewna wiedza jest konieczna, aby dokonać właściwego wyboru materaca. Sam zakup jest krokiem dalekosiężnym, ponieważ tacy liderzy jak Hilding oferują nawet 15 lat gwarancji dla swoich produktów, a nasze zdrowie pozostaje wartością, z której nikt łatwo nie zrezygnuje.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy